Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbina w 1.4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • właśnie doszedłem, że to ten zaworek. robię w aso, mam nadzieję że podziała przez czas gwarancji. za bardzo nie chcę bawić się w szlifowanie i kombinowanie. cóż zaryzykuję aso w tym przypadku. mam nadzieję, że na tym nie stracę
    Kamil

    Octavia II FL 1,4 TSI 2009 Elegance Liftback
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711
    Fabia I 1,4 16V 2005 Ambiente Combi

    Komentarz


    • Zamieszczone przez wesol
      Jeśli się przycina zawór WG to ja nie widzę potrzeby wymiany tej części gorącej a raczej pożądane rozruszanie tego. W ostateczności można rozwiercic spa na lapce i wyciągnąć os zaworu. Ładnie papierkiem wodnym wypolerowac oske i gniazdo w którym pracuje i potem złożyć w całość i zespawac.
      Zacina się, bo właśnie tworzy się duży luz między ośką a gniazdem, a rozruszanie nic kompletnie nie da, no może na 1-2 miesiące. Też wymieniałem cały zestaw w serwisie, z tym jak kiedyś pisał LUKI tej części nie poprawili i pewnie za jakieś 80kkm znowu będzie wymiana, oczywiście jak silnik wytrzyma taki przebieg :lol:

      Komentarz


      • Jak robi się luz to tam okopcone powinno być i słyszalny gwizd. Tak się działo m.in. w fordach kuga. Jednakże czemu by tego nie poprawić we własnym zakresie. Rozwiert zrobić i dać jakąś tulejke najlepiej z nierdzewy. W innych turbinach garrett robi te rzeczy właśnie z nierdzewny jak zmienna geo te łapki itd.
        G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

        Komentarz


        • właśnie dziś wymienili mi zestaw naprawczy turbiny i wszystko wróciło do właściwego stanu. samochód w końcu jeździ jak powinien.
          niestety znowu się przekonałem, że jak coś się dzieje z samochodem to najlepiej jednak jechać do ASO na diagnozę - oczywiście do dobrego i sprawdzonego oczywiście.
          Kamil

          Octavia II FL 1,4 TSI 2009 Elegance Liftback
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711
          Fabia I 1,4 16V 2005 Ambiente Combi

          Komentarz


          • Masz moze numery zestawu naprawczego turbo? Przyda sie innym jesli zagladna do tego watku.
            Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
            Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
            Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

            Komentarz


            • uli07, tu masz wykaz części wraz z orientacyjnymi cenami (bez rabatu). Kiedyś ktoś wrzucał ten wykaz na forum, ja tylko przeklejam. :szeroki_usmiech
              Załączone pliki

              Komentarz


              • [youtube] [/youtube]
                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                Komentarz


                • Zamieszczone przez uli07
                  Masz moze numery zestawu naprawczego turbo? Przyda sie innym jesli zagladna do tego watku.
                  Proszę oto numer części:
                  03C 198 722

                  Do tego były jeszcze 2 pierścienie uszczelniające;
                  N0138133
                  Kamil

                  Octavia II FL 1,4 TSI 2009 Elegance Liftback
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711
                  Fabia I 1,4 16V 2005 Ambiente Combi

                  Komentarz


                  • Zdaje się, że problem dopadł również mnie. Octavia 1.4 TSI z DSG, przebieg 90 tyś., rocznik 2010. Pół roku temu problem był sporadyczny i objawiał się utratą mocy w zakresie obrotów 1500 - 2500. Wystarczyło zgasić samochód, ponownie odpalić i jechał jak nowy. Ostatnio problem niestety się nasila....
                    W logu mam błędy:

                    Kod:
                    Address 01: Engine (CAX)       Labels: 03C-906-016-CAX.clb
                       Part No SW: 03C 906 016 E    HW: 03C 906 016 C
                       Component: MED17.5.5       G   9062  
                       Revision: LCH02---    Serial number:               
                       Coding: 0000077
                       Shop #: WSC 21480 456 87846
                       VCID: 214F93DFF84B3816BBD-8074
                    
                    2 Faults Found:
                    000665 - Boost Pressure Regulation 
                                   P0299 - 000 - Control Range Not Reached - Intermittent
                                 Freeze Frame:
                                        Fault Status: 00100000
                                        Fault Priority: 0
                                        Fault Frequency: 4
                                        Reset counter: 255
                                        Mileage: 89233 km
                                        Time Indication: 0
                                        Date: 2010.14.22
                                        Time: 22:29:28
                    
                                 Freeze Frame:
                                        RPM: 2980 /min
                                        Load: 55.3 %
                                        Speed: 113.0 km/h
                                        Temperature: 90.0°C
                                        Temperature: 27.0°C
                                        Absolute Pres.: 1010.0 mbar
                                        Voltage: 13.970 V
                    
                    000564 - Boost Pressure Regulation 
                                   P0234 - 000 - Limit Exceeded (Overboost Condition) - Intermittent
                                 Freeze Frame:
                                        Fault Status: 00100000
                                        Fault Priority: 0
                                        Fault Frequency: 1
                                        Reset counter: 255
                                        Mileage: 89198 km
                                        Time Indication: 0
                                        Date: 2010.14.22
                                        Time: 17:00:28
                    
                                 Freeze Frame:
                                        RPM: 3894 /min
                                        Load: 100.0 %
                                        Speed: 67.0 km/h
                                        Temperature: 90.0°C
                                        Temperature: 37.0°C
                                        Absolute Pres.: 1010.0 mbar
                                        Voltage: 13.970 V
                    
                    Readiness: 0000 0000
                    Rozumiem że sprawdzone rozwiązanie to zastosowanie zestawu naprawczego w ASO, ze świadomością że za 100 tys. problem się powtórzy.

                    Komentarz


                    • Troche droga impreza. A ten zawias i oska to czasami sie zapieka a czasami dostaje luz i sa nawet takie przedmuchy ze nagminnie zesmy w fordach kuga wymieniali suzarki. Ten zawias daje sie regenerowac wiec mozna to i poprawic na lepiej jak nowe i miec duzo taniej to zrobione.
                      G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                      Komentarz


                      • Jestem po wymianie zestawu naprawczego 03C 198 722.
                        Samochód jeździ jak nowy

                        Mam stare żeliwo i faktycznie jest luz na zaworze WG.

                        Komentarz


                        • Dzieki za wklejenie wykazu czesci - troche powyzej. Chwile nie zagladalem do tego watku.
                          Czyli wymienia sie tylko to co np. tutaj pokazane jest na zdjecie - de facto kolektor? Turbine i sprezarke przeklada sie z poprzedniego?
                          Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                          Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                          Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                          Komentarz


                          • nie ma sprężarki
                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                            Komentarz


                            • Kolektor wydechowy z muszla goraca bo to stanowi jeden element.
                              G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                              Komentarz


                              • Dzieki! Teraz juz wiem wszystko. Sporo $ chca za taki kawalek zelastwa/zeliwa czy z czego to wykonane. Ciekawe jak dlugo moj pojezdzi?
                                Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                Komentarz


                                • Tak zeliwo ale nie takie jak powszechnie mozna spodkac np imadla sa zeliwne. Sa rozne rodzaje. Drogo nie drogo-i tak nie ma wyjscia bo zamiennikow brak. Czy to bedzie 500 zl kosztowac czy 2500.
                                  G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez uli07
                                    Ciekawe jak dlugo moj pojezdzi?
                                    Pewnie tyle samo co poprzedni (jak masz już wymieniony) ten element nie był poprawiany. U mnie wytrzymał 90kkm

                                    Komentarz


                                    • Witam,

                                      ten sam problem ;/ w REX AUTO SKODA Rzeszów cenna +/-2300zł ... ale chyba nie ma innej alternatywy? Regenerować się tego nie da ?

                                      Komentarz


                                      • czy ktoś na forum regenerował już turbinę?
                                        planuję zakup turbiny po regeneracji i zastanawiam się czy nie dopłacić 300zł do nowego korpusu czy zamawiać z regenerowanym

                                        Komentarz


                                        • Czy znacie w okolicach Łodzi jakiegoś mechanika, który zna się na turbinach w 1.4 CAXA?
                                          ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                          Komentarz


                                          • Zbadałem temat, najlepiej uderzać do ASO
                                            ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                            Komentarz


                                            • Witam, mam dokładnie ten sam problem, o którym pisano wyżej. Samochód jeździ płynnie, bez szarpania, falowania, tylko jakby miał 80 a nie 150 KM (moc podniesiona z seryjnych 122). Faktycznie trzeba wymieniać cały kolektor wydechowy? Nie wystarczy sam wastegate? Cena dalej waha się w okolicach 2k?

                                              Komentarz


                                              • Cześć,

                                                ja mam podobne objawy. Zgłosiłem „falowanie” przy przyśpieszaniu i nawet raz mi check zamrugał. Był błąd wypadanie zapłonu na cyl. 3.
                                                Wymienili świece, bo była ich pora i zamienili cewki. Jazda próbna z mechanikiem i szarpało dalej. Zostawiłem samochód do sprawdzenia i diagnoza, że turbo. Dzisiaj losowo gubił zapłony na 1, 3, 4 cyl. Powiedzieli, że to przez to, że mieszanka nie taka.
                                                Do wymiany zestaw naprawczy „gorąca strona turbo”. Koszt ~3k zł, części i robocizna. Podobno mam wsadzoną jakąś inną cześć więc może poprzedni właściciel coś kombinował. Nie chcieli tego zgłosić do Skody do „dobrej woli” bo musieliby wysłać tą część i by się okazało, że to co innego było zamontowane. Nie wiem za bardzo jak to sprawdzić. Może poprosić żeby wysłali tak czy inaczej, a nóż widelec?
                                                przebieg blisko 110kkm. Auto kupione przy 53kkm. Mam wrażenie, że kiedyś też szarpał, ale mniej.

                                                Od jakich obrotów pracuje turbo?
                                                Mi się tak „przycina” podczas wrzucania dwójki. Jest taka dziura po zmianie biegu i przy mocniejszym depnięciu tak około 2500-3200. Czasami jest tak, że do 3k rpm zamula, a później nagle wciska w fotel.
                                                Moze to być to?

                                                Ostatnie pytanie. Co jak wymienię po ich diagnozie i dalej będzie to samo? Kasa w błoto czy są jakieś przepisy, że mają robić dalej za free? Zarzekają się, ż to pomoże.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez bibop Zobacz wpis
                                                  Od jakich obrotów pracuje turbo?
                                                  Od uruchomienia silnika.

                                                  Komentarz


                                                  • Ehhh, czyli pozostaje tylko ASO i wymiana całego zestawu naprawczego?
                                                    Głownie odcina po dłuższym odcinku, ostatnio dodatkowo zapalił się check engine... Po mieście nie mam problemu dlatego zwlekam z tym tematem...
                                                    przebieg 110k
                                                    Ostatnio edytowany przez dax123; 45065.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X