Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pozdróż do Francji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pozdróż do Francji

    Witajcie,

    wybieram się do Francji autem. Będę jechał przez Wrocław, dalej Frankfurt przez francuski Metz i jestem we Francji. To najkrótsza trasa do tego miejsca we Francji gdzie jadę.
    Auto moje ma ponad 210 000 km.
    Może wiecie gdzie się przespać w drodze? Na co uważać w Niemczech na autostradach? Na co uważać we Francji? Na co uważać przy aucie? Co sprawdzić?
    Jak z ewentualnymi warsztatami skody we Francji?
    Będę prowadził tylko ja a czeka mnie 1700 km w jedną stronę. Będę wracał do Polski po 3 tygodniach.
    Proszę o rady i uwagi.
    Dzięki.

  • #2
    Zależy czy jesteś przystosowany do jeżdżenia w trasę, przespać się możesz przy autostradzie w DE np na dużej stacji na widoku nie między tirami. Szczerze to najbardziej zmeczyc Cie moze trasa przez PL bo 1700km jest na spokojnie do zrobienia, kawka na drogę i wyjechać żeby PL przejechać w nocy. Ja w sobotę robiłem Gdańsk-Katowice-Gdańsk i wyszło 1100KM tylko fakt robiłem BMW 5 i zmeczony nie byłem tylko ja robię 350km dziennie busem i zaczynam od 2 w nocy, więc ja mam inne patrzenie na to

    Komentarz


    • #3
      Też zależy z jakiego miejsca będziesz jechał w PL. Ja jechałem z okolic Warszawy do Frankfurtu n. Menem. Od stolicy droga dobra - cały czas "S" na Wrocław i potem autostrada. A może w tamtym rejonie jakiś nocleg? Nad Renem między Wiesbaden i Koblencją?
      ​​​​​​
      Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
        Też zależy z jakiego miejsca będziesz jechał w PL. Ja jechałem z okolic Warszawy do Frankfurtu n. Menem. Od stolicy droga dobra - cały czas "S" na Wrocław i potem autostrada. A może w tamtym rejonie jakiś nocleg? Nad Renem między Wiesbaden i Koblencją?
        ​​​​​​
        Będę jechał od Warszawy. No właśnie szukam dobrego miejsca na nocleg z rodziną. Gdzieś koło F nad Menem. Są hotele B$B są IBIS. Może coś z tego wezmę.
        A poza tym to jak się przygotować z samochodem do takiej podróży?

        Komentarz


        • #5
          Normalnie. Jak robisz wszystko na bieżąco, to sprawdź płyny, olej, powietrze i w drogę. Zerknij tylko czy coś nie zbliża się do zrobienia/wymiany w okolicach przebiegu jaki zrobisz.

          Może jakieś assistance jak nie masz.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            Dowiedz sie ile kosztuje ubezpieczenie na trn okres poza granicami taknjak ruwado pisze bo czasami jest zlosliwosc rzeczy martwych

            Komentarz


            • #7
              Polecam po drodze zwiedzanie Drezna i Frankfurtu n. Menem i dol. Renu - znajdziesz foty w moim wątku.

              Octavia Club Polska

              Pochwal się Francją.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Nie chcę się czepiać, ale czy to jest temat na ten dział. Prędzej w HP umieścił bym powyższą dyskusję.

                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                Komentarz


                • #9
                  Ja w tamtym roku jechałem do Disney landu. Zrobiłem trasę z Gliwic do Paryża w 14 godzin. Jak koledzy wyżej piszą kawka i do przodu. Pilnuj ograniczeń które są wskazane i pójdzie jak po maśle.
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                  przedstawiam smerfetke

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X