Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] TUTORIAL - Montaż podgrzewanych spryskiwaczy szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Spryskiwaczy w sumie jeszcze nie testowałem na przymrożoną szybę, ale jeśli chodzi o nagrzewnicę elektryczną to robi robotę. Może nie aż tak jak podgrzewane szyby przednie w Fordach, ale niewiele gorzej. Niestety z tego co mi wiadomo, nie występowały szyby przednie czołowe z podgrzewaniem w Octavii.
    Ja tu tylko sprzątam...

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Puchacz
      Niestety z tego co mi wiadomo, nie występowały szyby przednie czołowe z podgrzewaniem w Octavii.
      Zgadza się do Octavii nie było i nie ma, szukałem w zamiennikach i też kicha, dopiero superb mają.
      Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

      Komentarz


      • #53
        Witam!

        Spryski mam i ja

        Zamontowałem je dziś (około 2h) bez odkręcania podszybia. Tak da się ale nie jest łatwo . Wystarczy przygotować wiązkę, wyciągnąć stare spryski przez otwór i odpiąć wężyki. Wpiąć nowe i po zdjęciu uszczelki pomiedzy podszybiem a maską wcisnąć przewody do środka. Potem otworem tech. przy aku wylecialem przewodami. Masę dałem przy masie aku a + polecial przez grodź do srodka auta w okolice skrzynki bezp. Narazie podpiołem się pod plus po stacyjce - bez bezpiecznika ale jutro musze kupić pin do skrzynki i poprawie to elegancko z bezpiecznikiem .

        Jak działa?? No coż nie udało mi się wza bardzo wyczuć czy faktycznie robia się ciepłe ale może jutro w trasie uda mi się przetestować jak mróz dopisze

        Pozdrawiam!!

        Koszt 80zł spryski ORI
        50zł wtyczki i piny w ASO.
        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #54
          maxpaynemm,
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #55
            Polecam od siebie tanio i Ori spryski

            sklep
            Do tego z alledrogo wtyczki 5zł/szt klik tylko trzeba doliczyć wysyłkę a kabelki to ze starej wiązki
            montaż dzisiaj zobaczymy może jeszcze wróci zima choć na trochę :twisted:

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez piotrban
              zobaczymy może jeszcze wróci zima choć na trochę :twisted:
              O nie nie nie... Pani już dziękujemy :zastrzelic :zastrzelic :zastrzelic :zastrzelic :diabelski_usmiech

              [ Dodano: Czw 23 Lut, 12 13:21 ]
              Polecam od siebie tanio i Ori spryski

              sklep
              no nie znalazłeś jeszcze taniej :hammer i teraz sprawiłeś że czuję się źle :hacker :diabelski_usmiech
              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #57
                Ja jestem usatysfakcjonowany i ceną :twisted:

                Komentarz


                • #58
                  Po lekturze tego tematu i ja wkrótce będę miał podgrzewane dysze spryskiwaczy.
                  Jeśli ktoś z Was będzie chciał założyć u siebie takie, to u mnie może kupić wtyczki do nich oraz pin do skrzynki bezpieczników.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #59
                    Ja dodam że można użyć konektorów i gumek, nie jestem pewien czy kabel serwisowy który podał krzynol posiada gumki.

                    Czyli potrzeba:

                    spryski podgrzewane: 1Z0 955 986 2 szt. (50zł)
                    wtyczki sprysków: 1J0 973 702 2 szt. (22zł)
                    piny do wtyczki: N 103 358 07 4 szt. (7zł)
                    gumki uszczelniające 357 972 740 F 4szt. (9zł)
                    kabel 1,0 mm²

                    Razem 90zł brutto
                    Krzynol możesz zaktualizować

                    Konektory i gumki które podałem pasują również do TPMS jakby ktoś sam rzeźbił wiązkę
                    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                    Komentarz


                    • #60
                      zaktualizowałem
                      ja silikonem izoluję wtyczki
                      lub mam przewody już z gumką
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #61
                        przepust kabina - silnik

                        Cześć,

                        na forum pisałeś kiedyś gdzie są przepusty między kabiną i komorą silnika w O2. Nie mogę tego znaleźć :-(, a dziś będę montował wzmacniacz z sound system i potrebuję przeciągnąć kabel zasilania do skrzynki bezpieczników w komorze silnika. Wiązka będzie szła spod siedzenia kierowcy - tunelem środkowym - do radia. Pytanie gdzie odbić, żeby się dostać do komory silnika? Łatwy jest do tego dostęp?

                        Z góry dzięki za odp.
                        pzdr, grzegorz
                        Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                        Komentarz


                        • #62
                          gieu, przepust jest za akumulatorem, wychodzi nad pedałami. Ja wyciągniesz aku to będziesz widział.
                          A tu drugi
                          Modyfikacje ulepszenia ciekawostki - VW GOLF / CC oraz inne...: Czujnik kontroli cisnienia w oponach (TPMS)
                          ale tym będzie na około
                          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                          Komentarz


                          • #63
                            gieu, przejście do komory silnika jest w okolicy pedału sprzęgła. Idzie tam przepustem gruba wiązka, wokół której jest guma i przez nią z łatwością przebijesz się z zasilaniem - wyjście jest pod akumulatorem.
                            Najlepiej zdjąć jest tą szmacianą osłonę nad pedałami.

                            andrzej111, byłeś szybszy. :diabelski_usmiech

                            Komentarz


                            • #64
                              Dzięki chłopaki.

                              [ Dodano: Sro 18 Kwi, 12 01:25 ]
                              Zamieszczone przez krzynol
                              grzanie sprysków po zapłonie sie odbywa
                              i tak jest w oryginale i tak mam założone
                              mała poprawka będzie jak u Zibiego ,czyli pod bezpiecznik w skrzynce
                              czyzyk64, przypomnij mi co to miało być ops:

                              jestem nie do życia - prawdopodobnie angina
                              Krzynol zastanawiam sie jak to jest zrobione w Octaviach na rynek Brytyjski. Tu: Link jest napisane, ze grzanie odbywa sie po wlaczonym silniku i gdy temp. <10stopni ...

                              [ Dodano: Sro 25 Kwi, 12 13:34 ]
                              Btw: nowy cennik Octavii na 2012, "Podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej - 100 zł".
                              Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                              Komentarz


                              • #65
                                gieu, to dziwne, bo oglądałem nanowsze schematy
                                i wszędzie spryski są podłączone bezpośrednio pod bezpiecznik
                                żadnych regulacji..
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • #66
                                  krzynol, tam jest dynks/blaszki które pod wpływem temp. rozszerzają się lub kurczą w efekcie spryski grzeją lub nie - jesteś elektrykiem więc na bank będziesz wiedział jak to się fachowo nazywa
                                  Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    niby gdzie znajdują się te blaszki bimetaliczne, w spryskiwaczu?
                                    nie, raczej nie...

                                    [ Dodano: Pon 24 Wrz, 12 09:39 ]
                                    jak dla mnie to te spryski powinny być grzane poprzez bordnetza
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      krzynol, Spryskiwacze są podpięte do bezpiecznika 46 w skrzynce wewnątrz auta a zasilanie tego bezpiecznika jest z J519 z kostki B pin 42 według opisu z tego linka :
                                      Complete J519 CECM pin-out | VW GTI MKVI Forum / VW Golf R Forum / VW Golf MKVI Forum / VW GTI Forum - Golfmk6.com
                                      No chyba że u nas jest inaczej .
                                      No i po co by było kodowanie w CE 09 bajt 12 bit 6
                                      Ogrzewane dysze spryskiwaczy zainstalowane, zasilane z lewych kierunkowskazów.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        może nie do końca w temacie , ale czy ktoś zastanawiał sie jak zamontować podgrzewane spryskiwacze reflektorów(ewentualnie przerobić już zamontowane). W cenniku golfa jest wzmianka o podgrzewanych spryskiwaczach reflaktorów, i chyba też takie same podgrzewane spryskiwacze ma superbII. O ile pamiętam tak było napisane w specyfikacji na rynek niemiecki dotyczącej superba.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Wojtenio, zasilanie z kierunków to jest opcja dodatkowa dla innych aut zapewne
                                          poza tym coś z tym opisem z linka jest nie tak, bo bezpiecznik 46 ma normalne zasilanie z zacisku 75 ze skrzyni elektrycznej, a nie z CECM'a
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            U mnie tzn O2 Tour bezpiecznik 46 jest totalnie pusty nie ma pina zasilającego widać sam plastik ( chodzi o ostatni rząd bezpieczników ) tylko prawy bezpiecznik tzn 49 jest obsadzony zasilaniem ale to jest od świateł .

                                            A z tym opisem to faktycznie chyba coś nie tak bo sprawdzałem w opisie z Briskody to jest że ten pin B42 zasila oświetlenie wewnętrzne .

                                            Ciekawe czy w ELSIE jest opis tego CECM chodzi oczywiście o O2 FL .

                                            I tak na logiczne myślenie to musi to być sterowane bordnetzem bo skąd ta informacja o grzaniu od określonej temperatury w instrukcji na rynek angielski .Widać coś musi tym sterować .

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Ja tam nie sądzę, żeby to grzało do określonej temperatury... :|

                                              Wg mnie spryski po prostu grzeją po zapłonie (lub w zależności gdzie są podłączone), bo przecież same końcówki sprysków nie mają żadnego czujnika temperatury...
                                              Mają przecież tylko 2 przewody, prawda?

                                              Taka konstrukcja ze sprawdzaniem temperatury sprysków po prostu by była zbyt droga w procesie produkcyjnym - wymagało by to dodatkowej elektroniki kontrolującej temp. i dodatkowego elementu wykonawczego, czy to Bornetz'a, czy przekaźnika, czy cokolwiek innego, już nie wspominając o kilku dodatkowych przewodach w instalacji (czytaj kilkanaście gramów miedzi w procesie produkcyjnym) co dość podniosło by koszty produkcji :lol:

                                              Podejrzewam, że to po prostu czysty bełkot marketingowy, że grzeje do określonej temp. :diabelski_usmiech choć na pewno podłączone na stałe grzałeczki są tak pomyślane, żeby płyn do spryskiwaczy grzały mniej więcej do takiej temperaturki... a ktoś to ładnie opisał jako atut na + przy wyposażeniu samochodu 8)
                                              O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                              Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                              Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez Wojtenio
                                                krzynol, Spryskiwacze są podpięte do bezpiecznika 46 w skrzynce wewnątrz auta a zasilanie tego bezpiecznika jest z J519 z kostki B pin 42 według opisu z tego linka :
                                                Complete J519 CECM pin-out | VW GTI MKVI Forum / VW Golf R Forum / VW Golf MKVI Forum / VW GTI Forum - Golfmk6.com
                                                No chyba że u nas jest inaczej .
                                                No i po co by było kodowanie w CE 09 bajt 12 bit 6
                                                Ogrzewane dysze spryskiwaczy zainstalowane, zasilane z lewych kierunkowskazów.
                                                Zasilanie bezpiecznika z J519 byłoby trochę bez sensu ;-) To raczej po bezpieczniku zasilanie powinno iść do CECM.

                                                Natomiast link, który podesłałeś może być bardzo pomocny!
                                                Spójrzcie na:
                                                52-pin connector -T52 A- black -A-
                                                4 - Left washer jet heater element -Z20- , right washer jet heater element -Z21-

                                                To może być to, czego szukamy! W weekend sprawdzę ten pin.
                                                Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  gieu, Czekam z niecierpliwoscią bo moje są podpiete po zaplonie.

                                                  A moze poprostu zakres temperatury ich dzialania brany jest z termometru zewnętrznego i ustalony jest zakres temperatury w jakich spryski poprostu grzeja ?? :roll:
                                                  Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez maxpaynemm
                                                    A moze poprostu zakres temperatury ich dzialania brany jest z termometru zewnętrznego i ustalony jest zakres temperatury w jakich spryski poprostu grzeja ?? :roll:
                                                    :idea: I to jest good idea...
                                                    O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                                    Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                                    Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X