Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] TUTORIAL - Montaż podgrzewanych spryskiwaczy szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • acha
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • krzynol, nie pij tyle
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz


      • spryski grzane do O1 też są - 5J0 955 986 - całe 60zł w ASO
        a tak wyglądają:
        Error page | eBay

        wtyczka do nich to 1J0 973 702
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • W najbliższym czasie planuje założyć grzane spryski do siebie (sterowane z CECM), tylko potrzebuję numer pinu do wtyczki CECM. Może ktoś poratować??
          Mam pod ręką piny N 907 647 01 ale nie wiem czy podejdą.

          Komentarz


          • Zadam lamerskie pytanie
            Jaka jest przewaga podłączenia sprysków do CE nad opcja ze skrzynką bezpieczników :?:
            Poza sprawdzeniem VCDS'em że działają
            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

            Komentarz


            • Zamieszczone przez andrzej111
              Zadam lamerskie pytanie
              Jaka jest przewaga podłączenia sprysków do CE nad opcja ze skrzynką bezpieczników :?:
              Poza sprawdzeniem VCDS'em że działają
              Przez CECM grzeją tylko gdy temp zew jest poniżej 10 stopni.
              Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

              Komentarz


              • Mam pytanie do kolegów, wiosną założyłem sobie grzane spryski napięcie na wtyczce jest, ale ciężko mi stwierdzić czy grzanie działa. Czy ma znaczenie jeśli zamieniłem przypadkiem + z -. teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia bo to w końcu tylko rezystor, ale czy możecie to potwierdzić lub poprawić moje rozumowanie.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez paskuda
                  ciężko mi stwierdzić czy grzanie działa
                  Parę postów wyżej jest opis jak sprawdzić czy grzeją spryski .
                  Co do podłączenia to nie powinno być różnicy , no chyba że jeszcze wrzucili tam diodę jak w lampkach to wtedy tak .

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Wojtenio
                    Co do podłączenia to nie powinno być różnicy , no chyba że jeszcze wrzucili tam diodę jak w lampkach to wtedy tak .
                    tak jest, nie ma znaczenie polaryzacja

                    żeby organoleptycznie sprawdzić, czy grzeją, dotykasz palcem i czujesz wyraźne ciepło
                    ale trzeba odczekać, bo one mają po 2-3W
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • Odgrzeje troche kotleta.... czy ktoś może mi podać nr pinu wchodzącego do bartenza do Octavii IIFL ??
                      Ostatnio edytowany przez wojtasmazi; 45117.

                      Komentarz


                      • Zamiast odgrzewać kotlety ... wystarczyło przeczytać co kolega Krzynol napisał na pierwszej stronie.
                        Dokładnie w 11 punkcie.

                        Komentarz


                        • "11. Dla modelu O2FL zasilanie grzania spryskiwaczy brane jest z bordnetza - wtyczka A pin 4
                          kodujemy Bajt 12 bit 6 i uzyskujemy efekt automatycznego grzania poniżej 5st"

                          Nie widze info o nr pinu jako części

                          Komentarz


                          • W tej wtyczce występują takie konektory:

                            000 979 009 E
                            000 979 009 EA
                            000 979 025 E
                            000 979 025 EA
                            000 979 026 E
                            000 979 026 EA
                            000 979 027 E
                            000 979 243 E
                            000 979 308 E
                            A pod 4 pin powinien podejść ten konektor 000 979 025 E

                            Komentarz


                            • Dziękuję

                              Komentarz


                              • Witam, według schematu przewód 0,5 mm wystarczy. Nie za mały ?

                                Komentarz


                                • Arkadiusz87 na pobór prądu 3W nawet 0,35 jak byś podłączył to wg mnie powinno wystarczyć.
                                  Zastosujesz taki jak podaje ELSA to będzie OK.

                                  Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                  Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                  Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                  Komentarz


                                  • dzięki za pomoc, działam

                                    Komentarz


                                    • jaki temat stary się podniósł
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • krzynol, podniósł się bo ładnie opisałeś tutorial, łatwy i tani mod, no i przydatny, sam niedługo będę z tym działał i szykował się na kolejną zimę

                                        Komentarz


                                        • kupujcie te spryski z linka, bo są cały czas dostępne w tej extra cenie
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • aktualizacja cen ASO - dzisiaj dzwoniłem i klaps

                                            Należy się zaopatrzyć w
                                            spryski podgrzewane: 1Z0 955 986 2 szt. (144zł w ASO) 98 zł sztuka - 24.03.2021
                                            wtyczki sprysków: 1J0 973 702 2 szt. (22zł) - 20 zł sztuka - 24.03.2021
                                            piny wtyczki: 000 979 131 E (EA) 4 szt. (20zł) - 000 979 131 E 64 zł para (EA) 75 zł para- 24.03.2021
                                            lub
                                            same piny do zaciśnięcia do wtyczki: N 103 358 07 4 szt. (7zł) - niedostępne w ASO skoda 24.03.2021
                                            można też gumki uszczelniające 357 972 740 F 4szt. (9zł) - 6 zł sztuka 24.03.2021

                                            Przy tych cenach, pozostaje allegro oraz sklep w Szczecinie - 96 zł za spryski wraz z przesyłką, wtyczki wraz z pinami 10 zł stuka allegro.


                                            Była F2 1.4 TDI 2009.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Janus Zobacz wpis
                                              aktualizacja cen ASO - dzisiaj dzwoniłem i klaps

                                              Należy się zaopatrzyć w
                                              spryski podgrzewane: 1Z0 955 986 2 szt. (144zł w ASO) 98 zł sztuka - 24.03.2021
                                              wtyczki sprysków: 1J0 973 702 2 szt. (22zł) - 20 zł sztuka - 24.03.2021
                                              piny wtyczki: 000 979 131 E (EA) 4 szt. (20zł) - 000 979 131 E 64 zł para (EA) 75 zł para- 24.03.2021
                                              lub
                                              same piny do zaciśnięcia do wtyczki: N 103 358 07 4 szt. (7zł) - niedostępne w ASO skoda 24.03.2021
                                              można też gumki uszczelniające 357 972 740 F 4szt. (9zł) - 6 zł sztuka 24.03.2021

                                              Przy tych cenach, pozostaje allegro oraz sklep w Szczecinie - 96 zł za spryski wraz z przesyłką, wtyczki wraz z pinami 10 zł stuka allegro.

                                              Właśnie zakupiłem na allegro ori spryskiwacze za 78pln, do tego 2 wtyczki (już zarobione z przewodami - 2x10 pln) i pin do wtyczki BCM (2szt - 1,6 PLN), przewód w lokalnym elektrycznym 2x0,5mm2 także cały mod to delikatnie ponad 100 PLN
                                              jak jutro przyjdzie to będę się w weekend bawił, przy okazji przeciągnę przewód do przycisku tpms bo już go podłączyłem i zostało mi tylko podłączenie go pompy absu ale to chciałem zrobić za jednym wyjęciem aku

                                              Komentarz


                                              • Zamontowałem, podłączyłem bordentza, zakodowany, teraz moje pytanie jak sprawdzić, poprzez VCDS czy to działa ?

                                                11. Dla modelu O2FL zasilanie grzania spryskiwaczy brane jest z bordnetza - wtyczka A pin 4
                                                kodujemy Bajt 12 bit 6 i uzyskujemy efekt automatycznego grzania poniżej 5st.



                                                Była F2 1.4 TDI 2009.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Janus Zobacz wpis
                                                  Zamontowałem, podłączyłem bordentza, zakodowany, teraz moje pytanie jak sprawdzić, poprzez VCDS czy to działa ?
                                                  Też ostatnio montowałem i niestety ale trzeba poczekać do chłodniejszych dni, ew oszukać jakoś czujnik temp. i wtedy sprawdzić

                                                  Komentarz


                                                  • Sprawdziłem multimetrem, napięcie na grzałki idzie 13,5 v, grzałki mają rezystancję 40 ohmów
                                                    Była F2 1.4 TDI 2009.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X