Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

02 kombi demontaż tapicerki bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 02 kombi demontaż tapicerki bagażnika

    Witam,
    Postanowiłem wygłuszyć tył mojej skody alubutylem ( materiał 3,5 m2). Dla kolegówco pytają na prv How to zamieszczam moje uwagi na ten temat.
    -Jedna osoba da radę
    -narzędzia obie ręce lewa i prawa (z dwoma lewymi trwa 2 x dłużej) torx 2,5 oraz 3.0, wkrętak krzyżakowy i klucz 11 (albo 10 nie pamiętam dokładnie), cienki płaski elektryczny

    1.Zaczynamy ...składamy kanapę, sciągamy też te części kapapy na nadkolu ( złapać jedną ręką w środku i ciagnąć drugą z góry pchać)
    Odpinamy lampki oświetlenia wew.
    I ruszamy z odkręcaniem
    Ta śruba nr 4 to ten większy torx,
    uwaga na łączeniach z innymi plastikami bo tam one wchodzą jeden w drugi warto nie urwać
    Pasów nie ma potrzeby ściągać poprostu razem z plastikiem odkładamy do przodu i trochę klinujemy żeby pas nie ściągał....mnie przy okazji spadły słupki nad kanapą ( nie były przykręcone koło śruby 1


    2. Tylni próg
    luzujemy 3 plastikowe śruby poz. 3 i ciągniemy do góry


    3. Krzyżak i torx i ciągniemy


    4 Tutaj dokoła parę torxów i powinniście zobaczyć nadkole (nie odkręcajcie haczyków bo one są przykręcone do tapicerki) no rozpinamy gniazdko 12V


    5. składamy w odwrotnej kolejności

    Powodzenia... robota idzie łatwo i przyjemnie
    Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

  • #2
    Fajnie jakbyś zdjęcia poprawił, bo coś nie bangla. Chętnie obejrzę ze zdjęciami, bo przymierzam się do wygłuszania nadkoli.
    Octavia II, 2011, Ambiente

    Komentarz


    • #3
      Picture1.png ad 1.

      Komentarz


      • #4
        ad.2 Picture2.png

        Komentarz


        • #5
          ad.3 Picture3.png

          Komentarz


          • #6
            ad.4 Picture4.png

            Komentarz


            • #7
              Nie wiem co jest z tymi zdjeciami mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej

              Komentarz


              • #8
                A masz może zdjęcie skończonego wygłuszenia?
                Te 3,5m to liczone razem z podłogą i wnęką koła?
                Octavia II, 2011, Ambiente

                Komentarz


                • #9
                  Tak, wszystko, lacznie z klapa...wyglada poprostu srebno jakbys folia aluminiowa okleil (w necie sa foty jak to wyglada)... ja nie mam zdjecia nie uznalem tego za konieczne, ale dzieci przechodzace na parkingu robily LOL jaki ladny
                  Moge dodac ze benzyna ekstakcyjna czysci rece i ubrania z alubutylu
                  a i taki walek plastikowy do tapet (4 cm) uzylem zeby to ladnie docisnac

                  Komentarz


                  • #10
                    pafigo79 i co jest jakaś różnica? jest ciszej?
                    Moja Skodzina

                    Skoda Octavia II -
                    Opel Astra III -

                    Komentarz


                    • #11
                      Ciszej jest...160-170 normalna rozmowa z tylem....ja wszystko slysze a zona nie drze sie CO WY TAM Z PRZODU GADACIE....Poprawa jest ... ale przy duzych predkosciach duzo szumu przechodzi przez uszczelki.,

                      W miescie to przednie zawieszenie slychac na nierownosciach z tylu cisza

                      Pomiar aplikacja na telefonie nie wykazal istotnej poprawy dalej 80 db..ale to tak na szybko chcialem sie zorietowac nawet nie wiem jaki zakres czestotliwosci brala apka pod uwage.

                      nie zrobilo sie cicho jak w kosciele

                      pozostaly mi przednie drzwi i przednie nadkola w srodku...korci mnie dach ale to juz grubo

                      Jedno jest pewne alubutyl wycisza blachy jak pukniesz nie dzownia...pytanie czy sama pianka kauczukowa nie zrobila by tego samego....jak ktos puszcza glosno basy to z pewnoscia wytlumi ale do takich odglosow normalnej jazdy czy pianka jest wystarczajaca...alubutyl ma swoja wade to waga za to w upaly pozostaje bezwonny

                      Jesli chodzi o silnik to sporo dala przednia uszczelka i wytlumienie pod maska...ze obroty troche faluja to nie slychac tylko na obrotomierz sie trzeba patrzyc

                      Bedziemy jechac przez pol europy caly rodzina z boxem na dachu to zobaczymy co nam najbardziej doskwiera...

                      mam jeszcze 2 m2 alubutylu i czekam na pianke od majfriendow...wtedy zabieram sie za przod,

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X