Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nakładki na pedały od RS - O2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nakładki na pedały od RS - O2

    zapodaj jakas fotke jak to wyglada zamontowane
    nie myśl o tym czego chciałeś ciesz się tym co dostałeś

  • #2
    Nakładki na pedały od RS - O2

    Witam!

    Jako że temat wymiany nakładek na pedały, od wersji RS jest na topie pozwoliłem sobie na malutki manual dla potomności

    Wymiana nakładek nie jest w cale taka trudna jak by się to mogło wydawać

    Do wymiany potrzeba nam:

    Śrubokręt płasku duży - do odkręcenia osłony nad pedałem gazu.
    Trox 25 - do odkrecenia pedału gazu.
    Trox 20 - do odkręcenia podstopnicy.
    Śrubokręt płaski mały - do zluzowania dolnych zaczepów pedału gazu.
    No i oczywiście zestaw nakładek od RS - Gaz, hamulec i sprzęgło to koszt 220zł, podstopnica 70zł

    Do dzieła to wcale nie jest trudne!!

    Sprzegło i Hamulec

    Nie bedę się oczywiście rozpisywał nad wymianą sprzęgła i hamulca bo sprawa dziecinnie prosta - wystarczy zdjąć gumowe nakładki i w odwrotnej kolejności nasadzić nowe. Ściąganie należy zacząć od góry.

    Czas pracy - 5min.

    Gaz

    Pracę zaczynamy od delikatnego i z wyczuciem szarpnięcia za sam pedał gazu. Spowoduje to rozłączenie sie pedału z bolcem potencjometru zaznaczonego na pierwszym foto. Ułatwi to nam późniejsza rozbiórkę - nie trzeba się będzie mordować z wyciągnięciem tego kiedy cały pedał będziemy mieli w reku
    Następnie demontujemy za pomocą dużego płaskiego śrubokręta osłonę nad pedałem gazu, ułatwi to nam dostęp do całego pedału. Troxem 25 odkręcamy śrubę mocującą pedał. Małym płaskim śrubokrętem wyciągamy zaślepkę śruby trzymającej pedał - foto. 2. Kolej na wyciagnięcie pedału, zanim to zrobimy musimy zwolnić dolne zaczepy które są niewidoczne. W tym celu musimy włożyć mały i cienki śrubokręt w zaznaczone na niebiesko otwoty pod pedałem gazu i spróbować odgiąć zaczepy - foto. 3
    Mi niestety się to nie udało bo nie wiedziałem o tych zaczepach ale o dziwo cały pedał wyszedł mi do góry ( zielona strzałka) lekko - zaczepy musiały być już wcześniej popękane Dobra wiadomość jest taka że tak naprawdę po złożeniu pedału nawet bez tych zaczepów będzie się on trzymał mocno na samej śrubie trox Odłączamy przewody zasilające i gotowe
    Następnie wciskamy małym śrubokrętem zabezpieczenie i wysówamy starą nakładkę - foto. 6 Całość składamy z nową nakładką w odwrotnej kolejności

    Czas pracy - 20min.

    Podstopnica

    Tu jest trochę trudniej. Demontaż plastików bocznych jest trudny i pozatym nie wiedziałem jak pozbyć się rączki od otwierania maski. Zastosowałem więc sposób od Maru123 Wystarczy odgiąć maxymalnie plastik boczny - foto. 8 i wtedy mamy dostęp do śruby trzymającej podstopnicę Ciężko trochę ale się da po odkręceniu troxa 20 wysuwamy podstopnicę do góry i wyjmujemy. Montaż w odwrotnej kolejności Na koniec dociskamy odgiety boczny plastik i gotowe Możemy się cieszyć nakładkami RS

    Czas pracy 10 min.

    Suma czasu pracy 35 min.

    Mam nadzieję że ten malutki i skromny manual zachęci was do samodzielnej wymiany Nie trzeba się tego bać wystarczy trochę ostrożności z plastikami i tyle


    POZDRAWIAM
    Załączone pliki
    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Dzwignię klapy silnika wyjmuje się dość prosto:

      Z boku tej górnej (okrągłej) powierzchni dzwigni od strony przodu samochodu jest wsówka plastikowa trzymająca dzwignię na miejscu. Wystarczy podważyć tą wsówkę płaskim srubokręcem w kierunku przodu samochodu i pociągnąć rączkę w kierunku środkowego tunelu.

      Montaż: umieścić wsówkę na miejscu i wcisnąć dzwignię. Dzwignia zatrzaśnie się na swoim miejscu.

      Boczna osłona trzyma się bodajrze na jednej śrubce torx.
      Pozdrawiam
      Piotr

      Komentarz


      • #4
        tak dla potomnych

        Jesli będzicie wsuwać nową nakładkę na gaz trzeba uważać żeby przy wciskaniu nie uszkodzić tej plastikowej wystającej części. No i najważniejsze uważać przy dociskaniu nakładki coby bolec od potencjometru wskoczył na właściwe miejsce.

        U mnie wymiana samej nakładki na pedał gazu skończyła sie i tak wymianą całego pedału. Zle mi wskoczył bolec potencjometru a próba poprawienia skończyła sie wyłamaniem zabezpieczenia z tyłu nakładki :|

        Koszt nowego pedału gazu ( RSowego) w ASO miedzy 440 a 480 zł tylko czas oczekiwania do 14 dni.

        Komentarz


        • #5
          maxpaynemm, czy nakładki wersji RS są takie same dla O1 i O2?
          Czy mógłbyś zdradzić gdzie je nabyłeś? Może tak nr katalogowy?

          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

          Komentarz


          • #6
            gradek,

            nakładki na sprzęgło i hamulec są dostępne osobno i nie jest to to samo co do O1

            numery:

            sprzęgło - 1K1 721 601
            hamulec - 1K1 721 131

            pedał gazu jest normalnie w sprzedaży tylko jako całość...

            ja tam polecam kupić cały pedał gazu ... przynajmniej nie ma stresu ze coś sie uszkodzi

            komplet kosztuje 520 - 575 zł na allegro

            Komentarz


            • #7
              gradek, wydaje mi się że nie sa takie same. Najlepiej to napisz do misiek^wro napewno cos dla ciebie znajdzie a jak nie to allegro.

              Pozdro
              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                maxpaynemm, możesz zdradzić gdzie kupiłeś? Jeśli na allegro to może link do aukcji lub kontakt do sprzedającego.
                Jeśli z innego źródła to także prosiłbym namiar. .Mr0czny, jeśli maxpaynemm, wymieniał w O2 wraz z pedałem gazu to musi być taki zestaw. Pisze, że wymieniał samą nakładkę na pedale gazu.

                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                Komentarz


                • #9
                  gradek,

                  nie wiem skąd były same nakładki ale parę miesięcy temu był tego wysyp na allegro, nawet sam kupiłem (skończyło się wymiana kompletnego pedału gazu ze wzgledu na połamane mocowania przy demontażu). Zestaw kosztował ok 220 zł...

                  sprzedawał je kolega z forum misiek^wro oraz parę innych osób

                  temat poruszony już TU.

                  Foto orginalnej nakładki i tego co było sprzedawane (ani ori ani RSowa nie ma numeru i w ASO obojetne czy Skody, VW, Audi czy Seata nie jest dostępna osobno)

                  ]"]404 Not Found

                  Jak chcesz kombinowac to dalej mozna to kupić tylko nie u nas
                  Link
                  Link

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam, odswieze temat mam jedno pytanko poniewaz kupilem caly zestaw nakładek w ASO (bede montował w nowym Superbie ale czesc ta sama ) i ziomek w ASO powiedzial ze pedał gazu trzeba wkodowac?? Czy to prawda ? Jesli tak prosze o jakis szybki manual, kabel i vcds jest

                    Komentarz


                    • #11
                      noso, ziomek popłynął w fantazji Wystarczy skasować błąd chociaż pewnie jak nie włożysz kluczyka do stacyjki to błędu nie będzie.
                      Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez andrzej111
                        noso, ziomek popłynął w fantazji Wystarczy skasować błąd chociaż pewnie jak nie włożysz kluczyka do stacyjki to błędu nie będzie.

                        Tak wlasnie myslalem, z ciekawosci powiem Wam ze caly komplecik w ASO tj Pedały gazu i nakladki 235 zł

                        Komentarz


                        • #13
                          noso, ale po podstopnice musisz wybrać się do ASO VW
                          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez andrzej111
                            noso, ale po podstopnice musisz wybrać się do ASO VW
                            Kupiona tu:

                            Link

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez noso
                              Kupiona tu:

                              noso, w ASo za około 70pln jest :roll:
                              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                              Komentarz


                              • #16
                                piotrek_gdy, do paska i s2 nie robią a ta od golfa nie pasuje?
                                Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez andrzej111
                                  piotrek_gdy, do paska i s2 nie robią a ta od golfa nie pasuje?
                                  Nie pasuje, koledzy z forum z Superb sprawdzali, sa inne rozstawy takich zaczepów, trzeba przerabiac a tego nie chcialem...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Do O2 z DSG jak mniemam taki zestaw będzie ok?

                                    Link
                                    O2 skradziona - szukam nowej

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Hiv
                                      Do O2 z DSG jak mniemam taki zestaw będzie ok?

                                      Link
                                      Tu masz taniej i od kolegi z forum

                                      KPL pedalow typ RS z podstopnica do wersji DSG – 370 zl
                                      Kacper
                                      Opel Combo C 1,6 8v
                                      O2 Combi 2.0 FSI

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Jako iż ten poradnik jest dość uniwersalny jeśli chodzi o O2 i O2FL, dodam tylko że w przypadku O2FL potrzebujemy:
                                        Torx 27 - pedał gazu
                                        Torx 25 - podstopnica
                                        Torx 20 - mocowanie plastiku przy podstopnicy

                                        Foty uzupełniające:


                                        Wajcha maski od tyłu


                                        Wajcha poglądowo


                                        Zdjęte plastiki


                                        Spasowane plastiki z powrotem

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Panowie, czy RS i Elegance maja identyczne nakładki? Jeśli nie, jakie są różnice?
                                          Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Elegance ma zwykłe gumowe nakładki, bez metalowych wstawek.
                                            Coś takiego:

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              irekk, dzięki, teraz już wszystko wiem
                                              Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Siema


                                                podacie nr kompletu nakładek?

                                                na allegro są tylko na pedała :-( a podstopnica?
                                                MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                                KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Podstopnica tylko od gofera. Żadna skoda nie ma podstopnicy w amelinium. Np taka

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X