Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbina w 1.4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mam to samo odcina po dłuższym odcinku, wywala błąd silnika po wykasowaniu wraca do nromy

    Komentarz


    • Czy ktoś teraz się orientuje ile kosztuje zestaw naprawczy i ew. koszt? Bo chyba już pora, coraz bardziej i częsciej zaczyna mi to przeszkadzać?

      Komentarz


      • Ja znalazłem inny sposób.
        Kupiłem samą klapkę z nowym "sworzniem".

        Wymiana na spokojnie w jeden dzień o ile nie urwiemy żadnej szpilki.

        Jestem jakieś 3000 km po naprawie i ciśnienie doładowania jest regulowane poprawnie (0.75 bar overboost i trzyma stabilne 0.64-0.66 bara).

        Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na PW, bo mam jeszcze jeden komplet, bo zamówiłem dwa gdybym jeden z nich uszkodził podczas montażu.



        Załączone pliki

        Komentarz


        • radekrp90 daj jakieś namiary gdzie kupiłeś tą klapkę, jaki koszt i opisz co i jak z wymianą.

          Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


          Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

          Komentarz


          • AliExpress. TD25 wastegate wystarczy wpisać.
            Jak komuś zależy na czasie - mogę odsprzedać swoja.

            Co do wymiany, wrzucę jakieś zdjęcia później może. Jeśli ktoś jest zarejestrowany na forum Passata to mogę dodać link do mojego tematu gdzie opisuje wymianę.
            Ostatnio edytowany przez radekrp90; 35891.

            Komentarz


            • radekrp90 jak możesz to daj tego linka, może się kiedyś przyda i oczywiście zrób jakąś fotorelację co i jak dla potomnych.

              Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

              Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

              Komentarz


              • ​Przepraszam za zwłokę ale zapomniałem o tym poście... zapisał mi się jako kopia i nie wrzuciłem.

                Tak w skrócie i bez zdjęć póki co, bo coś nie chcą mi się wrzucać - uzupełnię to na dniach.
                Demontaż turbo - to rzecz oczywista. Dobrze sobie kilka godzin wcześniej namoczyć jakimś penetrantem tudzież "oldscoolowo" płynem hamulcowym

                Katalizator należy odkręcić na dole (dwie śruby do rury wydechowej i dwie do bloku silnika), sondy lambda tylko odpiąć na mocowaniu przy skrzyni biegów.
                Katalizator powinien się dać opuścić w dół bez problemów.

                Po demontażu sprężarki należy ją rozdzielić. Odkręcamy v-band (klucz 10-ka) i jakimś ostrym przecinakiem lekko stukamy w miejscu podziału i demontujemy turbosprężarkę. ​
                Następnie rozwiercamy pin blokujący tuleję zaworu (jest widoczny jako punkt na zafrezowanej na płasko powierzchni pod cięgnem).

                Odcinamy ramie szlifując spaw i wyciągamy zawór - ja próbowałem zrobić to poprzez wyrwanie tulejki przez naspawanie gwintu i wykręcenie ale spaw nie trzymał. Poszło przez wybicie przecinakiem od środka.

                Dalej, szlif otworu aby pasowała nowa tuleja, wbicie razem z zaworem (to ważne, inaczej się nie zmieści) i zaspawujemy nowe ramie.

                Składamy w odwrotnej kolejności.​

                Link do klapki: 59.72zł 9% OFF|TD025 03 c145702c 03 c145702l Turbo Wastegate klapper Go lf Jet ta Pas sat1.4TSI CAXA,CAXC49373 01001AAA części turbosprężarki|Turboładowarki i części| - AliExpress

                Komentarz


                • Odświeżę temat, bo 3 lata temu i jakieś 65kkm wymieniałem tą gorącą stronę turbo przez wadliwy zaworek.
                  Ostatnio problem szarpania przy mocnym przyśpieszaniu w zakresie 2200-3000 obrotów powrócił. Oddałem do ASO żeby sprawdzili i wg nich to znowu ten zaworek. Ponieważ wymieniam rozrząd to jakoś nie bardzo mam teraz kasę na dodatkowe 2,5-3k na wymianę tego dziadostwa i za 3 lata znowu (jak dożyję).

                  Pytanie, czy jest ktoś w Warszawie lub okolicy kto może zrobić regenerację tego? Chodzi mi o to żeby gdzieś podjechać i ktoś już by to ogarnął łącznie ze zdjęciem z silnika, regenerację i założenie jak serwisówka przykazała z uszczelkami itd.

                  Czy może to gra nie warta świeczki i faktycznie co 60-70kkm trzeba się szykować na wymianę całości? Bo jak mam co 10-15kkm robić regenerację za 500-1000 zł to mi się to nie opłaca.

                  Komentarz


                  • Jeżeli bierzesz pod uwagę regeneracje to wybierz firmę która ma w doświadczenie. Ja znalazłem jedną firmę która podjęła się pracy ale nie chcieli dać mi gwarancji i niestety okazało się po krótkim czasie ze źle dobrali materiał trzpienia i tulejki i przy mocniejszej jeździe mimo braku luzu zawór się blokował ( rozszerzalność temperaturowa). Za montaż demontaż kolektora z zestawem montażowym zapłaciłem 800 zł + 200 za regeneracje i dokładnie tyle byłem w plecy. Rok później kupiłem taki kolektor :
                    Seat - Nowy kolektor turbosprężarki MITSUBISHI 1.4 TSI 49373-16980 / 49373-01000 / 4937301000 / 49373-01001 / 4937301001 / 49373-01002 / 4937301002 / 49373-01003 / 4937301003 / 49373-01004 / 4937301004 / 49373-01005 / 4937301005 / 03C145701R / 03C145701RX / 03C145701RV / 03C145701N / 03C145701NX / 03C145701NV / 03C145701J / 03C145701JX / 03C145701JV / 03C145701F / 03C145701FX / 03C145701FV / 03C145702A / 03C145702AX / 03C145702AV / 03C145702C / 03C145702CX / 03C145702CV / 03C145702L / 03C145702LX / 03C145702LV
                    wymieniłem i póki co jest ok.

                    Komentarz


                    • ok, dzięki.
                      A tak na marginesie. Czy ktoś próbował wkładać jakąś inną/lepszą turbinę do tego silnika? Może jest coś w co warto zainwestować i co nie ma tego problemu z zaworem?

                      Komentarz


                      • boonsaw, a ten zestaw to ma ten zawór WG, tą klapkę, bo patrzę na zdjęcia i jakoś dziwnie to wygląda.

                        Komentarz


                        • Oczywiście że ma. To jest gorąca strona turbiny razem z kolektorem wydechowym a zawór wg jest jego integralną częścią .

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez radekrp90 Zobacz wpis
                            ​Przepraszam za zwłokę ale zapomniałem o tym poście... zapisał mi się jako kopia i nie wrzuciłem.

                            Tak w skrócie i bez zdjęć póki co, bo coś nie chcą mi się wrzucać - uzupełnię to na dniach.
                            Demontaż turbo - to rzecz oczywista. Dobrze sobie kilka godzin wcześniej namoczyć jakimś penetrantem tudzież "oldscoolowo" płynem hamulcowym

                            Katalizator należy odkręcić na dole (dwie śruby do rury wydechowej i dwie do bloku silnika), sondy lambda tylko odpiąć na mocowaniu przy skrzyni biegów.
                            Katalizator powinien się dać opuścić w dół bez problemów.

                            Po demontażu sprężarki należy ją rozdzielić. Odkręcamy v-band (klucz 10-ka) i jakimś ostrym przecinakiem lekko stukamy w miejscu podziału i demontujemy turbosprężarkę. ​
                            Następnie rozwiercamy pin blokujący tuleję zaworu (jest widoczny jako punkt na zafrezowanej na płasko powierzchni pod cięgnem).

                            Odcinamy ramie szlifując spaw i wyciągamy zawór - ja próbowałem zrobić to poprzez wyrwanie tulejki przez naspawanie gwintu i wykręcenie ale spaw nie trzymał. Poszło przez wybicie przecinakiem od środka.

                            Dalej, szlif otworu aby pasowała nowa tuleja, wbicie razem z zaworem (to ważne, inaczej się nie zmieści) i zaspawujemy nowe ramie.

                            Składamy w odwrotnej kolejności.​

                            Link do klapki: 59.72zł 9% OFF|TD025 03 c145702c 03 c145702l Turbo Wastegate klapper Go lf Jet ta Pas sat1.4TSI CAXA,CAXC49373 01001AAA części turbosprężarki|Turboładowarki i części| - AliExpress
                            Hej! W jakis sposób wykonałeś szlif otworu? Można prosić o link do fotorelacji z forum passata?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Swistakpv Zobacz wpis

                              Hej! W jakis sposób wykonałeś szlif otworu? Można prosić o link do fotorelacji z forum passata?
                              Przepraszamy, nie masz do tego uprawnień!
                              Ale nie wiem czy bez rejestracji wejdziesz. Zupełnie zapomniałem o tych zdjęciach.

                              Tak w skrócie zdjęcia w załączniku. Szlifowanie polega na tym, że ramkę jest mocowane do klapki spawem i wystarczy go oszlifować na płasko i ramie odpadnie po lekkim odgięciu. Dodatkowo trzeba nawiercić kolek trzymający tuleję.

                              A i zrobiłem już około 30k km na tym i jest OK.

                              Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka


                              Komentarz


                              • Dziękuję bardzo. Czyli rasumując nie jest konieczne szlifowanie otworu pod tulejke, tak jak to było przedstawione na youtube (od 8:30)?

                                Komentarz


                                • Tam jest tuleja o innym rozmiarze, więc pewnie dlatego. W tym z Chin wystarczyło oczyścić i wbić.

                                  Komentarz


                                  • Witam wszystkich na forum, chciałbym odświeżyć temat, ponieważ i moją Octavię dopadł temat problemów przy przyspieszaniu w zakresie od 2000 tyś obrotów od drugiego biegu w górę, błędy P0249 oraz P0299, przy pełnym oraz dość mocnym wciśnieciu gazu czuć jakby auto nie miało doładowania i były w trybie serwisowym, są też sytuacje kiedy auto dobrze przyspiesza ale w górnej partii obrotów jest nagle takie "zhamowanie" jakby ktoś wcisnął hamulec i auto wtedy wprowadza się w ten "tryb serwisowy", dodam że nie świeci się check engine ani nic w tym rodzaju na desce.

                                    Przeczytałem cały post od samego początku i widzę że wielu z Was się z tym zmagało, czy możecie polecić kogos w Poznaniu albo okolicach kto potwierdzi że to na sto porocent problem z westgate zespolonym z tym kolektorem wydechowym?

                                    Wiem że jeśli to będzie to, to można kupić już za niecały tysiąc zł ten kolektor z nowym WG, jednak nie chciałbym wydawać tych pieniędzy bez potwierdzenia tematu (choć jestem praktycznie na 100% pewny że to będzie to)

                                    Z góry dzięki za pomoc!

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X