Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2, inne] Wymiana półpanewki mechanizmu zmiany biegów.

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • [O2, inne] Wymiana półpanewki mechanizmu zmiany biegów.

  9gAAAgLLkOA-960.jpg

  Wymiana tej dokładnej wersji tulei nie jest dobrze udokumentowana w Internecie, więc jedziemy z koksem.
  1. P / N wynosi 1K0711699A
  2. Aby go wydostać, wciskasz zakładki o 1 godzinie, 5 godzinie, 7 godzinie, 11 godzinie. Może być trochę trudne, ale należy je podważyć. Najlepszy jest śrubokręt i wymagana jest kombinacja subtelności i brutalnej siły. W końcu wszystko zacznie się ruszać.
  3. Przed przejściem dalej przesuń górny palec sprężyny bocznej (lewa strona tulei). Przesunie się nad metalową zakładką po lewej stronie.
  4. Konieczne będzie usunięcie mieszka i gałki zmiany biegów.
  5. Aby to wszystko wyciągnąć, musisz mieć większy zakres ruchu całego mechanizmu. Znajdź mechanizm zmiany biegów pod maską... należy odpiąć linki z wybieraka (nie należy kręcić tymi pokrętłami a jedynie wypiąć całe linki z tulei na wybieraku).
  6. Teraz pociągnij za lewarek dźwigni zmiany biegów i wszystko powinno wyjść z obudowy. Usuń białą tuleję/półpanewkę z wałka..
  7. Montaż jest odwrotnością demontażu . Ale pamiętaj, najpierw należy nałożyć do końca nową półpanewkę na "kulkę" a dopiero potem całość montować do gniazda. Aby nowa panewka się dobrze zatrzasnęła dobrze jest przyłożyć drewniany trzonek młotka i delikatnie uderzyć od góry na zaczepach

  Całość powoduje że biegi chodzą znacznie precyzyjniej.

  P.S.
  Przy montażu dobrze jest użyć smaru silikonowego!!!
  120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

  Smarowanie zapewnia

 • #2
  Jakie miałeś problemy z biegami i czy po operacji przestały istnieć?

  Komentarz


  • #3
   Problemy to luzy na "biegałce" po wymianie kultura pracy poprawiła się znacząco.
   120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

   Smarowanie zapewnia

   Komentarz


   • #4
    To jest tylko element SKODY czy VW róznież? Ile zapłaciłeś mniej więcej za tą półpanewkę? Ja mam problemy takie i stawiam, że to wina mechanizmu w lewarku bo biegi regulowane kilka razy, że jak wbijam wsteczny to nie wchodzi. Wtedy wbije 5, 4 i wsteczny wchodzi pięknie. Też jak psikałem tam silikonowy smar to było lepiej.

    Komentarz


    • #5
     Element dotyczy całej grupy VAG. Jednak były dwa rodzaje tej panewki 1K0711699A oraz 1K0711699. Ta druga jest łatwiejsza w wymianie ale występuje z tego co pamiętam w starszych autach. Co do ceny to równe 25zł brutto tak więc koszt znikomy (oryginał z ASO). Samym smarem silikonowym w sprayu nie psikaj bo to nic nie da. I jak będziesz wymieniał panewkę to koniecznie pamiętaj o konieczności odczepienia linek od strony skrzyni inaczej z Chiny Ludowe nie zamontujesz nowej panewki. I do montażu użyj smaru silikonowego ale STAŁEGO a nie w sprayu!!!
     Ogólnie warto wymienić ten element jeśli zależy nam na precyzji działania biegów
     120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

     Smarowanie zapewnia

     Komentarz

     POWRÓT NA GÓRĘ
     Pracuję...
     X