Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaz tunelu srodkowego. Montaz podlokietnika O2. Manual.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Tak, fabryczny, skórzany. Jestem już po montażu. Kilka uwag - mint 2009 FL. Nie miałem śróby dystansującej - musiałem ją dokupić. Ponadto oryginalne śruby z ASO (trox te z podkładkami) o których mowa w manualu u mnie nie pasują - są za krótkie - musiałem dobierać z marketu. Proszę również o jakiś manual do zdjęcia gniazda 12V - męczylem się z tym chyba z godzinę i wkońcu się udało, ale nie zrobiłem tego jak należy - użyłem dużo siły i lekko uszkodziłem zaczepy.
    Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

    Komentarz


    • #52
      uwaga, robię mały odkop - zaczynam zabawę w kompletowanie gratów do jumboboxa :wink:

      jaki gwint ma wskazana w pierwszym poście śruba dystansowa? czy jest to przypadkiem M10? ktoś wie? będę wdzięczny za pomoc :lol:

      edit:
      Dla potomnych orientacyjne ceny w ASO : śruba/łącznik WHT 001 759 - 13zł
      Kierownica powietrza 1Z1 857 509 - 87zł
      Kierownica powietrza 1Z1 857 946 - 31zł
      SATYNOWA O2 Tour
      Z pozdrowieniami
      Bartek

      Komentarz


      • #53
        W związku z tym że przerzuciłem się na epapieroska chciałbym pozbyć się popiołki z auta (żeby nie kusiło ) Problem do plastiku w którym siedzi popiołka przynitowana (chyba) jest blaszka, która ja trzyma.

        Czy jakiś dobry człowiek może napisać numerki tego plastiku + szmaty?
        Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

        Komentarz


        • #54
          chodzi mi o demontaż oryginalnego podłokietnika

          [ Dodano: Nie 10 Mar, 13 12:07 ]
          takiego wielkiego

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez robert-szkiladz
            chodzi mi o demontaż oryginalnego podłokietnika
            tak jak montaż tylko w drugą stronę :lol:

            Zamieszczone przez robert-szkiladz
            takiego wielkiego
            sprecyzuj "wielkiego", bo nie wiem czy do dachu czy jak :diabelski_usmiech :haha:
            Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

            => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
            => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
            => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
            "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

            Komentarz


            • #56
              Wally, :satan :zlosnik1:
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz


              • #57
                Dołączam się do podziękowań za tutorial. I tak na gorąco dodam kilka uwag. Mogą się przydać potomnym, wahającym się czy kupić używane podłokietniki. Ja nabyłem przez allegro zestaw składający się podłokietnika, dwóch rurek powietrza - długiej rozdwojonej i krótkiej, tunelu z zamontowanym patentem do chłodzenia schowka i całej dźwigni hamulca ręcznego. Mam nową Octavię II kombi z 2013 (czyli FL) golasa z radiem Blues - kupiłem zestaw od Octavi II Hatchback z 2007 (czyli przed FL). I po kolei:

                1) Gniazdo zapalniczki - w zakupiony tunelu było z zielonym podświetlaniem z wtyczką trzypinową, w moim golasku bez podświetlania dwupinowa. Najwięcej przekleństw wypowiedziałem wymontowując je celem zamiany. "Najwygodniej" to robić mając tunel poza samochodem. Jak już ktoś to napisał - najpierw wciskając od środka gniazda plastikowe zatrzaski trzeba podważyć / wypchnąć metalowy rdzeń zapaliczki, tak aby się wysunął na ok 2 cm, dopiero wtedy można wcisnąć zatrzaski plastikowej części, tak aby można całą zapalniczkę wysunąć z tunelu.

                2) Śruba dystansowa - jest potrzebna do umocowania dłuższego przewodu powietrznego za pomocą nakrętki z podkładką. Przy przykręcaniu należy zwrócić uwagę na przewody od czujnika ręcznego, aby ich nie "przyszczypnąć" przy dokręcaniu. Aha - była zamontowana oryginalnie, nie musiałem nic kupować.

                3)AUX - w schowku mam teraz gniazdo AUX - miałem cichą nadzieję, że jest zamontowana w wiązce wtyczka do podłączenia do radia ale niestety nie ma
                Ale tym tematem się jeszcze zajmę i jeśli się uda połączyć to gniazdo z Blues -em, to napiszę co i jak.

                4)"Śrubki pod kątem" o których pisze heretyk, że trudno się wkręca. Ja to zrobiłem bez problemu, tylko trzeba było to zrobić klękając na ziemi i kładąc się na podłodze auta, doświetlając sobie pole operacyjne latarką.

                5)Dźwignia od ręcznego - kupiłem razem z zestawem oryginalną, ale gdyby ktoś kupował zestaw bez hamulca to musi pamiętać o tym, że powinien dokupić dwie nakrętki M5 w zatrzasku o których pisze heretyk przy 7 zdjęciu swojego manuala. Plastik może zostać bez żadnego cięcia.

                6)Popielniczka tylna - ma zaczep lewej strony, a z prawej nie ma. Aby ją wyjąć należy ją otworzyć na maxa, z wyczuciem "otworzyć" ją bardziej pokonując ogranicznik, następnie szarpnąć lewą stronę do siebie i wysunąć z prowadnicy " w lewo".

                7)Zakładając ramkę od tylnego nawiewu należy zwrócić uwagę, żeby tunel był założony na stelaż prawidłowo tzn dwie górne śrubki przykręcając do stelaża muszą przechodzić przez dziurki w ramce następnie przez dziurki w tunelu docierając do stelaża. U mnie przy zakładaniu nie zwróciłem na to uwagi i plastik od tunelu znalazł się za stelażem.


                Podsumowując - co musiałem dokupić w sklepie metalowym aby zamienić tunel bez podłokietnika na tunel z podłokietnikiem:
                - Nakrętka z podkładką (chyba M8, w każdym razie na klucz 13 ) na śrubę dystansową do przykręcenia rurki powietrza
                - 4 szt. M5 x 14 z łbem krzyżakowym + podkładki - do przykręcenia stelażu podłokietnika.
                - 2 szt blachowkrętów ST4,2x14 czarnych z rozpłaszczony łbem krzyżakowym.

                Pozdrawiam i życzę powodzenia przy przekładce - po takim opisie nie powinniście mieć żadnego problemu.
                umieć trzeba potrafić

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez szafolag
                  1) Gniazdo zapalniczki - w zakupiony tunelu było z zielonym podświetlaniem z wtyczką trzypinową, w moim golasku bez podświetlania dwupinowa. Najwięcej przekleństw wypowiedziałem wymontowując je celem zamiany. "Najwygodniej" to robić mając tunel poza samochodem. Jak już ktoś to napisał - najpierw wciskając od środka gniazda plastikowe zatrzaski trzeba podważyć / wypchnąć metalowy rdzeń zapaliczki, tak aby się wysunął na ok 2 cm, dopiero wtedy można wcisnąć zatrzaski plastikowej części, tak aby można całą zapalniczkę wysunąć z tunelu.
                  No to gratuluje bo wystarczyło dołożyć jeden kabelek od podświetlenia przycisku ryglowania i miałnbyś podświetloną zapalniczkę

                  Zamieszczone przez szafolag
                  3)AUX - w schowku mam teraz gniazdo AUX - miałem cichą nadzieję, że jest zamontowana w wiązce wtyczka do podłączenia do radia ale niestety nie ma
                  Ale tym tematem się jeszcze zajmę i jeśli się uda połączyć to gniazdo z Blues -em, to napiszę co i jak.
                  Dorabiasz wiązkę i jedziesz z tym do kostki od radia Quadlocka. No ale czeka się gimnastka z przeciągnięciem kabla, który może stukać lub ponowna rozbióra tunelu
                  Link
                  Link

                  Nie przygotował się Pan do moda
                  Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                  Komentarz


                  • #59
                    Dzięki za info. Z podświetleniem pomyślę - zostawiłem sobie tą zieloną ramkę od zapalniczki, bo ta czarna jaką miałem mniej dzielnie zniosła trudy wymiany. A i ta "informacja" o podświetleniu się przyda do wysterowania załączania zestawu głośnomówiącego i włączenia zasilania CB. Ale jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia z tym moim radiem Blues. W instrukcji od niego opisane są funkcje związane z AUX, zestawem głośnomówiącym, parktronicem, oraz, że jest regulacja FAD (balansu przód/tył), ale z menu nie mogę tego wywołać. Podejrzewam, że będzie się trzeba podpiąć z VAG-iem i poustawiać :-) Mam taki zestawik głośnomówiący Nokii (chyba CK-7), który chciałbym ożenić z tym radyjkiem i z tego co doczytałem, to się teoretycznie da zrobić. Jak się uda to wrzucę info, bo tutaj nie znalazłem czegoś, co w 100% by opisywało taką operację
                    umieć trzeba potrafić

                    Komentarz


                    • #60
                      A podpowiedzcie, jak w OII jest ramka zielona w zapalnice to zawsze jest podświetlenie zapalniczki?

                      Komentarz


                      • #61
                        To raczej zależy od instalacji niż od ramki - możesz podejrzeć gniazdo zapalniczki "od tyłu" gdy zdejmiesz mieszek od skrzyni biegów. Jeśli do gniazda idą trzy kable - to masz z podświetlaniem, jak dwa - to nie masz. Ale jak kolega andrzej111 podpowiada, nawet jak nie masz, to możesz mieć, ale trzeba porzeźbić. Tylko wtedy do tego zielonego plastiku musi być wtyknięty moduł podświetlenia - a wygląda to np tak
                        Kod:
                        [url="http://czesciskoda.pl/752-tulejka-gniazda-zapalniczki-z-podswietleniem-skoda.html"]404 Nie znaleziono strony - Oryginalne Części do Skody i Hondy | czesci.zagielauto.pl[/url]
                        umieć trzeba potrafić

                        Komentarz


                        • #62
                          No to ja też jestem szczęśliwym posiadaczem Jumbo po własnym montażu. Ogólnie było łatwo - oczywiście dzięki temu opisowi.
                          Nie wybierałem gniazda AUX więc pozostała mi w podłokietniku dziura na to gniazdo. Szczerze myślałem że tam będzie zaślepka. Chyba Skoda wychodzi z założenia że jak Jumbo to i AUX IN obowiązkowo.


                          Moja furka:
                          -------------------------
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez kris17009
                            Chyba Skoda wychodzi z założenia że jak Jumbo to i AUX IN obowiązkowo.
                            Bzdura..mam JB i nie mam wejścia AUX IN
                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                            Komentarz


                            • #64
                              Ano rzeczywiście są dwie wersje w ETCE z gniazdem i bez. no to jednak kupiłem nieświadomie ten z AUX ale bez wtyczki.
                              Ale znalazłem w ETCE (5J0035605) że jest wtyczka oraz za grosze nakładka do tego AUX-IN czy orientujecie się czy może ta nakładka służyć jako zaślepka otworu czy mimo wszystko musi być cała wtyczka ?


                              Moja furka:
                              -------------------------
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                              Komentarz


                              • #65
                                Podłokietnik mam i Ja
                                Zakup na popularnym portalu aukcyjnym 360+przesyła 40 = 400 zł.
                                Zaku śrubek : 4x N906 986 06 , 4 x N 907 290 02 , WHT 001 759, - ASO 25 zł.
                                Czasowo około 2 rbg.
                                Ceny jakie znalazłem z montażem ASO - 2000 zł., nieautoryzowany 1000 zł. więc pare zł. zostało.
                                Z mich doświadczeń: O2FL 2009 nie było dystansowej, obyło się bez odkęcania śrub umieszczonych obok nóg kierowcy oraz pasazera, boczki (zwłaszcza teraz jak ciepło - plastik się poddaje) można spokojnie odgiąć dość mocno i podejśc do tego niewygodnego wkręta pod skosem, kolejność składania: kierownice powietrza, podłokietnik, tunel najpierw przód potem tył i skręcanie do kupy (moim zdaniem w tej kolejności tunel łatwiej mi wszedł , sposób heretyka srawdziłem i bałem się porysować konsolę- co kto woli).
                                Dzięki za opisy i własne przemyślenia - dzięi ludziom pomagającym bezinteresownie można sobie też coś wydłubać.
                                Pozdrawiam

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez tomaszekc_r4
                                  dzięki ludziom pomagającym bezinteresownie można sobie też coś wydłubać.
                                  Pozdrawiam
                                  Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                  => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                  => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                  => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                  "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Witam,
                                    kupiłem zestaw podłokietnika ale teraz zwróciłem uwagę że zamiast popielniczki może być uchwyt na napoje. Ja mam popielniczkę. Czy ktoś ma taki uchwyt do zbycia, jakie są koszty?
                                    Pozdrawiam,
                                    IGK

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      kniazuk, dział ogłoszeń jest gdzie indziej
                                      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez kniazuk
                                        Witam,
                                        kupiłem zestaw podłokietnika ale teraz zwróciłem uwagę że zamiast popielniczki może być uchwyt na napoje. Ja mam popielniczkę. Czy ktoś ma taki uchwyt do zbycia, jakie są koszty?
                                        a poza tym co napisał Biszczu to szukanie nie gryzie
                                        tu masz link :
                                        Forum - Octavia Club Polska
                                        nie wiem dlaczego jest w OI, bo praktycznie cały temat dotyczy OII :wink: (może przerzuci jakis Moderator?)
                                        Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                        => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                        => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                        => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                        "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Panowie! to teraz po wyczerpującym opisie montażu podłokietnika napiszcie o wrażeniach z użytkowania

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Gaber, a jakie wrażenia Cię interesują ? ? ?Bo ja np. bez podłokietnika nie wyobrażam sobie jazdy nie tylko w długiej trasie ale także po mieście. Dla mnie ten dodatek jest nieodzowny i niezastąpiony. I musi być tylko oryginalny taki jak był montowany fabrycznie a nie jakieś kupy z alledrogo, które, że nie dosyć, że wyglądają jak pięść do nosa to IMO są niepraktyczne
                                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez Biszczu
                                              I musi być tylko oryginalny taki jak był montowany fabrycznie a nie jakieś kupy z alledrogo, które, że nie dosyć, że wyglądają jak pięść do nosa to IMO są niepraktyczne
                                              nic dodać nic ująć
                                              zanim trafiłem na OCP założyłem sobie właśnie dedykowaną kupę jako "podłokietnik"
                                              wytrzymala 30 dni... i kibel
                                              dołożyłem parę złoty i zlałem się w galoty :wink:
                                              nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez ori podłokietnika
                                              Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                              => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                              => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                              => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                              "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Witam,
                                                i w końcu się udało zamontować. Skodą jeździ żona i po prezentacji stwierdziła że i tak ona na tym nie skorzysta bo fotel ma przesunięty maksymalnie do przodu. Racja,
                                                ale jak ona zmienia Octavię II na III to ja dostanę II a wg mnie było warto. TYmczasem bujam się innym wozidłem, pozdrawiam wszystkich
                                                IGK.
                                                Pozdrawiam,
                                                IGK

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Witam.
                                                  Podłokietnik mam i ja.
                                                  Dzięki opisowi poszło gładko. W O2 Tour z 2012 roku nie ma śruby umożliwiającej przykręcenie kanałów powietrznych.
                                                  Pozdrawiam

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Dlatego ja nie przykręcałem bo tak ścisło się nabiło na gwint że nie masz szans żeby coś wyszło...


                                                    Moja furka:
                                                    -------------------------
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X