Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OII - wymiana kierunkowskazu w lusterku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OII - wymiana kierunkowskazu w lusterku

    Dijkstra, taka rozbudowana wersja playstation by peugeot.

  • #2
    OII - wymiana kierunkowskazu w lusterku

    1. Na samym początku zdemontowałem lakierowaną obudowę lusterka.

    Dodam, że w moim przypadku obudowa trzymała się tylko na zaczepie, a nie była przykręcona wkrętami. Ci którzy mają ja dodatkowo skręcaną muszą zdejmować szybkę lusterka, a z tego co wiem, skubana lubi pęknąć...

    Najpierw ustawiłem szkło lusterka prostopadle do obudowy, aby nie stłuc go przy zdejmowaniu.

    Następnie zgodnie z poradami kolegów z forum podważyłem obudowę w tym miejscu:

    równocześnie naciskając ją w kierunku tyłu samochodu, aby uwolnić obudowę z zaczepu.

    Dodam, że warto posłużyć się śrubokrętem maksymalnie ostrym i o jak najszerszej części roboczej, jak również podłożyć pod ostrze kawałek tekturki, żeby nie uszkodzić lakieru na obudowie.

    Następnie należy delikatnie, aczkolwiek stanowczo zdjąć obudowę do góry.

    Tak wygląda zaczep:


    a wchodzi w lusterko w tym miejscu:


    2. Następnie należy wyjąć wtyczkę (1) i odkręcić wkręt (2) torxem 10



    Dalej należy maksymalnie odchylić lusterko w kierunku jak na zdjęciu (3), aby dostać się do drugiego wkręta (4).


    3. Teraz spokojnie możemy nałożyć obudowę lusterka i zabezpieczyć ją czymś (np. jak na zdjęciu poniżej), aby nie zgubić jej podczas jazdy, a część z podświetleniem zabrać do domu w celu jej rozbebeszenia.


    4. Po podważeniu czarnego plastiku w którym mieszkają diody (1), oczom moim ukazał się widok przerażający: wszystko było przeżarte korozją, a luzem latał jakiś rezystor (2), tak że pogodziłem się z myślą, że nie da się nic samemu naprawić, a jedynie jechać do ASO po nowy wkład.






    5. Tak wygląd nowy i pachnący fabryką wkład. Koszt zakupu w Emidzie w Rudzie Śląskiej ze zniżka OCP wynosi 131zł.



    Numer i nazwa części;


    6. Po przeczytaniu tego zrozumiałem, że zakup tego był mi pisany, a te światełko było mi już dawno przeznaczone:



    Życzę miłej zabawy przy wymianach.
    Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

    Piszę poprawnie po polsku.

    Komentarz


    • #3
      ja dodam od siebie że jak by ktoś chciał wymieniać przepalone diody to należy kupićioda LED SMD Avago Technologies HSML-A431-X90M1 , PLCC
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

      Komentarz


      • #4
        To ja też coś dorzucę. U mnie też nie działał kierunkowskaz. Po rozłożeniu lusterka i dobraniu się do płytki okazało się że nie przewodzi przejściówka pomiędzy jedną a drugą stroną płytki drukowanej. Przejściówka skorodowała. Przewierciłem przejściówkę malutkim wiertełkiem, wstawiłem kawałek drucika i przylutowałem ten drucik zarówno z jednej jak i drugiej strony płytki drukowanej. Kierunkowskaz działa do dzisiaj.
        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          czy ta plytka pod tym czarnym plastikiem w lusteku bez doswietlania jest taka sama jak w tym z doswietlaniem ?

          Czy caly mod przy zakupie nowych kierunkow bez doswietlania bedzie polegal na przelozeniu plytek do moich lusterek i wlutowaniu doswietlania ? - u mnie doswietlanie dziala ale kierunkow nie ma
          pozdrawiam
          dudi

          Komentarz


          • #6
            U mnie doświetlenie dziala natomiast padly kierunki. Chcialem dzis spr jakk u mnie sie sprawy maja i chybaa ktos jiz dlubal bo zamiast ftyczki jak kolega na zdjeciu mam 2kable luzem zasmarowane jakims sulikonemm albo czymś. Rozdlubac to czy zamaawiac nowa czesc i wtedy dobrac wtyczke i domontowac... co poradzicie?
            Załączone pliki
            Patrz w lusterka motocykle są wszędzie

            Komentarz


            • #7
              Chyba nie warto się bawić w naprawy. Rozbierzesz, a w środku i tak znajdziesz takiego babola, że odpuścisz sobie majsterkowanie.


              A na marginesie - dwa dni temu wymieniałem oba migacze. Prawy wytrzymał raptem 5 lat od ostatniej wymiany...

              Kupiłem na Allegro, po niecałej stówce za sztukę.
              Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

              Piszę poprawnie po polsku.

              Komentarz


              • #8
                60 PLN komplet na oba lusterka z przesyłką
                aliexpres
                Wszystkie zamienniki z allegro to chińczyki - po co przepłacać

                Ps - to są akurat od IIFL

                Komentarz


                • #9
                  kowaltom99, te, które tu pokazałeś, na Allegro idzie wyszarpać po 46zł/szt.
                  Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                  Piszę poprawnie po polsku.

                  Komentarz


                  • #10
                    Cześć odświeża kotleta, wymieniłem dziś kierunkowskazy w lusterkach. Po wymianie kierunkowskazy dziają natomiast podświetlenie strefy drzwi przestało. Sprawdzałem tez czy kostki nie zaśniedziały i czyściłem je nic nie pomogło. Jakies pomysły? Miał ktoś taki problem??

                    Komentarz


                    • #11
                      Proszę o potwierdzenie, czy lewe u Anglika będzie identyczne jak lewe kierowcy w waszej wersji? Pytam bo po VIN jak sprawdzam pokazuje mi że wersja lewa dla pojazdów z kierownicą po lewej stronie.

                      Komentarz


                      • #12
                        kształtem takie samo, moze mieć to odcięcie załamujące kat widzenia lub nie
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • #13
                          Po numerze z VIN na eBay sprzedają i tak sami z Polski w sumie. Napisał, że nie ma znaczenia i kupiłem. Mam niezłą dziurę od kamienia, na szczęście sama wkładka bez reszty obudowy. Odkrywałem przy okazji że w prawym działa tylko jedna dioda! Tak więc z lewego pękniętego przełożę diody sobie.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X