Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OII - wymiana kierunkowskazu w lusterku

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• OII - wymiana kierunkowskazu w lusterku

Dijkstra, taka rozbudowana wersja playstation by peugeot.

OII - wymiana kierunkowskazu w lusterku

1. Na samym początku zdemontowałem lakierowaną obudowę lusterka.

Dodam, że w moim przypadku obudowa trzymała się tylko na zaczepie, a nie była przykręcona wkrętami. Ci którzy mają ja dodatkowo skręcaną muszą zdejmować szybkę lusterka, a z tego co wiem, skubana lubi pęknąć...

Najpierw ustawiłem szkło lusterka prostopadle do obudowy, aby nie stłuc go przy zdejmowaniu.

Następnie zgodnie z poradami kolegów z forum podważyłem obudowę w tym miejscu:

równocześnie naciskając ją w kierunku tyłu samochodu, aby uwolnić obudowę z zaczepu.

Dodam, że warto posłużyć się śrubokrętem maksymalnie ostrym i o jak najszerszej części roboczej, jak również podłożyć pod ostrze kawałek tekturki, żeby nie uszkodzić lakieru na obudowie.

Następnie należy delikatnie, aczkolwiek stanowczo zdjąć obudowę do góry.

Tak wygląda zaczep:

a wchodzi w lusterko w tym miejscu:

2. Następnie należy wyjąć wtyczkę (1) i odkręcić wkręt (2) torxem 10

Dalej należy maksymalnie odchylić lusterko w kierunku jak na zdjęciu (3), aby dostać się do drugiego wkręta (4).

3. Teraz spokojnie możemy nałożyć obudowę lusterka i zabezpieczyć ją czymś (np. jak na zdjęciu poniżej), aby nie zgubić jej podczas jazdy, a część z podświetleniem zabrać do domu w celu jej rozbebeszenia.

4. Po podważeniu czarnego plastiku w którym mieszkają diody (1), oczom moim ukazał się widok przerażający: wszystko było przeżarte korozją, a luzem latał jakiś rezystor (2), tak że pogodziłem się z myślą, że nie da się nic samemu naprawić, a jedynie jechać do ASO po nowy wkład.

5. Tak wygląd nowy i pachnący fabryką wkład. Koszt zakupu w Emidzie w Rudzie Śląskiej ze zniżka OCP wynosi 131zł.

Numer i nazwa części;

6. Po przeczytaniu tego zrozumiałem, że zakup tego był mi pisany, a te światełko było mi już dawno przeznaczone:

Życzę miłej zabawy przy wymianach.
    Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

Piszę poprawnie po polsku.

Odsprzedam tanio prawie nieużywane obiektywy Nikkor.

Komentarz

ja dodam od siebie że jak by ktoś chciał wymieniać przepalone diody to należy kupićioda LED SMD Avago Technologies HSML-A431-X90M1 , PLCC
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

Komentarz

To ja też coś dorzucę. U mnie też nie działał kierunkowskaz. Po rozłożeniu lusterka i dobraniu się do płytki okazało się że nie przewodzi przejściówka pomiędzy jedną a drugą stroną płytki drukowanej. Przejściówka skorodowała. Przewierciłem przejściówkę malutkim wiertełkiem, wstawiłem kawałek drucika i przylutowałem ten drucik zarówno z jednej jak i drugiej strony płytki drukowanej. Kierunkowskaz działa do dzisiaj.
        Pozdrawiam

Komentarz

czy ta plytka pod tym czarnym plastikiem w lusteku bez doswietlania jest taka sama jak w tym z doswietlaniem ?

Czy caly mod przy zakupie nowych kierunkow bez doswietlania bedzie polegal na przelozeniu plytek do moich lusterek i wlutowaniu doswietlania ? - u mnie doswietlanie dziala ale kierunkow nie ma
          pozdrawiam
          dudi

Komentarz

U mnie doświetlenie dziala natomiast padly kierunki. Chcialem dzis spr jakk u mnie sie sprawy maja i chybaa ktos jiz dlubal bo zamiast ftyczki jak kolega na zdjeciu mam 2kable luzem zasmarowane jakims sulikonemm albo czymś. Rozdlubac to czy zamaawiac nowa czesc i wtedy dobrac wtyczke i domontowac... co poradzicie?
            Załączone pliki
            Patrz w lusterka motocykle są wszędzie

Komentarz

Chyba nie warto się bawić w naprawy. Rozbierzesz, a w środku i tak znajdziesz takiego babola, że odpuścisz sobie majsterkowanie.

A na marginesie - dwa dni temu wymieniałem oba migacze. Prawy wytrzymał raptem 5 lat od ostatniej wymiany...

Kupiłem na Allegro, po niecałej stówce za sztukę.

Komentarz

60 PLN komplet na oba lusterka z przesyłką
                aliexpres
                Wszystkie zamienniki z allegro to chińczyki - po co przepłacać

Ps - to są akurat od IIFL

Komentarz

kowaltom99, te, które tu pokazałeś, na Allegro idzie wyszarpać po 46zł/szt.

Komentarz

Cześć odświeża kotleta, wymieniłem dziś kierunkowskazy w lusterkach. Po wymianie kierunkowskazy dziają natomiast podświetlenie strefy drzwi przestało. Sprawdzałem tez czy kostki nie zaśniedziały i czyściłem je nic nie pomogło. Jakies pomysły? Miał ktoś taki problem??

Komentarz

Proszę o potwierdzenie, czy lewe u Anglika będzie identyczne jak lewe kierowcy w waszej wersji? Pytam bo po VIN jak sprawdzam pokazuje mi że wersja lewa dla pojazdów z kierownicą po lewej stronie.

Komentarz

kształtem takie samo, moze mieć to odcięcie załamujące kat widzenia lub nie
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->O2FL DSG Elegance+
                        ->była O2 BKC+ARL 4x4 6 lat i O1 ASV 7 lat

Komentarz

Po numerze z VIN na eBay sprzedają i tak sami z Polski w sumie. Napisał, że nie ma znaczenia i kupiłem. Mam niezłą dziurę od kamienia, na szczęście sama wkładka bez reszty obudowy. Odkrywałem przy okazji że w prawym działa tylko jedna dioda! Tak więc z lewego pękniętego przełożę diody sobie.

Komentarz

Pracuję...
                          X