Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reanimacja kabla VAG CAN HEX USB

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez demol Zobacz wpis
    tylko muszę pogrzebać czy to nie aby do 17tek tylko
    to pogrzeb :-)
    mój to "15" jakby co

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • Mój kabel to Vag002, wer. kabelka 1.92, vcds 11.11.5, system win7 starter służył mi kilka lat aż do przedwczoraj. Kiedy to wgrałem vcds 12.12.3pl na innego laptopa z win10, oczywiście z zablokowaniem firewola na wcho. i wych. (znaczy zainstalowałem tak jak się instaluje 11.11.5 wg opisu) no i objawy następujące.
      - przestawał łączyć się z autem aż całkiem przestał,
      - wróciłem na starego lapa z win 7 z vcds 11.11.5, ale dioda swieci normalnie czyli żółta i zaraz zielona, laptop widzi ster kabla, a pomimo to przy teście „Stan portu Ok. Wersja biblioteki ... itd. Interface: nie wyryto”.
      Próbowałem już nawet Link i przy punkcie 18 klops czyli „No Devices Found”.
      Ze sterownikami w lapie win 7 raczej wszystko Ok bo szwagra kabel taki sam chodził bez problemu bo z kolegą z tego forum kodowaliśmy nim zdalnie pompę ABS.
      Moje pytania brzmią:
      - uwaliłem kabel?
      - mam zaopatrzyć się w programator?
      - czy nie do uratowania, albo może jakieś inne sugestie?
      Już nie chce mi się kupować kolejnego vag002 i dawać do altualizacji.
      Pozdrawiam
      Piotr.
      mail: [email protected]

      Komentarz


      • Zamieszczone przez piotrek_02ks Zobacz wpis
        Mój kabel to Vag002, wer. kabelka 1.92, vcds 11.11.5, system win7 starter służył mi kilka lat aż do przedwczoraj. Kiedy to wgrałem vcds 12.12.3pl na innego .............................
        Moje pytania brzmią:
        - uwaliłem kabel?
        .....
        TAK - uwaliłeś kabel.
        Chińskie klony działają tylko z programem dostarczonym przez chińczyka na płytce. Podłączenie do innego programu skutkuje uszkodzeniem wsadu chip-a Atmega.
        Konieczne jest wgranie wsadu do ATMEGA.

        Komentarz


        • No to lipa
          A ma ktoś wsad do tego kabla 11.11.5 PL wer 1.92.
          Pozdrawiam
          Piotr.
          mail: [email protected]

          Komentarz


          • Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
            Konieczne jest wgranie wsadu do ATMEGA.
            A da się wgrać do uwalonego 15.7 wsad 17.8?

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
              A da się wgrać do uwalonego 15.7 wsad 17.8?
              To zależy od kabla, Jeżeli w środku jest oryginalny Chip Atmega 162 - to da się wgrać. Jeżeli jakiś chiński zamiennik - wynalazek - to nie.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                To zależy od kabla, Jeżeli w środku jest oryginalny Chip Atmega 162 - to da się wgrać. Jeżeli jakiś chiński zamiennik - wynalazek - to nie.



                Sprawdzę więc

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis

                  TAK - uwaliłeś kabel.
                  Chińskie klony działają tylko z programem dostarczonym przez chińczyka na płytce. Podłączenie do innego programu skutkuje uszkodzeniem wsadu chip-a Atmega.
                  Konieczne jest wgranie wsadu do ATMEGA.

                  No i jednak udało mi się naprawić mój kabel.
                  Posiedziałem trochę na necie, poczytałem, zakupiłem sobie programator USBASP wraz z taśmą i pinami, i naprawiłem (razem koszt 29zł z wysyłką).
                  Uprzedzając wasze pytania postaram się po krótce opisać, a mianowicie:
                  Wygoglowałem w necie "reanimacja interfejs hex" i ściągnąłem ten pierwszy plik pdf z opisem naprawy tego kabla
                  Link
                  i zrobiłem tak jak jest w tym opisie - tylko autor zapomniał wspomnieć że po naprawie "pamięci EEPROM połączonej z układem FT232BM"
                  a przed ponowną instalacją naszego kabla
                  należy przywrócić plik RT-USB.INF który wyciągnęliśmy z folderu VCDS do poprzedniego stanu tzn:
                  wartości VID, oraz PID ustawić tak jak to było na początku i jakie ustawiliśmy w programie Mprog 3.0a.
                  Pod koniec wgrywanie pamięci FLASH oraz EEPROM do ATmega162 wykonałem programem "mkAVRCalculator z nakładką AVRDUDE".
                  I tu wyszła bardzo ciekawa sprawa a mianowicie:
                  pliki pamięci FLASH oraz EEPROM (ściągnięte z chomika) które wgrywałem do ATmegi miały - flasch 45KB i eeprom 553B
                  a po wgraniu i zczytaniu z ATmegi celem sprawdzenia poprawności wgrania miały - flasch 38,5KB i eeprom 1,21KB i wyglądały całkiem inaczej niż te przed wgraniem.
                  Tzn: te przed wgraniem miały krótsze linijki i na początku każdej była cyfra "1", a po zczytaniu miały dwa razy dłuższe linijki i na początku każdej była cyfra "2".
                  Czy jest taka możliwość?
                  Ale kabel działa, komunikuje się z autem kasuje błędy, czyta bloki i w ogóle.

                  A i zapomniałem napisać że kabel mam już kilka lat, zakupiłem go tu Link. - więc nie wiem czy to chińczyk,
                  a ktoś z naszego forum (już nie pamiętam kto) zaktualizował mi go do wer. 1.92 pod VCDS 11.11.5pl.
                  Ostatnio edytowany przez piotrek_02ks; 11616.
                  Pozdrawiam
                  Piotr.
                  mail: [email protected]

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez piotrek_02ks Zobacz wpis
                    No i jednak udało mi się naprawić mój kabel.
                    Myślisz że do kabla z chipem CHINA a nie ATMEGA moze się udać??

                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                      Myślisz że do kabla z chipem CHINA a nie ATMEGA moze się udać??
                      Nie mam pojęcia, ale najpierw spróbuj tą pierwszą część z tego pliku co wkleiłem link, czyli ponowne zaprogramowanie pamięci EEPROM robisz to przez usb.
                      Jak to pójdzie i będzie ok to być może i da się zaprogramować ten Chip. Ale to tylko moje przypuszczenia.
                      W sumie te programatory na allegro to nie jest taki drogi gips. Spróbować można.
                      Ja zaryzykowałem i mi się udało. A u ciebie czy pójdzie nie wiem niech się może inni wypowiedzą.
                      Pozdrawiam
                      Piotr.
                      mail: [email protected]

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez piotrek_02ks Zobacz wpis
                        Nie mam pojęcia, ale najpierw spróbuj tą pierwszą część z tego pliku co wkleiłem link, czyli ponowne zaprogramowanie pamięci EEPROM robisz to przez usb.
                        tylko że mi wykrywa kabel, vcds go widzi ale kabel nie łączy się z CAN

                        ...Moje Cappuccino MPi...

                        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                        Komentarz


                        • No to wychodzi na to ze powinieneś spróbować tę drugą cześć z wgraniem do tego chipa pamięci FLASH I EEPROM programatorem USBASP. Chociaż tu koledzy piszą że do Chińczyka się nie da, ale czytałem i nikt z nich nie napisał ze to robił i że mu się to nie udało. Ja na przykład zasugerowałem się tą opinią i spróbowałem.

                          Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis

                          TAK - uwaliłeś kabel.
                          Chińskie klony działają tylko z programem dostarczonym przez chińczyka na płytce. Podłączenie do innego programu skutkuje uszkodzeniem wsadu chip-a Atmega.
                          Konieczne jest wgranie wsadu do ATMEGA.
                          No i się udało, ale była to starsza wersja vag002 (po podłączeniu pod 12v dioda swieci na czerwono i za chwile na zielono) z wsadem 1.84 zaktualizowanym do 1.92 pod vcdsa 11.11.5pl. W sumie te programatory USBASP nie są takie drogie więc można spróbować. Ale może niech ktoś inny się wypowie.
                          Ostatnio edytowany przez piotrek_02ks; 11616.
                          Pozdrawiam
                          Piotr.
                          mail: [email protected]

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez piotrek_02ks Zobacz wpis
                            zakupiłem sobie programator USBASP wraz z taśmą i pinam
                            Mógłbyś konkretnie wskazać, który kupiłeś?
                            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                            ​​​
                            Grzegorz

                            Moja Ambitna Czarnula

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                              Mógłbyś konkretnie wskazać, który kupiłeś?
                              Dokładnie u tego gościa nawet telefonicznie pomógł mi rozwiązać problem z podłączeniem go do ATmega.
                              Link
                              i ten program
                              MkAvrCalculator
                              Pozdrawiam
                              Piotr.
                              mail: [email protected]

                              Komentarz


                              • piotrek_02ks jesteś może ze śląska
                                pozdrawiam
                                roberta

                                Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                http://chomikuj.pl/Roberta9

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez piotrek_02ks Zobacz wpis

                                  Dokładnie u tego gościa nawet telefonicznie pomógł mi rozwiązać problem z podłączeniem go do ATmega.
                                  Link
                                  i ten program
                                  MkAvrCalculator
                                  Dziękuję.
                                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                  ​​​
                                  Grzegorz

                                  Moja Ambitna Czarnula

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez roberta Zobacz wpis
                                    piotrek_02ks jesteś może ze śląska
                                    Mazowieckie Ciechanów
                                    Pozdrawiam
                                    Piotr.
                                    mail: [email protected]

                                    Komentarz


                                    • ja mam problem z moim kablem VCDS 18,2 .
                                      Niby test przechodzi wszystko jest ok do momentu kiedy nie nacisnę skanowanie, wtedy zaczyna skanować i co chwile komunikat że błąd komunikacji.
                                      Błędy odczytuje ale nie mogę nic skasować.
                                      Dlatego potrzebuję pomocy kogoś kto mieszka gdzieś nie daleko od Rudy Śląskiej
                                      pozdrawiam
                                      roberta

                                      Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                      http://chomikuj.pl/Roberta9

                                      Komentarz


                                      • roberta zapraszam
                                        Ostatnio edytowany przez DJ MŁODY; 2005.
                                        pozdrawiam Adam
                                        Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                                        Spontany Katowickie

                                        Komentarz


                                        • potestujemy , ewentualnie wgramy oprogramowanie od nowa , potestujemy zobaczymy co i jak
                                          pozdrawiam Adam
                                          Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                                          Spontany Katowickie

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez piotrek_02ks Zobacz wpis


                                            No i jednak udało mi się naprawić mój kabel.
                                            Posiedziałem trochę na necie, poczytałem, zakupiłem sobie programator USBASP wraz z taśmą i pinami, i naprawiłem (razem koszt 29zł z wysyłką).
                                            Uprzedzając wasze pytania postaram się po krótce opisać, a mianowicie:
                                            Wygoglowałem w necie "reanimacja interfejs hex" i ściągnąłem ten pierwszy plik pdf z opisem naprawy tego kabla
                                            Link
                                            i zrobiłem tak jak jest w tym opisie - tylko autor zapomniał wspomnieć że po naprawie "pamięci EEPROM połączonej z układem FT232BM"
                                            a przed ponowną instalacją naszego kabla
                                            należy przywrócić plik RT-USB.INF który wyciągnęliśmy z folderu VCDS do poprzedniego stanu tzn:
                                            wartości VID, oraz PID ustawić tak jak to było na początku i jakie ustawiliśmy w programie Mprog 3.0a.
                                            Pod koniec wgrywanie pamięci FLASH oraz EEPROM do ATmega162 wykonałem programem "mkAVRCalculator z nakładką AVRDUDE".
                                            I tu wyszła bardzo ciekawa sprawa a mianowicie:
                                            pliki pamięci FLASH oraz EEPROM (ściągnięte z chomika) które wgrywałem do ATmegi miały - flasch 45KB i eeprom 553B
                                            a po wgraniu i zczytaniu z ATmegi celem sprawdzenia poprawności wgrania miały - flasch 38,5KB i eeprom 1,21KB i wyglądały całkiem inaczej niż te przed wgraniem.
                                            Tzn: te przed wgraniem miały krótsze linijki i na początku każdej była cyfra "1", a po zczytaniu miały dwa razy dłuższe linijki i na początku każdej była cyfra "2".
                                            Czy jest taka możliwość?
                                            Ale kabel działa, komunikuje się z autem kasuje błędy, czyta bloki i w ogóle.

                                            A i zapomniałem napisać że kabel mam już kilka lat, zakupiłem go tu Link. - więc nie wiem czy to chińczyk,
                                            a ktoś z naszego forum (już nie pamiętam kto) zaktualizował mi go do wer. 1.92 pod VCDS 11.11.5pl.
                                            Witam. Podał byś linki wsadu na pw? Mam ppdbny problem. Już zamówiłem programator, tylko będę potrzebował wsadu.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez kobraaa Zobacz wpis

                                              Witam. Podał byś linki wsadu na pw? Mam ppdbny problem. Już zamówiłem programator, tylko będę potrzebował wsadu.
                                              Nie pamiętam dokładnie ale ściągnąłem to z jakiegoś chomika. tylko że tam były dwa pliki eeprom i flasch w formacie hex.
                                              Dlatego eeprom musiałem przerobić do formatu pliku epp.
                                              Napisz maila na mojego maila to ci wyślę te pliki gotowe.
                                              Mój mail poniżej.
                                              Pozdrawiam
                                              Piotr.
                                              mail: [email protected]

                                              Komentarz


                                              • a znalazłem
                                                z tond wyszarpałem
                                                Link
                                                tam była cała paczka włącznie z instalką
                                                ale tak jak pisałem pliki eeprom i flasch były w formacie hex
                                                Pozdrawiam
                                                Piotr.
                                                mail: [email protected]

                                                Komentarz


                                                • Witam mam kabel z e-service i działał do dziś miałem vcds 16.8.0 było ok ale program prosił o aktualizacje więc szukałem innego zainstalowałem wszystko ok ale nie widzi auta co morze być za przyczyna

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X