Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaz tunelu srodkowego. Montaz podlokietnika O2. Manual.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez gemi
    Szybkie pytanie. Czy ktoś wie czy to jest część oryginalna.l
    Nie jest

    Zamieszczone przez gemi
    Ew. gdzie coś takiego mogę w Polsce znaleźć?
    Na allegro, szrotach, sklepach z rzeczami do Skody lub normalnie w świecie w ASO :diabelski_usmiech
    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Komentarz


    • Znaczy się można dostać org. samej tej nakładki?

      Po cichu liczyłem na linka, bo trochę szukałem, ale nie bardzo wiedziałem co wpisać, żeby to znaleźć. Znajduje zazwyczaj cały podłokietnik, a mnie interesuje tylko ten "cover" i to konkretnie materiałowy przeszywany białą nicią.

      Do ASO oczywiście podjadę, daleko nie mam. Chciałem tylko wcześniej wybadać teren

      Komentarz


      • Przede wszystkim dzięki autorowi za ten temat: DZIĘKUJĘ !
        oszczędził mi znaczącą ilość czasu potrzebną na demontaż i montaż całości do kupy

        u mnie problem nr 1 to blokada bear-lock, przez którą nie sposób było przełożyć podwójnej kierownicy powietrza - po 10 min przymiarek odpuściłem, rozciąłem prawą rurę, założyłem i kulturalnie polepiłem srebrną taśmą - szczelne, powietrze wieje ok do tyłu, ogólnie +45min do całokształtu

        poza tym w sumie wszystko zgodnie z przewidywaniami, poza wspomnianymi śrubami przydałoby się mieć kilka tych wsuwek z gwintem (takie jak na tylnym mocowaniu zwykłego tunelu oraz tyłu podłokietnika), niestety nie mam ETKI, by wskazać o co mi chodzi

        ogólnie miałem dość łatwo, bo nie miałem przekładania zapalniczki oraz ryglowania centralnego (dostałem w kupionym podłokietniku) = PnP; dostałem też cały ręczny ze skórzaną rączką, ale uznałem, że z moim stanem wiedzy technicznej bezpieczniej będzie przełożyć nakładki - też no problem

        z cyklu "moja dobra rada" - dużo wygodniej jest odkręcać śruby łączące przód tunelu z konsolą centralną po zdjęciu boczków (śruba koło nóg kierowcy/pasażera+po śrubie z tyłu popielniczki po jej wyjęciu)

        Komentarz


        • Obrazki w pierwszym poście poszły się "wietrzyć". Ja natomiast poszukuję informacji, jak zamontować nakładkę podłokietnika: Link

          Komentarz


          • obrazki z pierwszego postu są niestety dostępne tylko poprzez znalezienie tego tematu w google i przejściu do opcji grafika - ale też w kolejności przypadkowej, przemieszane ze zdjęciami z innych wyników wyszukiwania i do tego w nikłym rozmiarze;

            co do montażu samej nakładki - może napisz do sprzedawcy? jakoś musieli ww. nakładkę wydobyć z całego podłokietnika

            Komentarz


            • irekk, samą nakładkę zatrzaskujesz na stelażu podłokietnika ,nakładka ma specjalne wsuwki pasujące do odchylania podparcia łokci . Poprostu ustaw je równo na stelażu i dociśnij mocno,powinny zaskoczyć

              Komentarz


              • Proszę o fotorelację z montażu podłokietnika do O2 Fl

                Proszę o fotorelację z montażu podłokietnika do O2 Fl. Mam problem ze znalezieniem jakiejkolwiek w necie.
                apsik81

                Komentarz


                • [youtube] [/youtube]

                  Komentarz


                  • podłokietnik Jambo Box

                    Panowie chciałem podzìękować wszystkim za dobre rady ,ktore zostały wykorzystane przy montaźu podłokietnika Jambo Box. Swoj kupiłem tam gdzie wszyscy :lol. Za cene 199 zł +przesyłka 35 razem zdwoma kierownicami powietrza .Ja w Tour II nie miałem śruby dystansowej.Bardzo przydał sie filmikod braci Czechów.
                    hJ

                    [ Dodano: Wto 21 Lip, 15 23:42 ]
                    Oto fotki zakończonego sukcesem montażu

                    [ Dodano: Wto 21 Lip, 15 23:49 ]


                    [ Dodano: Sro 22 Lip, 15 22:08 ]
                    Fotki

                    [ Dodano: Sob 12 Wrz, 15 08:47 ]
                    Fotki po montażu podłokietnika Jambobox

                    [ Dodano: Sob 12 Wrz, 15 08:49 ]
                    fotki

                    [ Dodano: Sob 12 Wrz, 15 14:07 ]
                    Fotka następna
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • mam 2 problemy. Zakupiłem podłokietnik ale niema podświetlenia zapalniczki. Męczę się już drugi dzień i nie mogę jej wymontować i zamienić na swoją ze starego tunelu. Podsyłam fotki i jakby ktoś mógł napisać co i jak bo już próbowałem chyba wszystko.
                      Link
                      Link


                      tam w środku widać 2 małe białe plastiki na drugim zdjeciu, gdzieś czytałem, że trzeba jakiś plastik wcisnąć ale czy nie rozwale nic.

                      Drugi problem to roletka nad ręcznym jest w pewnym miejscu rozłączona, zamówiłem już nową jutro będzie ale jak wymontować tą starą ? na środku się da odczepić z zaczepów z przodu trzeba na przód wysunąć ale wpierw chyba muszę tył odpiąć a tego nie da się zrobić. Czy wymienić tylko samą tą harmonijkę bez mocowań plastików itp.

                      Link

                      roletka wyjeta. trzeba bylo odchylic z boku z przodu na osrodku odczepic i z tylu szarpnalem. Zostala zapalniczka :/

                      Komentarz


                      • Lukas25wsm Przy wymianie gniazda zapalniczki na podświetlaną miałem podobny problem jak ty.
                        Demontaż jej jest następujący , wewnątrz jej są dwie czarne zapadki - języczki , musisz je wcisnąć i następnie nożykiem lub cienkim wkrętakiem podważać pierścień od niej do góry ( ten metalowy nie czarny ) .
                        Całe mocowanie tego gniazda działa na zasadzie rozpierania pierścienia czarnego przez metalowy cylinder gniazda .
                        Przy demontażu będzie szło dość ciężko , ale jak wyjdzie resztę już bez problemu zdemontujesz .
                        Pomocny temat

                        Komentarz


                        • Zapalniczka wyjęta ale podważanie nic nie dało. już miałem po małego flexa iść ale podłożyłem pod tą metalową osłone z góry nóż płaski i na chama wyjąłem . jutro odbiorę roletkę i może zamontuję podłokietnik. Niemam rur powietrza. Niema klimy u mnie bo to classic więc klimatyzacji schowka nie potrzebuje. Mam pytanie tylko czy potrzebuję te 2 rurki nawiewów czy tylko jedną tą podłączaną z przodu. Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • Te dwie rurki sa do podłaczenia z przodu po wyjeciu zaślepki. Bez krótkiego tylnego końcowego łącznika długiej prowadnicy powietrza wylot powietrza zakończy ci się na wysokości ręcznego zamiast prowadzić powietrze do kratek wywietrzynika dla pasażerów siedzącym z tyłu. Bez tego łącznika zapomnij o nawiewe dla pasażerów z tyłu, a powietrze z układu wentylacji będzie hulać wewewnątrz tunelu.

                            Komentarz


                            • Hej, zabieram się do samodzielnego montażu podłokietnika - czy oprócz powyższego filmiku na YT są dostępne jeszcze jakieś zdjęcia/filmiki? Te z pierwszych postów niestety zniknęły.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez bishop Zobacz wpis
                                [youtube] [/youtube]
                                Witam,
                                Mam pytanie odnośnie tego filmiku. O co chodzi z problemem z zapalniczką. W filmiku jest pokazane, że trzeba coś zakombinować aby to podłączyć. Czy mieliście jakiś problem z tym?
                                Czy wpina się to bez problemu i do siebie pasuje?

                                Z góry dzięki za odpowiedzi.

                                Komentarz


                                • Być może chodzi o podświetlenie zapalniczki
                                  Antyfotoradar Valentine1
                                  Harry II Classic+Sirio ML145

                                  Komentarz


                                  • W tamtym roku zmieniałem u siebie tunel środkowy na taki z podłokietnikiem i nie było to trudne. Problemy były właśnie z wyjęciem gniazdka 12V (u mnie jest zamiast zapalniczki). Już teraz nie pamiętam jak to zrobiłem, ale zabawy było z tym sporo. Tylko jak już wyszło, to wsadzenie gniazdka do nowego tunelu środkowego już poszło bardzo szybko. Drugi problem to te śruby przy konsoli środkowej, które trzeba odkręcać/zakręcać nie widząc ich nawet, masakra, ale powoli da się to zrobić i wszystko jest cacy.

                                    Komentarz


                                    • Panowie ja u siebie montowałem podłokietnik w kwietniu stan idealny zakupiony za 260 zł bez tuneli wentylacyjnych... ale człowiek inż. poradzi sobie ze wszystkim zrobiłem je z peszli elektrycznych 2,5 cm śr. dodatkowo chłodzenie podłokietnika wpakowałem trójnik na jednym z dolotów od instalacji wody. ktoś powie "druciarstwo" zgadza sie ale działa! :P i kosztowało mnie to kolo 10 zł a nie 150 zł za tunele z serwisu (bo na allegro, olx to musiał by być cud żeby to kupić...) PS dodatkowo nie trzeba zmieniać żadnej dźwigni ręcznego! stara pasuje idealnie bez ingerencji!
                                      Wszystkie śruby z marketu + te co były...
                                      Wszystko smiga i wyglada!
                                      PS. A z zapalniczką też był problem - ale zgrabne ręce żony poradziły sobie z tym mialem zamontować ta z podswietleniem ale wyszło ze mam inaczej kable podprowadzone w swojej O2 i została stara
                                      Pozdrawiam!
                                      Ostatnio edytowany przez F0rest; 40666.

                                      Komentarz


                                      • coś dla potomnych
                                        jeśli ktoś ma blokadę skrzyni biegów jest problem z przeciągnięciem rur wentylacyjnych-trzeba rzeźbić Ja wyciąłem trochę ramienia podtrzymującego boczną osłonę plastikową
                                        Dawid
                                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                        Komentarz


                                        • czy to jest ten zaworek ze schowka?





                                          ma ktoś może focie jak to wszystko wygląda-znaczy montaż/demontaż??
                                          MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                          KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez marcin607 Zobacz wpis
                                            ma ktoś może focie jak to wszystko wygląda-znaczy montaż/demontaż??
                                            czego nie wiesz?
                                            Dawid
                                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                                              czego nie wiesz?
                                              a do chwili jak zacznę to nic - chciałem sobie foto podrukować i jazda ale widze że filmik jest ot jakoś dam chyba radę. Ja raczej 2 lewe ręce jestem ale liczę że jakoś to poskładam
                                              MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                              KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez marcin607 Zobacz wpis
                                                Ja raczej 2 lewe ręce jestem ale liczę że jakoś to poskładam
                                                dasz radę nic trudnego
                                                Dawid
                                                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez heretyk Zobacz wpis
                                                  Demontaz tunelu srodkowego. Montaz podlokietnika O2. Manual.

                                                  A teraz dlugo oczekiwany mini-manual pt. "Jak zamontowac podlokietnik w wersji do tej pory w niego nie wyposazony"
                                                  Ja ze wzgledu na brak czasu zalozylem sam podlokietnik bez opcji nadmuchu na tyl (ale przy lepszej pogodzie bede przeciagal kabel aux wiec i rure sie zalozy :wink:

                                                  Zaczynamy zabawe:

                                                  1.Czesci ktore beda nam potrzebne:
                                                  Podlokietnk ze stelazem
                                                  Tunel srodkowy przystosowany do podlokietnika (polecam ten z wyjsciem AUX:-)
                                                  Kratki nawiewu na tyl
                                                  Popielniczka lub uchwyt na napoje (w zaleznosci od wersji), na tyl
                                                  Oraz reczny, a dokladnie sama jego rekojesc (ja poszedlem na latwizne i wymienilem caly :lol: Numer samej rekojesci: uchwyt hamulca ręcznego: 1Z0 711 327 A

                                                  Dodatkowo osoby chcace miec nadmuch na tyl i chlodzony schowek potrzebuja:

                                                  kierownica powietrza: 1Z1 857 509
                                                  kierownica powietrza: 1Z1 857 946
                                                  zawór: 1Z0 816 355 A

                                                  Podobno potrzebna jest jeszcze śruba dystansowa 1J0 711 354,
                                                  ale u mnie i u Kolegi rrysio byla, wiec podejrzewam ze zakladaja ja do wszystkich octavii jak leci. Byc moze beda Potrzebne rowniez dwie nakretki zaciskowe N 903 562 03, chociaz u mnie one tez byly (Mint z 2008 roku)

                                                  last but not least: Srubki:-)

                                                  Wersja dla idealistow: 4x N906 986 06 (blachowkret z lbem torx. 4,2x14) oraz 4 x N 907 290 02 (wkret z lbem soczewkowym kombi. M5x 16)
                                                  Wersja dla minimalistow: 6 srobek z marketu budowlanego coby wszystko utrzymac do kupy Tylko 6 poniewaz dwie mozemy zaadoptowac z dotychczasowego tunelu :lol:


                                                  2. Demontaz:

                                                  ]"]404 Not Found


                                                  Zaczynamy od wyjecia tylniej "polki". Wystarczy wyciagnac/podwazyc z wyczuciem. Pod spodem beda dwie srubki.

                                                  ]"]404 Not Found

                                                  Nastepnie odkrecamy dwie sroby typu torx, umieszczone obok nog kierowcy oraz pasazera.

                                                  ]"]404 Not Found

                                                  W kolejnym etapie podwazamy ostroznie ramke wokol mieszka skrzyni biegow, pod nia beda dwie sruby.

                                                  ]"]404 Not Found

                                                  Wyciagamy przednia popielniczke (uwaga na kabel od lampki!) i dochodzimy do najtrudniejszego momentu :evil: Trzeba odkrecic kolejne dwa torxy ktore laczal tunel srodkowy z konsola. Sa przykrecone pod katem, wiec bedzie sie trzeba troche nagimnastykowac zeby je odkrecic... Mozna sobie pomoc odczepiajac od rzepow boczki tunelu (tak jak ja to robie na zdjeciu)


                                                  ]"]404 Not Found

                                                  ]"]404 Not Found


                                                  Nastepnie zaciagamy reczny na maksa w celu latwiejszego wyciagniecia tunelu. Robimy to ostroznie, bo jak juz tylko zrobi sie miejsce nalezy odpiac kable zasilajace zapalniczke oraz kabelki od centralnego. Teoretycznie mozna je odlaczyc przed wyciagnieciem tunelu, poprzez otwor przy skrzyni biegow, ale dla mnie ten pierwszy sposob byl latwiejszy.


                                                  Na koncu trzeba sciagnac rekojesc recznego. Ja tego nie robilem, ale podejrzewam ze trzeba to zrobic "na chama". Niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle.

                                                  3.Montaz.

                                                  Zaczynamy od montazu Podlokietnika. Kladziemy stelaz na fabrycznie przygotowane dziury i uzywamy 4 srub N 907 290 02
                                                  lub uzywamy dwoch ktore przytwierdzaly stary tunel pod "polka" tylnia (numer 13 w etce) oraz dwoch "swoich"

                                                  Jak pisalem wczesniej byc moze beda potrzebne dwie nakretki zaciskowe na dziury w recznym. kolejne dwie sa napewno! (miejsca na zdjeciu kolejno oznaczone numerami 1 oraz 2.

                                                  ]"]404 Not Found



                                                  Po przykreceniu podlokietnika ustawiamy go w pionie. Podnosimy reczny, a wlasciwie tylko goły metalowy pręt dźwigni ręcznego i probujemy wlozyc nowy tunel. mysle ze sposobow jest duzo. Ja najpierw zakladalem tyl (tak zeby tunel ladnie wszedl w stelaz podlokietnika, pozniej tak zeby przeszedl reczny, podlaczalem zapalniczke oraz centaralny, a dopiero na koncu wpasowywalem przod tunelu (trzeba uwazac zeby nie porysowac konsoli przedniej w okolicach panelu klimatyzacji!). Byc moze nalezy robic to na odwrot tzn. najpierw wpasowywujemy bolce na przodzie tunelu, pozniej skrzynia, a na koncu tyl... Przy calej operacji nalezy uwazac zeby nie zniszczyc mieszka skrzyni biegow (jego sciagnie nie jest jednak niezbedne).


                                                  Zakladamy ramke na tylnia czesc podlokietnika. I przykrecamy 4 sruby. Dwie u gory:

                                                  ]"]404 Not Found


                                                  oraz dwie po bokach (na zdjeciu jest prawa strona, ale po lewej jest analogicznie):

                                                  ]"]404 Not Found

                                                  Zakladamy tylnia popielniczke lub wciskamy element z wysuwanym uchwytem na napoje.

                                                  Wciskamy dysze nawiewu na tyl.

                                                  Przykrecamy sruby mocujace tunel z konsola srodkowa(trudne!) jak juz to sie nam uda zakladamy przednia popielniczke, przykrecamy ja i zakladamy ramke mieszka skrzyni biegow.




                                                  Voilá! Mamy podlokietnik w wersji OEM :lol:




                                                  Opis przygotowany na podstawie teksow z forum. Dzieki dla kolegi rrysio
                                                  Polecam temat:
                                                  Forum - Octavia Club Polska

                                                  Byc moze wkradly sie jakies bledy lub czegos brakuje (opis pisalem z glowy po jakims czasie od montazu wiec wszelkie uwagi mile widziane)
                                                  Czy zdjęcia ktoś może jeszcze raz wrzucić ?? Byłbym dozgonnie wdzięczny
                                                  Octavia II Tour

                                                  Komentarz


                                                  • Pytanie - czy rękojeść ręcznego da się zamienić plastik na skórę bez demontażu dźwigni tj wymiana samych mieszków ?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X