Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaz tunelu srodkowego. Montaz podlokietnika O2. Manual.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez blackpw
    Biszczu, dziękuję !! Tego mi było trzeba... jeszcze jedno pytanko w takim razie. Wydaje mi się, że czytając poprzednie posty - ktoś opisał, że ręcznego wymieniać nie trzeba, wystarczy jego obudowę ściągnąć (jakiś zatrzask) i założyć tą nową super extra końcówkę czy tak?
    Po zakupie podłokietnika:
    Link
    będę musiał zatem dokupić rączkę do ręcznego... jak to się fachowo nazywa (czego szukać na allegro)? Przykładowa fotka: Link
    Tyle, że mój podłokietnik nie będzie skórzany...
    Lepiej wymienić, bo do JumboBoxa masz tzw. krótką nakładkę ręcznego - jej koszt to ok 20 pln (lepiej mieć dobrą niż sztukowaną na siłę)
    To co pokazałeś na zdjęciu to skórzana nakładka na dźwignię ręcznego o nr katalogowym 1Z0 711 327 34 E
    Forum - Octavia Club Polska

    Jeżeli chcesz normalną zwykłą nakładkę musisz kupić:
    Link
    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Komentarz


    • #27
      OK, to zapytam po ile mi w salonie przy montażu podłokietnika policzą dodatkowo za tą nakładkę na ręczny... sam montaż podłokietnika - 250 zł :/
      Głupio pytać... gdzie jest ten "pomógł" button do wciskania?
      Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
      Jest: starszy diesel na B.

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez blackpw
        OK, to zapytam po ile mi w salonie przy montażu podłokietnika policzą dodatkowo za tą nakładkę na ręczny... sam montaż podłokietnika - 250 zł :/
        Głupio pytać... gdzie jest ten "pomógł" button do wciskania?
        W salonie policzą Ci jak za zboże - poszukaj na allegro
        Podłokietnik też sobie sam założysz - to naprawdę bardzo łatwe do zrobienia i zajmuje ok 2 godz. Jak ja sobie sam założyłem to Ty też dasz radę :diabelski_usmiech

        Przyjedź do Zielonej Góry to zamontujemy razem
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #29
          Dzięki za wspaniały opis montażu, jedynie na czym zęby straciłem to wyjecie zapalniczki (w tym momencie pomyślałem sobie skoda i przemyślane rozwiązania-akurat) nie dałem rady wyjąć. Tutaj wstyd się przyznać, żona sobie poradziła i znalazła na forum jak zdemontować zapalniczkę. "Pociągnąć z jednej strony": zrobiła tak i się udało. No cóż kobiety wiedzą jak pociągnąć :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Damian19840
            Dzięki za wspaniały opis montażu, jedynie na czym zęby straciłem to wyjecie zapalniczki (w tym momencie pomyślałem sobie skoda i przemyślane rozwiązania-akurat) nie dałem rady wyjąć. Tutaj wstyd się przyznać, żona sobie poradziła i znalazła na forum jak zdemontować zapalniczkę. "Pociągnąć z jednej strony": zrobiła tak i się udało. No cóż kobiety wiedzą jak pociągnąć :diabelski_usmiech

            hmm to podpowiedz jak. Ja jakos nie moge znalesc. Rozkladalem juz 7 zapalniczek, ale zawsze wygladalo to nie najladniej i podejzewam ze jest jakis inny sposob. Od roku bujam sie z podswietlana zapalniczka, ale ciagle boje sie wyciaganc moja
            Zostały mi czesci, po szkodniku:
            VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
            Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

            Komentarz


            • #31
              o ile pamiętam trzeba ten środek obrócić (lub nawet nie) i wysunąć. Wtedy da się te ząbki metalowe złożyć z zewnętrznego koszyka i wszsytkoładnie wyjdzie. Zaznaczam, że już dokłądnie nie pamiętam, ale na pewno wewnętrzną część trzeba wysunąć najpierw.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #32
                Najpierw trzeba wyciągnąć do góry metal środkowy(dwie plastikowe zawleczki w środku widać ), później już z górki naciskając plastik wyciągnąć. Słowa mojej żony ona tak zrobiła

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez blackpw
                  - kierownica powietrza 1Z1 857 946 jedna z dwóch, mała/duża?
                  - kierownica powietrza 1Z1 857 509 jedna z dwóch, mała/duża?
                  Witam
                  Chciałbym sobie zamontować podłokietnik z nawiewem na tył samochodu, ale bez klimatyzacji samego podłokietnika (jest mi to niepotrzebne). Którą z tych kierownic powinienem kupić?
                  Czy trzeba kupować też:
                  Zamieszczone przez blackpw
                  - zawór 1Z0 816 355 A 47H - ten do regulacji nawiewu w podłokietniku?
                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez czesio73
                    Zamieszczone przez blackpw
                    - kierownica powietrza 1Z1 857 946 jedna z dwóch, mała/duża?
                    - kierownica powietrza 1Z1 857 509 jedna z dwóch, mała/duża?
                    Witam
                    Chciałbym sobie zamontować podłokietnik z nawiewem na tył samochodu, ale bez klimatyzacji samego podłokietnika (jest mi to niepotrzebne). Którą z tych kierownic powinienem kupić?
                    Czy trzeba kupować też:
                    Zamieszczone przez blackpw
                    - zawór 1Z0 816 355 A 47H - ten do regulacji nawiewu w podłokietniku?
                    Ja jestem już po montażu i jestem mega zadowowlony. Zapewne możesz zamontowac podlokietnik bez chlodzenia samego schowka (przypuszczam, ze za to jest odpowiedzialna mala kierownica powietrza).

                    Wątek z fotką i opisem.

                    Problem w tym, ze sam montaz tak samo bedzie wygladal, a do tego bedziesz musial jakos tą dziurke zakleic w schowku i w rurze. Ponadto zawór w schowku mozesz miec zawsze zamkniety, a jak za 3 lata bedziesz potrzebowal cos w nim schlodzic, to bedzie to kwestia 1 ruchu reka

                    Reasumujac - koszt bedzie bardzo podobny i moim zdaniem nie ma sensu kombinowac w ten sposob.
                    Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
                    Jest: starszy diesel na B.

                    Komentarz


                    • #35
                      Dzięki - może rzeczywiście jak będę robił to od razu wszystko.
                      Takie mam jeszcze pytanie - zmieniałeś jeszcze uchwyt hamulca ręcznego na ten: 1Z0 711 327 A.
                      Czy trzeba kupić śrubę dystansową 1J0 711 354?

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez czesio73
                        Dzięki - może rzeczywiście jak będę robił to od razu wszystko.
                        Takie mam jeszcze pytanie - zmieniałeś jeszcze uchwyt hamulca ręcznego na ten: 1Z0 711 327 A.
                        Czy trzeba kupić śrubę dystansową 1J0 711 354?
                        Osobiscie uwazam ze nie ma opcji montazu bez chlodzenia schowka. Wszystkie maja miejsce na zawor. Ew pozbywanie sie tej opcji jest tylko kombinowaniem pod gore.
                        Uchwyt hamulca recznego nalezy zmienic na 1Z0 711 327 A lub B. Jezeli go potrzebujesz moge Ci o sprzedac za grosze.

                        Co do sruby dystansowej 1J0 711 354 to zarowno u mnie jak i u kolegi rrysio byla ona juz fabrycznie. Co prawda my mielismy O2 przed FL, ale mysle ze dalej nimi przykrecaja mechanizm recznego. Jezeli nie jestes pewien to wyciagnij schowek z tylniego tunelu( jest "na wcisk") i spogladnij.
                        Proponuje zebys doglebnie postudiowal moj manual tam masz w miare wszystko opisane.
                        Forum - Octavia Club Polska

                        Nie ma na zdjeciach rur powietrza, bo zakladalem pozniej, ciagnac kabel AUX i zakladajac podgrzewnie tylniej kanapy, ale jest to bardzo intuicyjne. Mozna sobie daroawac wczelkie opisy. Poprostu wyciagnac zaslepki pod klimatyzacja, wcisnac rury, przykrecici i gotowe.
                        Zostały mi czesci, po szkodniku:
                        VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                        Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez czesio73
                          Dzięki - może rzeczywiście jak będę robił to od razu wszystko.
                          Takie mam jeszcze pytanie - zmieniałeś jeszcze uchwyt hamulca ręcznego na ten: 1Z0 711 327 A.
                          Czy trzeba kupić śrubę dystansową 1J0 711 354?
                          Zmieniłem uchwyt ręcznego na ten krótki (standardowa osłona została zdjęta i zamiast niej założona została ta krótka osłona).
                          Sam montaż miałem robiony w serwisie, więc to oni martwili się o śruby, ale z tego co wiem, to musieli sobie jakieś dodatkowo dorabiać.
                          Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
                          Jest: starszy diesel na B.

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez heretyk

                            Nie ma na zdjeciach rur powietrza, bo zakladalem pozniej, ciagnac kabel AUX i zakladajac podgrzewnie tylniej kanapy, ale jest to bardzo intuicyjne. Mozna sobie daroawac wczelkie opisy. Poprostu wyciagnac zaslepki pod klimatyzacja, wcisnac rury, przykrecici i gotowe.
                            kierownice powietrza masz pokazane u mnie
                            Forum - Octavia Club Polska
                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                            Komentarz


                            • #39
                              hej
                              montowałem od RSa, z aux, w radiu blues trzeba jakoś aux specjalnie aktywować?
                              7.3LPG/100 ~ 60km/h

                              Komentarz


                              • #40
                                Chciałbym zdemontować dysze nawiewu powietrza w podłokietniku (RS, MY2008).
                                Analizując opis:

                                Zamieszczone przez heretyk
                                Zakladamy ramke na tylnia czesc podlokietnika. I przykrecamy 4 sruby. Dwie u gory:

                                oraz dwie po bokach (na zdjeciu jest prawa strona, ale po lewej jest analogicznie):

                                Zakladamy tylnia popielniczke lub wciskamy element z wysuwanym uchwytem na napoje.

                                Wciskamy dysze nawiewu na tyl.

                                Przykrecamy sruby mocujace tunel z konsola srodkowa(trudne!) jak juz to sie nam uda zakladamy przednia popielniczke, przykrecamy ja i zakladamy ramke mieszka skrzyni biegow.
                                ... wnioskuję, że żeby to zrobić, trzeba:
                                1. Zdemontować osłonę dźwigni zmiany biegów.
                                2. Zdemontować przednią popielniczkę.
                                3. Odkręcić śruby montujące tunel do konsoli środkowej.
                                4. Wyciągnąć dysze nawiewu.

                                Chciałbym się upewnić, czy te wszystkie kroki są konieczne i czy niemożliwe jest zdemontowanie dysz nawiewu bez demontażu tunelu.

                                Z góry dziękuję za wskazówki.
                                250 KM, 360 Nm

                                Komentarz


                                • #41
                                  Dysze nawiewu zasadniczo skladaja sie z 2 elementow. O ile ten ten pierwszy, krotki, element umieszczony za popileniczka moze idzie na tyle nagiac by go wyciagnac to o tyle ten drugi element(ten dlugi) idaacy do tylnich kratek nie ma szans na wyciagneicie bez demontazu tunelu.
                                  Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                  VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                  Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Ja chcę zdemontować tylko ten element z listkami kierownic nawiewu.
                                    Czy on jest mocowany tylko na zatrzaskach, czy trzeba odkręcać jakieś wkręty?
                                    Czy trzeba w tym celu demontować popielniczkę? (ew. jak?)
                                    250 KM, 360 Nm

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez PMR
                                      Ja chcę zdemontować tylko ten element z listkami kierownic nawiewu.
                                      Czy on jest mocowany tylko na zatrzaskach, czy trzeba odkręcać jakieś wkręty?
                                      Czy trzeba w tym celu demontować popielniczkę? (ew. jak?)

                                      W takim razie sie nie zrozumielismy. Same kratki nawiewu wyciagniesz bez demontazu czegokolwiek. podwazyc i wyciagac
                                      Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                      VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                      Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez heretyk
                                        Same kratki nawiewu wyciagniesz bez demontazu czegokolwiek. podwazyc i wyciagac
                                        Ekstra. Dziękuję.

                                        A czy możesz jeszcze dać jakąś wskazówkę, gdzie są zlokalizowane zaczepy i w którą stronę je podważać?
                                        250 KM, 360 Nm

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Jestem co dopiero po montażu podłokietnika i uznanie dla opisu Heretyka jak zabrać się do tego tematu ale chciałbym wnieść poprawkę co do kolejności montażu tunelu i powiem że o wiele łatwiej i wygodniej jest w pierwszej kolejności zamontować tunel (oczywiści kierownica powietrza już jest założona ta dłuższa) a następnie dopiero zamontować podłokietnik jest tam wystarczająco dużo miejsca na przykręcenie 4-ech śrub i dopiero potem włożyć krótką kierownice i zamykając tył.
                                          Mam nadzieje że się ta drobna wskazówka komuś przyda
                                          Pozdrawiam

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            rtomos, coś Ci się silnik nie zgadza w Twojej O2 :diabelski_usmiech

                                            p.s. sposób też dobry, ale zdecydowanie łatwiej najpierw założyć kierownicę powietrza.
                                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              jakieś niedopatrzenie podczas logowania się, ale juz skorygowane :lol:

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Mam skórzaną nakładkę na ręczny. Czy w moim mincie fl wystarczy zdjąć starą obudowe ręcznego i założyć nową nakładkę?
                                                Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez sparrov
                                                  Mam skórzaną nakładkę na ręczny. Czy w moim mincie fl wystarczy zdjąć starą obudowe ręcznego i założyć nową nakładkę?
                                                  Jezeli masz odpowiednia nakladke...to tak. Nakladki do wersji z podlokietnikiem sa inne niz te bez niego.
                                                  Jest kilka postow o wymianie tej nakladki. w plastikowych wersjach jest zaczep od spodu ktory trzeba podwazyc.
                                                  Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                                  VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                                  Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    sparrov, a masz podłokietnik fabryczny ?
                                                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X