Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaz tunelu srodkowego. Montaz podlokietnika O2. Manual.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    kris17009,
    W moim wozie ten gwint wystarczył wyłącznie do przykręcenia nakrętki mocującej mechanizm ręcznego i kończył się równo z tą nakrętką.

    Komentarz


    • #77
      Sprostowanie: korpus podłokietnika jest nieruchomy ale element tapicerowany można przesuwać!!! Cudo. A w miejscu gniazdka AUX zamontowałem gniazdko 12V.
      Pozdrawiam,
      IGK

      Komentarz


      • #78
        a to ciekawe. podrzuć temat jak to zrobiłeś i może jakąś fotkę jak Ci wyszło ?


        Moja furka:
        -------------------------
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

        Komentarz


        • #79
          Ok, w najbliższym czasie wrzucę fotę. Generalnie sprawa banalnie prosta - w kupionym przeze mnie podłokietniku był oryginalny otwór pod gniazdko AUX. Średnica zewnętrzna dodatkowego gniazda 12V była nieco większa. Wystarczyło za pomocą lutownicy dopasować otwór tak by zachować wcisk a podłączenie prądu to kabelek od oryginalnego gniazdka i to też banał. Na tokarce dotoczona zaślepka z uchwytem i po sprawie.
          Pozdrawiam,
          IGK

          Komentarz


          • #80
            kniazuk, Dzięki właśnie chodziło mi tylko o to jak pasuje ten otwór.


            Moja furka:
            -------------------------
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

            Komentarz


            • #81
              Druga próba.
              Załączone pliki
              Pozdrawiam,
              IGK

              Komentarz


              • #82
                OII Tour z 2011r.
                Od paru dni jeżdżę z podłokietnikiem i polecam. Podłokietnik kupiony u kolegi superbman i również polecam.

                Parę uwag:
                - musiałem kupić śrubę dystansującą WHT 001 759
                - kupiłem 4 szt. N906 986 06 i jednej mi brakło. Może zgubiłem, może więcej trzeba od razu kupić
                - śruby do przykręcenia stelaża 4 szt. x N 907 290 02 okazały się za krótkie więc dokupiłem M5x20 w markecie i nimi przykręciłem stelaż
                - kupiłem dwie podkładki (nr gdzieś w postach) i potrzebne były do przykręcenia stelaża

                Montaż:
                - parę godzin z jeżdżeniem do sklepu
                - najwięcej namęczyłem się z odpięciem kabelków od gniazda zapalniczki i blokady drzwi
                - śruby łączące podłokietnik z konsolą (te pod kątem) odkręca się bez większych problemów mocno odginając plastiki z boku(tak żeby zaczepić je o fotel). Bardzo przydatne jest lusterko i długi śrubokręt torx zamiast zwykłego torxa w kształcie L, bo łatwiej się śruby odkręca/przykręca
                - nie zapomnijcie ściągnąć zaślepek przed podłączeniem długiej rury prowadzącej powietrze
                - podłokietnik zakładałem najpierw celując przodem w konsolę, potem tył
                - najpierw należy założyć tylną ramkę ( po wyjęciu z niej popiołki i szufladki) a dopiero całość dokręcić dwoma śrubami do stelaża.

                Podziękowania dla heretyka i pozostałych kolegów za informacje.

                Komentarz


                • #83
                  Panowie,
                  i ja stałem się posiadaczem podłokietnika - zakupiałem na znanym serwisie aukcyjnym za 480 zł. z przesyłką, stan bdb wraz z skórzanym ręcznym.
                  Tylko jest problem, wszystko zrobilem zgodnie z manualem zamieszczonym na pierwszej stronie, wszystko niby cacy, podłokietnik jest sztywno, nic nie odstaje tylko, że mam problem ponieważ trzymając rękę podczas jazdy na podłokietniku w zakresie obrotów od 1800 do 2300 czuję delikatne drgania, w sensie drgania silnika przenosi mi na podłokietnik. Silnik do 1.4 tsi CAXA z roku 2011 przebieg ok 32k km. Macie jakiś pomysł, czy TTTM?

                  Komentarz


                  • #84
                    stolar, a przykręciłeś śruby za podłokietnikiem ?
                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                    Komentarz


                    • #85
                      tzn gdzie?, stelarz podłokietnika jest przykręcony łącznie na 6 śrób (dwie z przodu plus 2 do ręcznego i dwie na samym końcu), jeszcze jakieś dodatkowe są?

                      Komentarz


                      • #86
                        jak już to stelaŻ i śrUb :twisted:

                        miałem na myśli te dwie na końcu podłokietnika
                        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Komentarz


                        • #87
                          sorry, mam widocznie dysleksje. Wszystkie śruby przykręcone, moze wypowiedzą się osoby, które mają ten sam silnik.

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez rrysio
                            Zamieszczone przez heretyk
                            Na koncu trzeba sciagnac rekojesc recznego. Ja tego nie robilem, ale podejrzewam ze trzeba to zrobic "na chama". Niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle.
                            Od dołu dźwigni jest zatrzask - trzeba go podważyć np. śrubokrętem.
                            Jak zdjąć ten cholerny plastik ;( nie znalazłem tego zatrzasku, póki co na tym zakończyłem dzisiejszy demontaż.

                            Kolejna sprawa jak wyglądają te śruby dystansowe, bo wydaje mi się że jednak ich nie mam :/

                            Z góry dziękuje za pomoc i pamiętajcie pierwszy montaż jest najtrudniejszy, więc apeluje o cierpliwość i wyrozumiałość :szeroki_usmiech

                            Dołączam fotki jakby komuś się chciało to zaznaczcie proszę gdzie jest zatrzask rękojeści ręcznego.





                            Skodzinka kochana <3

                            Komentarz


                            • #89
                              Hawk1985, na dolnej stronie "rękojeści" masz zatrzask a później ciągnąć na siłę trzeba
                              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                              Komentarz


                              • #90
                                Hawk1985,


                                Śruba dystansowa do podniesienia mocowania pod kierownicę powietrza. Nie pamiętam dokładnie gdzie ją wkręcić, ale jak przyłożysz kierownicę powietrza to zobaczysz w którym miejscu się ją mocuje.
                                Zaczep uchwytu na czerwono. Nic "na chama", podważysz to całkiem łatwo zejdzie uchyt.
                                Załączone pliki

                                Komentarz


                                • #91
                                  Ręczny jednak przekręciłem cały bo miałem krótką rączkę skórzaną założona na ręcznym

                                  octopus wielkie dzięki za informacje, bardzo mi pomogłeś!
                                  Właśnie okazało się że nie mam śruby dystansowej czyli dziś jeszcze nie złoże podłokietnika, powyżej podałeś symbol śruby dystansowej WHT 001 759 jutro będę musiał po nią jechać do serwisu, albo do sklepu z asortymentem typu śruby nakrętki etc.

                                  Jeszcze jedno pytanie, może jakimś cudem ktoś zna wymiary tej śruby dystansowej, wiem ze to nakrętka 8ka ale jaka jest wysokość "nakretki" (patrząc po kratkach to chyba 15 mm) i jaka wysokość gwintu (tak na oko ~12 mm)
                                  Zna ktoś może jednak dokładne wymiary? w tej etce tego nie ma czasem? Pytam bo może uda mi się dostać coś takiego na miejscu.

                                  ---

                                  Aha mam wersje O2 FL Mint 2009 rok - brak śruby dystansowej
                                  Nie miałem śruby dystansowej ZIELONE KÓŁKO

                                  Oraz nie miałem takich "nakładek" do których mogę wkręcić śrubkę 5tke bez używania podkładki CZERWONE KÓŁKA, były w ręcznym dawcy, bez nich potrzebna by były śruby 8ki i nakrętki od strony tapicerki

                                  Fotka może pomoże przyszłym montażystą.

                                  [ Dodano: Sob 28 Wrz, 13 11:25 ]
                                  W sumie dziś trochę więcej czasu aby napisać kilka moich uwag.
                                  Była krew, pot i łzy ;P ale podłokietnik udało się założyć. Buziaczki dla wszystkich którzy mi cierpliwie pomagali odpowiadając na me pytania :*

                                  Kilka moich wniosków uwag.

                                  1. Wspomniane śruby pod kątem mogą popsuć krwi, korzystałem z śrubokręta z wymiennymi końcówkami, lampki na czoło i małego lusterka. Przy demontażu nie było najgorzej, przy założonych tunelach powietrznych prawa strona poszła dobrze, przy lewej musiałem złapać ją palcami.
                                  Taki namagnesowana końcówka torx (z krzyżakami się spotkałem to torxy pewnie też są) to byłoby zbawienie.

                                  2. Przy demontażu tunelu warto dać na przednie "ostre bolce" szmatki i przymocować technika dowolną na czas demontażu. Większy komfort ze nie porysujemy okolic sterowania klimą i radia. Bezpieczeństwo przede wszystkim
                                  Aha pomocne może być popuszczenie linki ręcznego, ja na to wpadłem dopiero po demontażu

                                  3. Demontując tylą popiolke spróbujcie zajrzeć do środka czy macie pokazaną przezoctopusa śrubę dystansową na przedniej części mocowania (szpiegowskie lusterko + latarka :P ) jeśli nei macie to wio do serwisu po nią, taka przyjemność kosztuje 20 zł

                                  4. Osobiście nie poradziłem sobie z demontażem plastikowej rączki ręcznego, po prostu przełożyłem kompletny ręczny z skórzana nakładką. Aha linkę od ręcznego chwyćcie lekko łatwiej będzie można założyć te dużą plastikowa nakładkę, skręcicie mocniej po montażu podłokietnika.

                                  5. Kolejność w moim przypadku:

                                  1. Długa kierownica powietrza
                                  2. Ta duża plastikowa nakładka - pierw przód potem tył
                                  3. Podpięcie zapalniczki i ryglowania/otwierania (wygodnei się to robi z fotela pasażera po przekręceniu nakladki - uwaga aby nie okolic sterowania klimą etc) ->
                                  4. Montaż podłokietnika
                                  5. Skręcenie linki ręcznego
                                  6. Przykręcenie plastiku z podłokietnikiem z tyłu
                                  7. Włożenie krotszej kierownicy powietrznej
                                  8. Włożenie nawiwow tylnych
                                  9. Włożenie popiołki
                                  10. Skręcenie śrub pod kątem :klnie:
                                  11. Montaż przedniej popiołki i przykręcenie
                                  12. Montaż ramki gąłki zmiany biegów i mieszka
                                  13. Wepchanie plastikowch odginanych boków pod duzy plastikowy element
                                  14. Skręcenie śrubek przy stopach kierowcy i psażera

                                  6. Montujcie podłokietnik bo jest świetny i naprawdę warto! :hura :jump:
                                  Załączone pliki
                                  Skodzinka kochana <3

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Mam pytanko czy podłokietnik z anglika będzie pasował do polskiej Skody Octavia II FL

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      mati8201, ad:
                                      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        mati8201, sam podłokietnik (poduszeczka) będzie :roll:
                                        ale już plastiki- też będą pasować tylko będą w drugą stronę :szeroki_usmiech
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          czyli nie ma szans

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Reczny jest po drugiej stronie w podlokietniku i tu jest problem.
                                            Chociaz tak na dobra sprawe w O3 reczny jest po lewej w naszych i wersjach UK. Wiec jak komus nie przeszkodza, to mozna kupic angielski reczny z angielskim podlokietnikiem i tez bedzie dobre
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Panowie kupilem na znanym portalu aukcyjnym podlokietnik ori do mojego szkodnika (to co na zdjeciu).
                                              Niestety nie jest on kompletny i brakuje wg mnie 2 rzczy:
                                              - kierownicy powietrza 1Z1 857 509
                                              - nakładki na ręczny 1Z0 711 327 A lub B

                                              Gdzie mogę dokupić je najtaniej ? Może ktoś ma na zbyciu ?

                                              JEST >>> O2FL by Lockin

                                              BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                              BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                              BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                              BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Z ta nakładka to mozesz poczekać i szukac poźniej. Można przeciąc starą, ktora byla długa, i założyc ja miejsce.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  czy montaż kierownicy nawiewów jest konieczny jak to oceniacie zastanawiam sie czy póżnjej da mi sie CB włożyć do popielniczki

                                                  Komentarz


                                                  • ja mam Unidena wsadzonego ciasno jest ale da się
                                                    JEST O2FL kombi 1,8TSI
                                                    BYŁA czerwona Fabia I kombi 1.4 16V 74kw/101km 2005r

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X