Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reanimacja kabla VAG CAN HEX USB

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez rufus123
    Mam taki kabelek

    Obrazek

    System go poprawnie wykrywa, ale po połączeniu z samochodem pracuje bardzo niestabilnie i nie da się zmienić ustawień, np. w długim kodowaniu centralnej elektryki (a wcześniej śmigało). Gdzie znajdę wsad do tego kabelka?
    Pokaż jak kabelek wygląda w środku, bo może jest na necu i wtedy kiszka.

    Link

    Komentarz


    • Jeśli już ktoś lubi ryzyko i ma taki kabel, który mu się zablokował, to trzeba pamiętać że reanimuje się tak:
      - kasowanie procka atmega 162
      - programowanie pamięci szeregowej 93c46 - najlepiej przez mprog
      - programowanie całego procka (program + eeprom razem)
      Wsad jest pewnie w linku wyżej -- ale w wielu miejscach na sieci można znaleźć.

      Komentarz


      • A Ty kolego jesteś w stanie to zrobić??

        Komentarz


        • Każdy kto przeczytał ostatni post winka0 wie że z nec to kiszka
          Jednak nie ma znaczenia czy fejs jest na FT232BL czy RL - programuje się oba różnym wsadem przez program mprog.
          Wszystko to jest oczywiście nielegalne.

          Komentarz


          • Wiadomo, że te wszelkiej maści klony to sprzęt nielegalny.

            Komentarz


            • Typowy Polaczek z Ciebie Batmann, - nie wiesz a obrażasz ludzi.

              Nie napisałem, że nie ma różnicy.
              FT232RL i BL to scalaki umożliwiające komunikację RS232->USB. Różnią się tylko sposobem widzenia interfejsu przez komputer. Sprzętowo upraszczając różnią się tym, że BL potrzebuje zew. oscylatora oraz pamięci jeśli wymaga osobnych ustawień (ogólnie pisząc) (RL ma pamięć wewnętrzną).

              Nielegalne jest użytkowanie cudzego oprogramowania bez uiszczenia opłaty. Azjaci może częściowo obeszli przepisy u siebie ale nie w UE! Więc lepiej się nie chwalić co się ma nielegalnego.

              Klony z RL i BL będą chodziły na tym samym wsadzie atmegi.

              Komentarz


              • iarp64 pro unregistered stack - taki blad wyskakuje przy uruchamianiu, co go boli??
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • Nie znam się kolego. Kiedyś miałem jakiś kabel z allegro i straszna kiszka była.

                  Komentarz


                  • Komentarz


                    • Batman pisze o objawach a ja bardziej o przyczynach.
                      Jeśli zaprogramowany jest procek a pamięć nie jest poprawna, to procek zrobi wpis do eeproma - czyli zablokuje fejsa. Dlatego ważne by zaprogramować toto w odpowiedniej kolejności.
                      By zmienić fejsa nawet z wersji 5 nie trzeba programować GAL16v8 (do programowania jego jest potrzebne wyższe napięcie - więc sam fejs go nie rozprogramuje). On jest tylko po to by skomplikować budowę interfejsu. Programować można go tylko jeśli chce się korzystać z loadera przy RL.
                      W sumie to dalsza dyskusja jest bezsensowna. Tylko zaciemnia innym obraz.

                      Komentarz


                      • Witam
                        Uwaliłem sobie kabel Hex Can 12.12 . Czy jest szansa jeszcze coś z niego zrobić ? Czy lepiej dać sobie spokój i szukać drugiego ?

                        Komentarz


                        • Uuu, a podobno miały być niezniszczalne...
                          Na jakim procesorze ten kabel?? Neck??

                          Komentarz


                          • Jeśli ktoś chce mam do oddania kabel VAG 912 wraz z płytą CD.
                            Kabel do reanimacji. Kontakt na PW.
                            Fabia 1.9 TDI V/RS-Line ---> Octavia 1.9 TDI V/RS-Line ---> Octavia 2.0 TSI V/RS

                            Komentarz


                            • Witam i pozdrawiam miło was poczytać ale jeszcze trzeba to rozumieć . Wesołych świąt
                              Był pasek kombi ahh
                              jest czarna perła bxe

                              Komentarz


                              • Prosta szybka naprawa

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez winek0
                                  Prosta szybka naprawa
                                  Akurat te kabelki 11.11 z chipami BL lub RL można naprawiać bez problemu. Wsady są dostępne w sieci od dawna. Programowanie trwa 2 minuty (zakładając, ze ma się wcześniej polutowane przewody do Atmegi).

                                  Komentarz


                                  • Dałem jeszcze jedną szansę swojemu kabelkowi i po podłączeniu do samochodu podczas testowania wyskakuję taki komunikat : k1 ok k2 short to ground .
                                    Czy oznacza to że padł jakiś tranzystor ?
                                    Sprawdzane pod kilkoma samochodami na każdym to samo .

                                    Komentarz


                                    • Zwarcie do masy. Możesz spróbować przemierzyć wyjścia względem masy.

                                      Komentarz


                                      • Jest zwarcie pomiędzy pinami 4-5 .

                                        Komentarz


                                        • witam

                                          jak zrobić z kabla 11.11 kabel 12.12 i 14.XX

                                          MEGA

                                          MY VCDS COLLECTION

                                          Here you have my vcds collection, all without password.

                                          What can you find inside:
                                          1. All newer dumps that i could find for 11.11.0->12.12.0
                                          to mention vers.5 eeprom only for bm/bl
                                          vers.6 eeprom 512bits for rl works with loader

                                          2. Firmware 1.84 and 1.92

                                          3. As said by forum members pictures with best quality VCDS clone interfaces

                                          4. All genuine installers from 11.11.0->14.10.0

                                          5. All china installers with loaders(cracks) 11.11.3->12.12.0

                                          6. All HQ Clone Software that i could find from different sources even by doing updates from genuine HQ installers in english and german language.

                                          7. All needed programs in different versions to recover your intefaces with tutorials and fuse bits for old and new bootloader.

                                          A total of 998MB all on mega.co.nz without password for you all.



                                          Share so that others may learn,evolve and share some more. Like this we all evolve.

                                          może się przyda

                                          Komentarz


                                          • Z tego co rozumiem tego posta to wsad maks do 12.12.0 tam jest. Gdzieś na jakimś płatnym forum widziałem że taką paczkę wrzucili ale linka nie było bez rejestracji, tam w temacie pisali że w 12.12.0 nie działa długie kodowanie.
                                            http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                            Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                            Komentarz


                                            • W 12.12 działa długie kodowanie..
                                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez 1 6 D
                                                Z tego co rozumiem tego posta to wsad maks do 12.12.0 tam jest. Gdzieś na jakimś płatnym forum widziałem że taką paczkę wrzucili ale linka nie było bez rejestracji, tam w temacie pisali że w 12.12.0 nie działa długie kodowanie.
                                                Niestety muszę potwierdzić niepełną funkcjonalność.
                                                Dziś się pobawiłem i przeprogramowałem kabelek z 11.11 na 12.12 za pomocą tych wsadów.
                                                Sprawdziłem w samochodzie "nowy" kabelek
                                                1. Łączy się ze sterownikami, VCDS aktywowany na zielono
                                                2. Robi Autoscan
                                                3. Kasuje błędy
                                                4. Nie da się kodować sterowników. Niby VCDS potwierdza przyjęcie kodowania, ale po powtórnym wejściu w sterownik jest poprzednie kodowanie bez zmian.
                                                Chyba, że coś źle programowałem - może ktoś jeszcze sprawdzi?

                                                Komentarz


                                                • Tam w opisach jest coś o zmianie Fusebitów przy wsadzie 12.12.0, ale jak się tego nie zrobi to kabel by chyba w ogóle nie ruszył?
                                                  http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                                  Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez 1 6 D
                                                    Tam w opisach jest coś o zmianie Fusebitów przy wsadzie 12.12.0, ale jak się tego nie zrobi to kabel by chyba w ogóle nie ruszył?
                                                    Wydaje mi się, że poustawiałem zgodnie z rozpiskami.
                                                    Na tym serwerze są 2 wsady do 12.12
                                                    Ja próbowałem tylko tego z katalogu 12.12
                                                    Jest jeszcze jeden w katalogu DUMPS - jak podają w opisie dla 12.12 jest "ver 5"
                                                    Te dwa wsady się różnią rozmiarem.

                                                    Ja te testowanie wsadów traktuję jako zabawę-ciekawostkę - do właściwej pracy najlepszy jest ori.

                                                    tu jest topic na mhhauto, jak ktoś chce spróbować się pobawić:
                                                    link

                                                    PS - nie wiem co jest, ale w ciągle zmieniają się 3 znaki.
                                                    zamiast ... powinno być "ty' po angielsku

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X