Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Świece żarowe - wymiana 2,0 tdi CFHC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
    Nie wiesz może czy do CFHC idzie ten sam numer świec?
    Z tego co patrzyłem to tak, do 2.0 CR są te same świece.

    Komentarz


    • #27
      Ciekawa sprawa, a używasz klucza dyno żey stwierdzić jaką siłę przykładasz do odkręcania?
      Gdzięs w elsie czytałem że dokręcanie 20Nm, a odkręcanie powinno się zmieścić do 40Nm - powyżej mogą być kłopoty z zapieczeniem
      może bez czucia to robisz i za słabo ciągniesz?
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #28
        w aso jak się urwie to płacisz za naprawę gwintu w głowicy
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #29
          Właśnie nie mam klucza dyno i obawiam się użyć większej siły, bo w sumie nie wiem jakiej używam. Wydaje mi się że dużej, ale w sumie nie mam porządnego klucza tylko mała grzechotka z walizki Yato i przedłużka z przedłużaną nasadką 10mm. Słabe czucie sytuacji mam w rękach kręcąc takim kluczem. Pasuje załatwić coś lepszego i wtedy spróbuje, jednak porządny klucz to podstawa.

          Komentarz


          • #30
            Niedawno wymieniałem świece żarowe w swojej O2 CFHC i dały się bez kłopotu odkręcić na zimnym.
            Przed odkręceniem wydmuchałem syf z gniazd świec. A było tego sporo.
            Nowe przed przykręceniem posmarowane pastą do świec BERU.
            Założyłem DENSO.

            Aha i wymieniałem z powodu błędu świecy żarowej na pierwszym cylindrze.
            Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

            Komentarz


            • #31
              Jeszcze może coś dodam od siebie. Miałem problem ze zdjęciem fajki ze świecy nr 3, nie chciała zejść po dobroci, to spróbowałem kombinerkami i zeszła tylko że się połamała. Jakby ktoś był tak zdolny jak ja to podaje nr katalogowy tego plastiku: 03L971921A, cena w ASO 3,12zł za sztukę, a potrzeba 2 sztuki żeby złożyć jedną oprawkę świecy.

              Załatwię lepszy klucz i spróbuję jeszcze...

              Komentarz


              • #32
                Zwróć uwagę przy zakupie klucza dynamometrycznego. Przeważnie służą tylko do dokręcania. Część z nich ma jakis patent do zmiany kierunku. Nie znam się za bardzo na tym ale zwróć sobie na to uwagę. Jeżeli nie pójdą świecę na momencie 40 Nm to lepiej temat odpuść. Na razie działają i może jeszcze rok albo dwa będą działać i z tym tematem podjedź do doświadczonego mechanika. Jak ukręcisz świece to masz poważny problem. Świece są obliczone na 15 tys. cykli a są uruchamiane tylko poniżej -10 stopni tak więc nie tak wiele razy podczas zimy.
                O1 1,9 TDI AGR
                O2 2,0 TDI CFHC

                Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

                Komentarz


                • #33
                  Gdzie minus 10, ja tam zawsze czytałem że od plus 5 stopni w dół + warunek, całkowicie zimny silnik. Właśnie wczoraj przetestowałem pewien klucz dynamometryczny i odkryłem że nie działa na odkręcanie, tak że bez sensu. Oczywiście nie testowałem na świecach. Zaleje gniazda świec naftą + porządna przedłużana nasadka 1/2 i jeszcze będzie jedna próba. Wcześniejsze próby kluczem na 1/4 chyba były bez sensu, bo tym się nie da siły uzyskać odpowiedniej.

                  Komentarz


                  • #34
                    Masz racje coś przesadziłem. Prawdopodobnie to będzie +5 stopni przy których uruchamiane są świece żarowe.
                    Beru podaje dla swoich świec maksymalny moment odkręcania 35 Nm, dokręcania 15 Nm.
                    O1 1,9 TDI AGR
                    O2 2,0 TDI CFHC

                    Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

                    Komentarz


                    • #35
                      Jak to mówią, do trzech razy sztuka, dzisiaj się udało. Jednak dobry klucz to podstawa. Zaopatrzyłem się w najbardziej prymitywną formę klucza dynamometrycznego jaka tylko istnieje. Niby badziew mało dokładny, ale jednak dał jakiś pogląd na sytuację i dodał pewności siebie. Z tego co patrzyłem to świece musiałem ciągnąć z siłą między 20 a 30NM aby puściły, później to już szły gładko. Dokręciłem na mniej więcej 15NM i jest gitara. Oczywiście siedziały świece jeszcze z fabryki marki Beru, nr 059963319J. Dałem niewielką ilość smaru ceramicznego na gwinty nowych świec. Cieszę się z wymiany, bo myślę że nadal zwlekając i odciągając to w czasie byłby w końcu jeszcze większy kłopot z odkręceniem tych świec, a tak to mam spokój na dłuższy czas.

                      Link do klucza jak ktoś ciekawy: Morele - zakupy online to pestka

                      Komentarz


                      • #36
                        miodzio
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • #37
                          Gratulacje, czy mogę mieć satysfakcję ze jakieś informacje z tego wątku przydały się podczas samodzielnej pracy?
                          W internecie z kluczy dwukierunkowych za jeszcze w miarę pieniądze (140 zł) znalazłem coś takiego Narzędzia dynamometryczne i do TMPS - ROOKS
                          Zakres nie jest idealny bo wynosi 20-110 Nm wiec do odkręcania super z dokręcaniem trochę za mocny. Czy ktoś znalazł ideał? przy założeniu że musi się mieścić do 150 zł?
                          O1 1,9 TDI AGR
                          O2 2,0 TDI CFHC

                          Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

                          Komentarz


                          • #38
                            Dzięki, tak możesz mieć satysfakcję. Niby coś tam wiedziałem, bo lubię przy aucie dłubać, ale wiadomo, wiedzy nigdy za wiele. Ogólnie to świec nie należy się bać, moje po prostu były dobrze dokręcone.

                            Komentarz


                            • #39
                              Poprosiłem sklep www.narzędziowy.pl o poradę w zakresie klucza dynamometrycznego. Wklejam odpowiedź:

                              Potrzebujecie zatem klucza, który mierzy/wyznacza moment również przy
                              kręceniu w lewo w odpowiednim zakresie.

                              W lewo na pewno mierzą klucze:

                              https://www.narzedziowy.pl/rooks-klucz-dynamometryczny-3-8-20-110nm-dwukierun kowy_103182.html

                              Są dobrej jakości i dokładności i w dodatku nie kosztują dużo, Niestety,
                              dostępność tych kluczy to często loteria.

                              Na dzień dzisiejszy to końcówka stycznia dopiero.

                              Jonnesway:

                              Internetowy sklep narzędziowy

                              ten klika też w lewo ale pomiar jest średnio dokładny. Oficjalnie
                              kalibruje się go tylko dla kręcenia w prawo.

                              Jest jeszcze jedna wersja z Jonneswaya z tym, że nie mamy go w obecnej
                              ofercie. Powinien się niebawem pojawić, lecz dokładna data nie jest mi
                              znana.

                              Z poważaniem,
                              Paweł Prokopowicz
                              85 744 74 00

                              PPHU LUMINAR
                              Ul. Końcowa 5
                              15-697 Białystok
                              966-069-74-37
                              Ostatnio edytowany przez Almanis; 1289.
                              O1 1,9 TDI AGR
                              O2 2,0 TDI CFHC

                              Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

                              Komentarz


                              • #40
                                Nie przesadzajcie też, troszkę wyczucia w ręku i te 40Nm się wyłapie, lub inny moment mniej więcej
                                jak ciągnę śruby koła-i mam strzał w plecach - to jest dokładnie 120Nm (sprawdziłem dynamometrem)
                                kupowanie klucza specjalnego do jednaj operacji to troszku przerost formy nad trścia IMHO

                                natomiast przy dokręcaniu śrub z gwintem obliczonym na rozciąganie (głowica, korbowody, sworznie, koła pasowe/zębate) jest to konieczne
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X