Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

VCDS 10.6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A gdzie się instaluje VCDS? 15.7 ma być bezpośrednio na dysku C.

    Wysłane przy użyciu Tapatalk

    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
    ​​​
    Grzegorz

    Moja Ambitna Czarnula

    Komentarz


    • Zainstalowałem w C:\Ross-Tech\VCDS

      //Przeinstalowanie do C:\VCDS na win10 również nie dało skutku, spróbuję jutro zrobić podobną operację na win7
      Ostatnio edytowany przez marioo3; 42147.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez marioo3
        Zainstalowałem w C:\Ross-Tech\VCDS
        Tak właśnie powinno być. Próbowałeś podpiąć kabel do auta?

        Wysłane przy użyciu Tapatalk

        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • Ok, w takim razie zostawiam zainstalowane tak jak miałem wcześniej, czyli w katalogu Ross-Tech
          Do auta jeszcze nie podpinałem, bo chciałem najpierw uruchomić program na kompie, ale spróbuję jutro zejść z kompem i spróbuję w aucie czy zagada wszystko

          Komentarz


          • Wersja 15.7 działa tylko przy podpietym kablu do auta. Inaczej się nie odpali
            Mój szatan

            Paweł

            Komentarz


            • U mnie 15.7 i 15.7.1 działa bez podłączonego interfejsu.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Ciekavy
                Wersja 15.7 działa tylko przy podpietym kablu do auta. Inaczej się nie odpali
                U mnie na Win10 to samo. Bez podpięcia do auta nie uruchomi się.

                Wysłane przy użyciu Tapatalk

                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                ​​​
                Grzegorz

                Moja Ambitna Czarnula

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Pyotrek Zobacz wpis
                  U mnie 15.7 i 15.7.1 działa bez podłączonego interfejsu.
                  To dziwne bo nawet w instrukcji (chińczyk) pisze że trzeba podłączyć do auta żeby program się uruchomił
                  Mój szatan

                  Paweł

                  Komentarz


                  • Dzięki wszystkim za porady, poszedłem dziś z kompem do auta, jednak bez większych sukcesów.
                    Kabel po podpięciu do wejścia zaświecił się na zielono, jednak próba uruchomienia programu zakończyła się tym samym (czyli niczym), jedyna różnica była taka, że proces VCDS'a nie znikał od razu z listy procesów tylko wisiał tam przez chwilę. W logach programu również nic się nie odłożyło.

                    Zauważyłem jednak że wersja którą pobrałem od Ciekavy to 15.7 więc poszukałem dokładnie wersji 15.7.1 - ta wersja uruchamia mi się na kompie i podczas testu połączenia dioda miga na zielono, spróbuję jeszcze później wybrać się do auta z kompem i sprawdzę czy poprawie się połączy z autem

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Ciekavy Zobacz wpis
                      To dziwne bo nawet w instrukcji (chińczyk) pisze że trzeba podłączyć do auta żeby program się uruchomił
                      Może to zależeć od wersji VCDSa którą ma chińczyk, mam wersje 12, 14, 15, i wszystkie się uruchamiają bez podłączonego interfejsu, zainstalowane w różnych katalogach.

                      Komentarz


                      • Udało mi się dziś wybrać ponownie z kompem do samochodu. Dzisiejsza próba została zakończona sukcesem VCDS poprawnie połączył się z autem i dostałem pierwszą partie błędów do weryfikacji.
                        Tak więc u mnie finalnie pomogło zainstalowanie program w wersji 15.7.1 (dokładnie taką też mam wersję kabelka).
                        Jakby ktoś potrzebował też dokładnie tej wersji to mogę gdzieś wrzucić

                        Komentarz


                        • Nie wiem w sumie gdzie zadać pytanie a dyskutujecie tutaj o różnościach w kwestii vcds więc.
                          Stałem się posiadaczem kabelka w wersji 12.12 en, wszystko działa.
                          Pierwsze co poszło na ogień to doświetlanie zakrętów i stąd moje pytanie od czego to jest zależne że jedni mają w bajcie 14 a inni w 23.
                          Ja aktywowałem w bajcie 14, 23 też mam więc jak czytam to mam w taki razie 30 bajtowy sterownik?
                          Chciałbym jeszcze, żeby doświetlało podczas wrzucania kierunkowskazu, gdzie tego szukać lub pod jaką nazwą angielską?
                          Pamiętam, że jak zaczynałem szukać to gdzieś przeczytałem tutaj żeby pod żadnym pozorem nie ruszać jakiegoś bajtu, który to był?
                          Ewentualnie jakieś inne rady na co uważać podczas użytkowania?
                          Pozdrawiam.
                          Michał

                          Komentarz


                          • W wersji FL nie dotykać bajtu 18. W przed fl można wszystko ruszać
                            Mój szatan

                            Paweł

                            Komentarz


                            • Dziękuje za informacje. Tego bajtu będę unikał.
                              Pozdrawiam.
                              Michał

                              Komentarz


                              • Bili zależy jaki bordnetz kodujesz O2 czy O2FL, w O2 dodatkowo są różne wersje sterowników, które mają inaczej schemat i długość kodowań
                                więc nie da się ogólnie na wszystko odpowiedzieć
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • W moim przypadku O2 FL 2009 r. wersja elegance
                                  Sterownik 1K0 937 087 D.
                                  Silnik 2.0 tdi BKD
                                  Ostatnio edytowany przez Bili; 11785. Powód: Dodałem info dokładniejsze
                                  Pozdrawiam.
                                  Michał

                                  Komentarz


                                  • witam u kogo dostane vcds 15.7 z kablem?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez JohnnyRemy Zobacz wpis
                                      witam u kogo dostane vcds 15.7 z kablem?
                                      np u brata skośnookiego
                                      Dawid
                                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                      Komentarz


                                      • JohnnyRemy
                                        Dawid
                                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                        Komentarz


                                        • Panowie co może być przyczyną, że VCDS 15.7 nie chce się połączyć z golfem 6 (brak komunikacji po CAN)?? Od razu zaznaczam, że to nie chodzi o mój kabel, tylko kumpel z drugiego końca Polski kupił niedawno kabel na Ali i nic nie może nim zrobić w swoim Golfie.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez bohen Zobacz wpis
                                            Panowie co może być przyczyną, że VCDS 15.7 nie chce się połączyć z golfem 6 (brak komunikacji po CAN)?? Od razu zaznaczam, że to nie chodzi o mój kabel, tylko kumpel z drugiego końca Polski kupił niedawno kabel na Ali i nic nie może nim zrobić w swoim Golfie.
                                            A czytał dokładnie opis kabla na tej aukcji? Ja dzisiaj oglądałem kabelek co prawda 17,1 ale w opisie było, że nie obsługuje właśnie Golfa 6. Czemu tego nie wiem. Może tu jest przyczyna.
                                            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                            ​​​
                                            Grzegorz

                                            Moja Ambitna Czarnula

                                            Komentarz


                                            • Tylko zastanawiam się dlaczego miałby nie obsługiwać golfa 6 a już O2 FL tak, skoro to jest to samo??

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez bohen Zobacz wpis
                                                Tylko zastanawiam się dlaczego miałby nie obsługiwać golfa 6 a już O2 FL tak, skoro to jest to samo??
                                                To trzeba by już spytać Chińczyków.
                                                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                                ​​​
                                                Grzegorz

                                                Moja Ambitna Czarnula

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez bohen Zobacz wpis
                                                  Tylko zastanawiam się dlaczego miałby nie obsługiwać golfa 6 a już O2 FL tak, skoro to jest to samo??
                                                  Znalazłem jakąś aukcję na 15.7 i tam piszą:

                                                  opis.jpg
                                                  ​​​​​​​
                                                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                                  ​​​
                                                  Grzegorz

                                                  Moja Ambitna Czarnula

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X