Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Siatka w kratce zderzaka [O2]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Siatka w kratce zderzaka [O2]

    Witajcie,
    Z uwagi na to, że w poniedziałek miałem robione uszczelnienie sprężarki klimatyzacji postanowiłem zabezpieczyć chłodnicę klimatyzacji aluminiową siatką tuningową 5x3 - poniżej mały tutorial(wzbogacony o zebrane doświadczenie ):
    - z siatki wycinamy taki kształt - górny wymiar(68,5cm) może się okazać trochę za szeroki należy sobie ewentualnie skrócić o kilka mm


    - ja wyciąłem inny(prostokąt 65,5x21cm), ale w relacji wprowadziłem już poprawki


    - wyjmujemy dolną kratkę i wiercimy małym wiertłem otwory


    - tak to się prezenci po wyjęciu


    - w ściankach pomiędzy dużą kratką i małymi kratkami także wiercimy otworki




    Moja Skodzina

    Skoda Octavia II -
    Opel Astra III -

  • #2
    - następnie wkładamy siatkę i łapiemy czarnymi opaskami zaciskowymi - muszą być cienkie i długie. W pierwszej kolejności łapiemy po bokach:








    - teraz najgorsze - należy założyć dużą kratkę i za pomocą opasek zaciskowych łapać siatkę do kratki - przeprowadzamy opaskę przez oczka w siatce i wywiercone otwory w kratce - tu przydatne są takie kombinerki:


    Moja Skodzina

    Skoda Octavia II -
    Opel Astra III -

    Komentarz


    • #3
      - tak to finalnie wyszło


      [IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/i.imgur.com\/Link"}[/IMG2]









      - dlatego zmodyfikowałem pierwotny kształt jaki trzeba wyciąć, bo widać, że trochę miejsca zostało po bokach - siatka powinna mieć kształt trapezu


      Aha jak będziecie montować siatkę, to warto jeszcze złapać górne rogi siatki do zderzaka - ja niestety za późno się zorientowałem i już nie chciało mi się ciąć przeciągniętych opasek

      Całość zajęła mi ok półtorej godziny - z efektu jestem bardzo zadowolony - za jakiś czas się okaże jak to się sprawdza w praktyce
      Moja Skodzina

      Skoda Octavia II -
      Opel Astra III -

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X