Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbina w 1.4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy można usłyszeć pracę turbiny w kabinie przy mx 2500tys obrotów?
    skoro można w TDI to w benzynie tym bardziej
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • Dla mnie to totalna nowosc z tym ze wydawało mi się że wyjezdzając z salonu przez pierwsze 300 kilosów nic nie słyszałem nie wiem może byłem oszołomiony

      Komentarz


      • Zamieszczone przez bassy
        Czy można usłyszeć pracę turbiny w kabinie przy mx 2500tys obrotów?
        Trzeba się naprawdę dobrze wsłuchać i umieć odróżnić dźwięk silnika (hałas) od pracy turbiny.
        W 1,9 TDI o wiele łatwiej mogłem usłyszeć turbo.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez zbigniew147
          Trzeba się naprawdę dobrze wsłuchać i umieć odróżnić dźwięk silnika (hałas) od pracy turbiny.
          *zależy od stanu sprężarki :szeroki_usmiech
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • Zamieszczone przez szkoda
            *zależy od stanu sprężarki :szeroki_usmiech
            zakładam, że świeże auta to i sprężarki są raczej w bardzo dobrym stanie.

            Komentarz


            • Dalibyście namiary na jakichś chłopaków z Lublina z dobrym mechanicznym słuchem do tego silnika

              Komentarz


              • plicha,
                mam pytanie czy jakieś błędy komp wywalał?

                jeżeli tak, to możesz podać numery tych błędów?

                Pozdrawiam,
                ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                Komentarz


                • ponad 3 litrowe silniki FSI nie maja turbo a zwijaja asfalt, daleko nie trzeba szukac. Wychodzi na to ze ostatnie dobre silniki turbo w benzynie osławiony koncern wieśwagena zakończyl na 1.8T :twisted:

                  ja lamentowalem ze po 240 kkm zaczynaly mi w 1.8T popychacze dzwonic a tu po kilkudziesieciu kkm wysypuja sie turbiny i rozrządy
                  Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                  Komentarz


                  • Szkoda, że odmiany fsi z gromadą koni są takie drogie Ja też już tracę zaufanie do tsi.
                    Witam

                    Passat 1.8 TSI R-Line MY2010

                    Komentarz


                    • panowie, ale o czym my tu pieprzymy za przeproszeniem.

                      zdażyło sie kilka przypadków na tysiące aut. Zadyżyło się kilkaset przypadków na miliony silników. No i co.
                      Toyota ma masę usterek i tego nie ujawnia i się nie chwali.

                      Walic to. Trzeba żyć pełnią życia
                      Alkohol też szkodzi zdrowiu ale każdy go pije

                      Komentarz


                      • Moja ma 40tys. prawie od początku przy przyspieszaniu występowały płynne szarpnięcia, a dziś wyłączyłą się, pomogło zgaszenie i uruchomienie silnika na nowo, ale na piątek jestem umowiony w Sinclan-bis Wa-wa na diagnozę. Objaw identyczny jak w moim poprzednim tyle ze to był 1.9tdi-najpierw wymiana N75 a potem okazało sie że ruchome łopatki turbiny"stanęły z tym że stało sie to po 180tys.km a nie po 40tys.. Tu podejrzewam układ sterujący ciśnieniem sterującym, a konkretnie system czterech zaworów sterującyh odpowiedników N75 w 1.9tdi, ale to już problem serwisu-szczęście mam gwarancję ale zaczynam mieć wątpliwości co do wyboru ktorego dokonałem przy zakupie. Pozdr.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez radik79
                          plicha,
                          mam pytanie czy jakieś błędy komp wywalał?

                          jeżeli tak, to możesz podać numery tych błędów?

                          Pozdrawiam,
                          radik79 niestety nie mam takiego czegoś, pewnie miałem okazję aby takie informacje zdobyć, ponieważ kilkakrotnie rozmawiałem z gościem który diagnozował mi moją Skodę.
                          Kamil

                          Octavia II FL 1,4 TSI 2009 Elegance Liftback
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711
                          Fabia I 1,4 16V 2005 Ambiente Combi

                          Komentarz


                          • Ale z tego co wyczytałem to u ciebie dokonano wymiany turbiny i jest ok. Ja tez mam nadzieje ze nie bedą mnie wozic tylko odrazu podejmą właściwą decyzję czyli wymienią turbinę.

                            Komentarz


                            • Wszystko zależy od SAP i dilera. U mnie wozili się trochę czasu. Będzie fajnie jak u Ciebie od razu wymienią turbinę.
                              Kamil

                              Octavia II FL 1,4 TSI 2009 Elegance Liftback
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711
                              Fabia I 1,4 16V 2005 Ambiente Combi

                              Komentarz


                              • Dam znać w piątek wieczorem na forum. Do serwisu pojedzie żona bo Ja nie mam czasu,a gdzie diabeł nie może tam babę.....

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Wlod
                                  Dam znać w piątek wieczorem na forum. Do serwisu pojedzie żona bo Ja nie mam czasu,a gdzie diabeł nie może tam babę.....
                                  no to czekamy na info z niecierpliwością i powodzenia...

                                  Komentarz


                                  • Zapomniałem wspomniec ze od jakiegos czasu przy uruchamianiu silnika cos niemiłosiernie terkotało pod maską przez 2-5sek. Diagnoza-do wymiany rozrząd (radiator?) i do wymiany turbina. Samochod został na czas sprowadzenia części i naprawy (ok 3 tyg) w serwisie. I tyle-dobra strona-serwis dał auto zastępcze. Podobno ten rozrząd to jakas fabryczna wada ale głownie doskwierająca silnikom 1,2tsi. cdn...

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Wlod
                                      Zapomniałem wspomniec ze od jakiegos czasu przy uruchamianiu silnika cos niemiłosiernie terkotało pod maską przez 2-5sek. Diagnoza-do wymiany rozrząd (radiator?) i do wymiany turbina. Samochod został na czas sprowadzenia części i naprawy (ok 3 tyg) w serwisie. I tyle-dobra strona-serwis dał auto zastępcze. Podobno ten rozrząd to jakas fabryczna wada ale głownie doskwierająca silnikom 1,2tsi. cdn...
                                      NO TO GRUBO

                                      Komentarz


                                      • to i ja się wybiore na przeglad do Sinclan-Bis W-wa. Mam akurat za 1 tys kilometrów to im tez pozgłaszam te przypadłości, zobaczymy co będzie, bo w Sinclan-Bis Zakręt oczywiście nic nie widzą słyszą, etc... ale w sumie mnie to nie dziwi bo oni nie wiedzą ze jest coś takiego jak tryb amerykański świateł

                                        Komentarz


                                        • czyli generalnie chyba Panowie zaczynają się przypadłości na szerszą skalę z 1.4 tsi...turbo , warchlaczący rozrząd. Chyba jednak lepsze 1.8 tsi.wiadomo kasa.
                                          pozdrawiam i zycze udanych przepraw z ASO

                                          Komentarz


                                          • No ale jak można takiego bubla dopuścić do produkcji ??? Czy tam (VAG) nie ma komórki zwanej kontrolą jakości ? A wygląda na to że i na etapie testowania wersji przedprodukcyjnych dział R&D nie za bardzo przykładał się do pracy bo awarie pojawiające się po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów to kompromitacja dla całego koncernu...
                                            P.S.
                                            Ciekaw jestem tylko czy i w moim silniku BSE tzw. konstruktorzy nie popełnili podobnych doskonałości jak w motorze TSI. Obawy moje wynikają z tego iż silnik BSE 1.6 8V to jednak już któraś kolejna wersja sprawdzonego motoru 1.6 i "konstruktorzy" mieli sporo czasu aby wprowadzić swoje "ulepszenia"... Na razie (odpukać) auto chodzi jak mróweczka ale też ma mały przebieg (20 kkm)...
                                            Pozdrawiam,
                                            Jaroslav92525

                                            -----------------------
                                            VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                                            Komentarz


                                            • sew1981, zdaje sie ze w 1,8 przypadłości rozrządu również występują

                                              Komentarz


                                              • Panowie powoli 2, 3 czy 4 auta na forum to jeszcze nie jest tragedia. Ile mamy aut z motorem 1,4 TSI na forum gdzie się nic nie dzieje.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Jaroslav92525
                                                  No ale jak można takiego bubla dopuścić do produkcji ??? Czy tam (VAG) nie ma komórki zwanej kontrolą jakości ? A wygląda na to że i na etapie testowania wersji przedprodukcyjnych dział R&D nie za bardzo przykładał się do pracy bo awarie pojawiające się po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów to kompromitacja dla całego koncernu...
                                                  P.S.
                                                  Ciekaw jestem tylko czy i w moim silniku BSE tzw. konstruktorzy nie popełnili podobnych doskonałości jak w motorze TSI. Obawy moje wynikają z tego iż silnik BSE 1.6 8V to jednak już któraś kolejna wersja sprawdzonego motoru 1.6 i "konstruktorzy" mieli sporo czasu aby wprowadzić swoje "ulepszenia"... Na razie (odpukać) auto chodzi jak mróweczka ale też ma mały przebieg (20 kkm)...
                                                  Jaki bubel? Masz takie auto żeby twierdzić że to bubel? Przeczytałeś kilka postów zbytnio przewrażliwionych użytkowników i siejesz głupoty nie poparte żadnymi dowodami (pewnie ci się "beka" to 1.6 z tymi marnymi ledwo ponad stu koniami i cały czas utwierdzasz się w przekonaniu że wybrałeś ten najlepszy, sprawdzony, prawie najsłabszy silnik..) Niepotrzebnie nabijasz posty w temacie w którym nie masz za dużo do powiedzenia.

                                                  Faktem jest to że podczas odpalania silnika występują podwyższone obroty (nie zawsze), ale moim zdaniem nic złego się nie dzieje, tym bardziej że efekt ten występuję we wszystkich autach grupy VW (golfy, polo, passaty, octavie, leony itp) więc na pewno jest to zamierzony efekt konstruktorów.
                                                  Śledzę forum i nie spotkałem się z kimś kto by napisał że mu się zerwał łańcuch rozrządu - a to już trzy lata produkcji, więc przebiegi ponad 100tys km już pewnie się trafiają. Ja jestem bardzo zadowolony z silnika- super elastyczny, duże przyśpieszenie, niskie spalanie w stosunku do osiąganej mocy. Jakbym miał wybierać jeszcze raz to na pewno TSI wchodziłby w grę.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez jakmaj
                                                    Jaki bubel? Masz takie auto żeby twierdzić że to bubel? Przeczytałeś kilka postów zbytnio przewrażliwionych użytkowników i siejesz głupoty nie poparte żadnymi dowodami (pewnie ci się "beka" to 1.6 z tymi marnymi ledwo ponad stu koniami i cały czas utwierdzasz się w przekonaniu że wybrałeś ten najlepszy, sprawdzony, prawie najsłabszy silnik..) Niepotrzebnie nabijasz posty w temacie w którym nie masz za dużo do powiedzenia.

                                                    Faktem jest to że podczas odpalania silnika występują podwyższone obroty (nie zawsze), ale moim zdaniem nic złego się nie dzieje, tym bardziej że efekt ten występuję we wszystkich autach grupy VW (golfy, polo, passaty, octavie, leony itp) więc na pewno jest to zamierzony efekt konstruktorów.
                                                    Śledzę forum i nie spotkałem się z kimś kto by napisał że mu się zerwał łańcuch rozrządu - a to już trzy lata produkcji, więc przebiegi ponad 100tys km już pewnie się trafiają. Ja jestem bardzo zadowolony z silnika- super elastyczny, duże przyśpieszenie, niskie spalanie w stosunku do osiąganej mocy. Jakbym miał wybierać jeszcze raz to na pewno TSI wchodziłby w grę.
                                                    Kilka spraw:
                                                    1. Uważasz że ten wątek jest zarezerwowany tylko dla właścicieli felernych motorów TSI ? Jeśli tak to sam tutaj nabijasz bezsensowne posty bo piszesz że twoje auto jest OK a to nie wnosi tutaj nic nowego do sprawy.
                                                    2. Dla mnie silnik 1.6 jest wystarczający bo jeżdżę głównie po mieście (w 90%) a i na drogach szybkiego ruchu tez można nim pojeździć bez problemów. Ale to wszystko kwestia upodobań etc.. Ja przy zakupie auta kierowałem się właśnie opiniami m. in. o trwałości silnika i nie chciałem być (jak to ktoś napisał) królikiem doświadczalnym zwanym klientem...
                                                    3. Z silnikami TSI coś chyba jest na rzeczy bo w sieci (i nie tylko) można znaleźć sporo materiałów poświęconych awaryjnym silnikom TSI. Nie tak dawno w Turbokamerze opisywany był przypadek (chyba Golf) z silnikiem TSI który uległ zniszczeniu tuz po upływie gwarancji..
                                                    4. Uważam że tego typu dyskusje jak ta tutaj są potrzebne bo interesują sporo osób (tutaj jest ponad 100 wpisów) z różnych względów: lektura takich wpisów może pomóc w zdiagnozowaniu wczesnych objawów nieprawidłowej pracy silnika. Czytają je również osoby zainteresowane kupnem auta i zastanawiają się np. nad wyborem silnika (niestety ale w chwili obecnej chyba nie ma już benzynowej alternatywy dla motorów TSI - trzeba zatem mieć nadzieję że w przyszłości zostaną one dopracowane. A może nie będzie już takiej potrzeby bo wszystkie zostaną zastąpione elektrycznymi ...? Ale to sprawa przyszłości.
                                                    I na koniec:
                                                    nie jestem taki pewien tego że wszystkie dramaty w Polsce związane z silnikami TSI trafiają na forum OCP. Sądzę że problemów z tymi silnikami jest dużo więcej a wpisy na naszym forum to tylko wierzchołek góry lodowej...
                                                    Pozdrawiam,
                                                    Jaroslav92525

                                                    -----------------------
                                                    VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X