Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] light asistant i corner light

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2 FL] light asistant i corner light

    Może czujnik cisnienia oleju ??

  • #2
    [O2 FL] light asistant i corner light

    Przeczytałem już chyba wszystko co było w tym temacie na forum, ale muszę dopytać.

    Czy w nowych (czytaj wyprodukowanych w ostatnich tygodniach/miesiąca) Octaviach II FL Elegance na 100 proc. można włączyć fukcji Coming home, Leaving Home, Tunel Light i Corner Light, nie zamawiając ich w fabryce.

    Czy chociażby tunel light nie potrzebuje jakiegoś czujnika natężenia światła?

    Pytam o to, bo nie ździwiłbym się gdyby Skoda wprowadziła jakieś dodatkowe zabezpieczenia przed "nieautoryzowanym" uaktywnieniem tych fukcji w sytuacji, kiedy dowiedziałaby się, że opcje te zostały rozpracowane przez jakieś złote rączki ;-)

    A może koledzy i koleżanki, którzy uruchomili te opcje pochwalą się kiedy wyjechali samochodami z salonu.

    Będę wdzięczny za odpowiedź.
    Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

    Komentarz


    • #3
      Da się włączyć samemu posiadając VCDS'a. Da się włączyć dużo więcej rzeczy nie zamówionych w fabryce.
      Pozdrawiam,
      Michał

      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez gieu
        Czy chociażby tunel light nie potrzebuje jakiegoś czujnika natężenia światła?
        wątpię czy wogóle coś takiego istnieje w skodzie ale wystarczy jeśli auto posiada czujnik zmierzchowy.

        Komentarz


        • #5
          No dobra komu udało się włączyć funkcje corner w OII po FC. I jak to oczywiście zrobił.
          http://emmu.pl
          ----------------------------------------------------------
          W końcu robi się to, co się lubi.

          Komentarz


          • #6
            Witam

            Dzisiaj byłem w ASO i tam niestety poinformowano mnie że nie ma możliwości uruchomienia funkcji Corner jesli fabrycznie octavia nie miała tego zainstalowanego. Rozmiawiałem ze znajomym sprzedawcą i jednym z mechaników. Oni twierdzą że się nie da, Wy twerdzicie że się da. Nie dostałem też jednoznacznej odpowiedzi co z gwarancją jeśli sam sobie to uruchomię. Powiem szczerze że ja to już nie wiem jak to jest naprawdę z tą funkcją. Napewno wygodna rzecz ale czy w mojej ambiente mogę to w końcu uruchomić czy nie?

            Octavia 2 FL 1.6MPI BSE Ambiente

            Komentarz


            • #7
              ventix, a w którym serwisie byłeś?

              Zależy od serwisu i serwisantów.

              Pozdrawiam,
              Radek
              ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

              Komentarz


              • #8
                Przed liftem jesli sterownik byl 30 bitowy to sie dalo, a teraz nie ma chetnych aby podzieli sie danymi na temat sterownika w Ambiente. Znamy ustawienia z Minta oraz Elegance.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  u zimnego

                  Octavia 2 FL 1.6MPI BSE Ambiente

                  Komentarz


                  • #10
                    ventix,

                    To pogadaj najpierw z kimś ze Szczecińskiej albo z kimś z Łęczycy.

                    Jest jedna osoba na forum, której włączyli CL w serwisie.

                    Pozdrawiam,
                    Radek
                    ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                    Komentarz


                    • #11
                      Powtórzę to jeszcze raz - OSOBiŚCIE włączałem doświetlanie w czterech egzemplarzach O2 _FL_. Nawet w przedliftowych z odpowiednim sterownikiem się da to włączyć. Nawet postawię taką tezę, że w KAŻDEJ FL da się to włączyć.
                      Pozdrawiam,
                      Michał

                      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Tylko jak to wymusić na ASO jak oni tego nie potrafią zdrobić, i co z gwarancją jeśli się to zrobi samemu?

                        Octavia 2 FL 1.6MPI BSE Ambiente

                        Komentarz


                        • #13
                          Niestety w zależności od ASO albo Ci włączą, albo nie - oni sami nie potrafią włączyć wielu rzeczy [co i wynikło z rozmowy lub bezpośrednio mi zostało powiedziane podczas moich telefonów do serwisów]. Tak niestety wynika również z wypowiedzi osób na forum. Być może ich sprzęt jest ograniczony, albo być może oni tacy są. Albo być może FAKTYCZNIE nie ma tego w Twoim sterowniku, ale dopóki się na to nie spojrzy VCDS'em, to się nie dowiemy. Co do gwarancji, to nie ma z tego powodu utraty. No chyba, że Ci zrobię tuning sterownika silnika, co bezpośrednio wpływa na zużycie elementów to wtedy faktycznie mogą się doczepić, ale ponieważ tuningiem się nie zajmuję, to na pewno nic Ci nie grozi :-).

                          Poza tym jedna z furek, która wyjechała z salonu kilka dni wcześniej, a w której włączyłem doświetlanie kilka dni później (a rzekomo się nie dało), wróciła po coś do salonu [chodziło o coś z instalacją gazową, ale to zanim ja jeszcze się dossałem do komputera ]. To przyczepili się do tego że wyłączona jest kontrola zapiętych pasów (włączyli ją z powrotem), ale do żadnej innej "poprawki" nie mieli "wątów/wontów" [niepotrzebne skreślić] 8).
                          Pozdrawiam,
                          Michał

                          Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                          Komentarz


                          • #14
                            kropeck Szkoda że tak daleko mieszkasz bo napewno bym się u Ciebie pojawił z prośbą o włączenie ale może ktoś z Łodzi i okolic jest w stanie mi to zrobić, jeśli tak to bardzo proszę o info.

                            Octavia 2 FL 1.6MPI BSE Ambiente

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez radik79
                              To pogadaj najpierw z kimś ze Szczecińskiej albo z kimś z Łęczycy.

                              Jest jedna osoba na forum, której włączyli CL w serwisie.
                              Zgadza, się tą osobą jestem ja :szeroki_usmiech . Wszystkich niedowiarków, że da się to włączyć w O2 FL Ambiente, bez dodatków wyposażenia, zapraszam na oględziny

                              Zamieszczone przez ventix
                              kropeck Szkoda że tak daleko mieszkasz bo napewno bym się u Ciebie pojawił z prośbą o włączenie ale może ktoś z Łodzi i okolic jest w stanie mi to zrobić, jeśli tak to bardzo proszę o info.
                              ventix, tak jak napisałem wyżej, mnie włączyli to u Bednarka na Szczecińskiej. Nie powiem, mocno się bronili. Najpierw mówili, że się nie da, później, że się da, ale mogą być problemy (jakie nie powiedzieli) i sugerowali, że na moją odpowiedzialność mogą mi włączyć. W końcu udało mi się pogadać z serwisantem, dałem mu do zrozumienia, że wiem iż to się da zrobić i nie będzie problemów i ... zrobili. :lol:
                              Pozdrawiam,
                              Andys

                              Komentarz


                              • #16
                                A jakie koszta takiej zabawy w ASO

                                Octavia 2 FL 1.6MPI BSE Ambiente

                                Komentarz


                                • #17
                                  ventix, mój numer GG:1171701
                                  Pozdrawiam,
                                  Andys

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam, ja też biję się z ASO w mojej okolicy, i wychodzi na to że oni po prostu nie wiedzą co i jak zresztą tu na forum nie znalazłem żadnej potwierdzonej informacji o tym który bajt/bit za tę funkcję odpowiada

                                    Ja wykopałem coś takiego: załączony screen z VCDS-a streownik z SUPERBA i tam jak wół bajt 14 bit 7 Cornering Libhts via FOG........

                                    źródło

                                    oraz

                                    cytat z innego forum anglojęzycznego:
                                    Re: (UK) FL vRS + cornering fog lights
                                    Quote:
                                    Originally Posted by mikeSM56 View Post
                                    Cent Elec 09

                                    Byte 14

                                    bit 4

                                    If memory serves me.

                                    Nokiauk should be able to confirm, He was paying more attention to the details, I was trying not to kill the cars!
                                    Thanks Mike, I had thought it was Byte 14, Bit 7 Def in Central Electrics though.
                                    źródło

                                    Ostatecznie wychodzi na to że odpowiada za to bit 7 - więc dobrze by było żeby ktoś kto dysponuje taką 100 % wiedzą to potwierdził bo ja opieram się tylko na znaleziskach sieci.


                                    Ciekawe czy znajdzie się ktoś kto taką zmianę w kodowaniu wykonał i potwierdzi tą informację

                                    Edit 12.03.2009: Znalazłem jeszcze coś co zdaje się potwierdzać powyższe:
                                    Включение поворотных противотуманок на Octavia FL.
                                    Правим седьмой бит 14-го байта бортовой сети(9)
                                    + screen z VCDS-a źródło

                                    Pozostaje tylko pytanie w jaki sposób przekazać w ASO co konkretnie mają przełączyć?

                                    PZDR Michał
                                    Załączone pliki
                                    Była: Vectra 2.0 X20XEV 1999 - olejożerca
                                    Jest: O2 FL 1.9 BXE MY2009 - brakuje niutonometrów.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A może ktoś z okolic Warszawy może mi to włączyć? Też bym chciał mieć te CL.


                                      Automatyka to klocki LEGO dla dużych chłopców

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Podłączam się do prośby

                                        Pozdrawiam,
                                        Radek
                                        ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          No więc byłem dziś na przeglądzie w Carsed w stojadłach pod Mińskiem Maz. zabrałem screeny z które zamieściłem wcześniej, i chłopaki uruchomili, nie obyło się bez drobnej poprawki ale trochę śmiechu i zrobione.

                                          Oficjalnie mam CORNERY w FL-ce odpowiada za to 7 bit 14 bajtu w kanale 9 Centralna elektronika. dla samochodu bez ksenonów powinien on wynosić 81(hex) lub jak kto woli 10000001 (bin). Wiec jakby co polecam CARSED (stojadła), dla mnie jest tam bliżej niż miałbym się tłuc przez całą WAWę np. na URSUS, a i ceny maja jak na ASO znośniejsze.

                                          Pozdrawiam
                                          Michał
                                          Była: Vectra 2.0 X20XEV 1999 - olejożerca
                                          Jest: O2 FL 1.9 BXE MY2009 - brakuje niutonometrów.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez ventix
                                            Witam

                                            Dzisiaj byłem w ASO i tam niestety poinformowano mnie że nie ma możliwości uruchomienia funkcji Corner jesli fabrycznie octavia nie miała tego zainstalowanego. Rozmiawiałem ze znajomym sprzedawcą i jednym z mechaników. Oni twierdzą że się nie da, Wy twerdzicie że się da. Nie dostałem też jednoznacznej odpowiedzi co z gwarancją jeśli sam sobie to uruchomię. Powiem szczerze że ja to już nie wiem jak to jest naprawdę z tą funkcją. Napewno wygodna rzecz ale czy w mojej ambiente mogę to w końcu uruchomić czy nie?
                                            Bzdura, da sie, ja mam właczone
                                            Rafal_b33

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              ventix napisał/a:

                                              Witam

                                              Dzisiaj byłem w ASO i tam niestety poinformowano mnie że nie ma możliwości uruchomienia funkcji Corner jesli fabrycznie octavia nie miała tego zainstalowanego. Rozmiawiałem ze znajomym sprzedawcą i jednym z mechaników. Oni twierdzą że się nie da, Wy twerdzicie że się da. Nie dostałem też jednoznacznej odpowiedzi co z gwarancją jeśli sam sobie to uruchomię. Powiem szczerze że ja to już nie wiem jak to jest naprawdę z tą funkcją. Napewno wygodna rzecz ale czy w mojej ambiente mogę to w końcu uruchomić czy nie?
                                              Wychodzi na to że w O2 FL są montowane 4 typy sterowników elektroniki:
                                              ; 1K0-937-084.LBL (Basis - Supports NO Fogs or Xenons)
                                              ; 1K0-937-085.LBL (????? - Supports NO Fogs or Xenons)
                                              ; 1K0-937-086.LBL (Medium - Supports Fogs but NO Xenons)
                                              ; 1K0-937-087.LBL (Highend - Supports Fogs and/or Xenons)

                                              Cornery da się włączyć tylko w dwóch ostatnich a są one założone w samochodach z seryjnie montowanymi światłami przeciwmgielnymi, nie pamiętam czy niższe wersje wyposażenia miały przeciwmgielne, ale Ambiente już chyba na 100% miało.


                                              Michał.
                                              Była: Vectra 2.0 X20XEV 1999 - olejożerca
                                              Jest: O2 FL 1.9 BXE MY2009 - brakuje niutonometrów.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                10 grudnia będę jechał koło Łodzi. Jeśli ktoś będzie chętny na włączenie doświetlania zakrętów, to proszę dać znać to wezmę komputer i postaram się namówić kobietę na przejazd przez Łódź :-) 8). Jeszcze nie wiem która to może być godzina. Generalnie jadę do Ostródy

                                                Po więcej pytań zapraszam na PW.
                                                Pozdrawiam,
                                                Michał

                                                Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  W RS-ie z 2008 też działają W serwisie zaklinali się że się nie da a się da i to szybko i bezboleśnie
                                                  Wielkie dzięki Michał!!!!.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X