Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [2.0TDI] [BKD] Swap hamulców na RS 312 / 286 mm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • te 286mm to w końcu jakiś mit bo takich tarcz nie ma są 282mm finalnie.

    Link

    patrz katalog max 282mm



    Dzieki za odp.
    Spalanie - Motostat.pl
    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
    Sprzedam na OLX!!

    Komentarz


    • Otto Z. się myli... tarcze tył mają 286mm, popatrz sobie na tarcze 0288 Mikody...


      Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
      CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

      Komentarz


      • Tarcza hamulcowa pełna MIKODA 0288 - AUDI SEAT SKODA VW - OŚ TYLNA » 1 - UKŁAD HAMULCOWY » TARCZE HAMULCOWE » TARCZE HAM. TYŁ - Sklep Henkiel Mikoda tarcze hamulcowe opony

        Cytuje sprzedawce: Średnica (mm): 282 ( niektórzy podają 286mm ) zgłupiec można niby na stronie mikody podaja 286mm.
        Spalanie - Motostat.pl
        Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
        Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
        Sprzedam na OLX!!

        Komentarz


        • Aż z ciekawości luknę jak będę zmieniał kapcie na zimowe... :?


          Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
          CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

          Komentarz


          • ok.
            A co do osłon tył:

            1K0615611P
            1K0615612P

            Do 282mm(286mm)
            Idzie mieć jakiś zamiennik z innego auta? czy tylko nówki z ASO szukam i używek nigdzie nie mogę znaleźć aby wypiaskować i pomalować.

            Jest jakies inne rozwiązanie z inego auta grupy VAG?
            Spalanie - Motostat.pl
            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
            Sprzedam na OLX!!

            Komentarz


            • Golf, Passek B6 ,A3, Leon, Altea


              Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
              CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

              Komentarz


              • 1K0615611P wygląda tak: Link

                Inne to Głównie widze taki nr części 1K0615611AB i z tego co widze jest on do 253x10 lub 255x10.

                Znalazłem takie nr z Paska: 5N0615611C i 5N0615612C dla paska FWD i 5N0615611D i 5N0615612D dla Passka 4Motion i jeszcze dodatkow z końcówka E:

                Volkswagen Disc brakes rear

                te 5N0 wyglądają inaczej i inne rozstawy śrób mają: Link
                Spalanie - Motostat.pl
                Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                Sprzedam na OLX!!

                Komentarz


                • W B6 nie ma mniejszych tarcz niż 312/286 tylny zawias jest indetyczny,zwrotnica, tarcza jarzmo klocki też... jedyna różnica to zacisk który ma elektryczny ręczny. Także osłony na 99% będą pasować... oczywiście dla wersji FWD , wersja 4x4 ma inną zwrotnicę i piastę (piasta taka sama jak z przodu przykręca na 4 śrubach) z tej wersji nie będzie zapewne...

                  [ Dodano: Sob 29 Paź, 16 19:14 ]
                  siemi1, Sprawdziłem organoleptycznie i tylna tarcza made in Mikoda ma w rzeczywistości faktycznie 286mm...
                  Więc albo Zimmermann ma błąd w katalogu, albo faktycznie robią tarcze o te 4mm mniejsze, więc fajnie by było, jakby ktoś z właścicieli RS zmierzył swoje tylne dyski...


                  Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                  CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                  Komentarz


                  • pietrek125, o ciekawe jak to jest u innych.

                    no ciekawe, koledzy mający 2826/282mm wypowiedzcie się.

                    Zaciski do mnie maja wyjechać w piątek i być na poniedziałek
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                    Sprzedam na OLX!!

                    Komentarz


                    • No w końcu jest zamontowane i wygląda tak:

                      Przód 312mm:


                      Tył 282mm:


                      Gratów tez troche było:


                      Wiecej fotek w show roomie:
                      Octavia Club Polska
                      Spalanie - Motostat.pl
                      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                      Sprzedam na OLX!!

                      Komentarz


                      • orientuje się ktoś co dokładnie trzeba wymienić a co zostaje przy swapie 280--->312? wiem że na pewno trzeba wymienić zwrotnicę, tarcze, klocki, jarzma, zaciski i amortyzatory(inna średnica). coś jeszcze? co z wahaczami i półosiami? Przerabiał ktoś ten temat? co dokładnie jest do wymiany

                        Komentarz


                        • Jak chcesz mam do sprzedania swoje 288 to mialbys zaciskivod razu tylko jarzma.
                          Spalanie - Motostat.pl
                          Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                          Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                          Sprzedam na OLX!!

                          Komentarz


                          • powiem tak: zwrotnice już mam- właśnie kończę je oczyszczać- tarcze z klockami powinny przyjść jutro może poniedziałek, zaciski z jarzmami też już mam- w przyszłym tygodniu powinny być gotowe, w sensie zregenerowane i pomalowane proszkowo, osłony tarcz zamówione też powinny być jakoś w przyszłym tygodniu, dzisiaj zamówiłem też nowe łożyska i śruby do mocowania łożysk, osłon tarcz, zacisków i do zaciśnięcia amortyzatorów w zwrotnicach, amortyzatory będą BILSTEIN B8 i sprężyny obniżające H&R -45-50mm. Z tego co wiem nie powinno być problemu żeby zamontować sprężyny i amortyzatory z tyłu- poprawcie jeśli się mylę, z przodu ze względu na inną średnicę amortyzatorów trzeba to wszystko przerobić-większe hamulce i tak by wpadły ale to jest kolejny powód. Czy ktoś kto orientuje się w temacie mógłby podpowiedzieć co jeszcze potrzeba żeby to zagrało?

                            Komentarz


                            • Proponuję zastanowić się nad wymianą pompy hamulcowej na pompę od Golf-a GTI,, ja osobiście po swap-ie z 280 na 312 miałem mieszane odczucia... szału nie było... wymiana na pompę od GTI-ka sprawiło że hamulec jest bardziej czuły...


                              Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                              CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                              Komentarz


                              • dzięki za uwagę, na pewno to przemyślę ale kapkę później. Na razie priorytet jest żeby sprężyny i amortyzatory spasować, potem popatrzymy z kodowaniem lub wymianą pompy. Podpowiesz co jeszcze musiałeś wymienić przeszczepiając hamulce? Wahacze sprawdzałem po nr części i pokazuje że są takie same dla 1.6tdi i 2.0tdi ale co z ośkami napędowymi? wydaje mi się, że mają kapkę inną długość. Pamiętasz co dokładnie wymieniałeś a co zostało? chcę skompletować całość zanim pojadę do warsztatu.

                                Komentarz


                                • Z przodu wymieniałem: zwrotnicę, piasty, amortyzator + jarzmo, zacisk, klocki tarcza, przewód w oplocie,
                                  Z tylu jest prościej: zacisk, jarzmo, klocki, tarcza, przewód w oplocie, osłona.
                                  Jeśli chodzi o przednią zwrotnicę można zapodać aluminiową z Passka B6, chodzą taniej od żeliwnych z RS-a (kupiłem prawą nówkę za 100zł ) przy okazji można również wahacze z passka dać, bo też są alu... wszystkie piasty na 3 i 4 śruby, mają wewnętrzny wielowypust taki sam, więc półosie będą pasować...
                                  Ostatnio zapodałem pompę z GTIka i teraz dopiero jestem zadowolony , ale niedługo to potrwa bo mam graty na kolejnego swap-a tym razem na 320(brembo)/310(R32).


                                  Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                  CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                  Komentarz


                                  • Dzięki ci bardzo za odpowiedź, czyli wygląda na to że mam komplet na przód jak mi wszystkie paczki poprzychodzą, trochę mnie zbił z tropu gościu który twierdził że przy wymianie hamulców w 1.9tdi z 280 na 312mm wymieniał jeszcze wahacze bo w jednym są żeliwne a w drugim aluminiowe czy stalowe tylko, że tak krótko z nim gadałem i nawet nie powiedział w jakim aucie to robił- możliwe że nie skoda nawet. Trochę się wkurzyłem bo wczoraj przyszła paczka ze zregenerowanymi i pomalowanymi zaciskami i jarzmami i nie wygląda to tak jak bym sobie to wyobrażał za te pieniądze, będę się musiał szarpać z dziadem. Propo brembo to takie tarcze już czekają i klocki, nie mogę się doczekać aż wlecą do auta bo wyglądają zacnie :-)

                                    Komentarz


                                    • Wahacze występują w 4 wersjach: Stalowe tłoczone, Stalowe spawane, Żeliwne, Alu, (te ostanie występowały tylko w Passku B6 i Audi S3), ale wszystkie są współzamienne...


                                      Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                      CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
                                        Proponuję zastanowić się nad wymianą pompy hamulcowej na pompę od Golf-a GTI,, ja osobiście po swap-ie z 280 na 312 miałem mieszane odczucia... szału nie było... wymiana na pompę od GTI-ka sprawiło że hamulec jest bardziej czuły...
                                        A masz może numer tej pompy? I czy wymiana jest p&p

                                        Komentarz


                                        • Zwykła 22,2mm 1K1614019K (ATE 03.2122-2129.3)
                                          GTI 23,8mm 1K1614019L (ATE 03.2123-3449.3)

                                          Wymiana P&P + odpowietrzanie


                                          Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                          CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                          Komentarz


                                          • a jak z kodowaniem itd nic nie trzeba robić co by nie mieć przygód jak Misiek>Wro ze swapem u siebie.czyli ona a więszę pojemnośc czy co to daje?
                                            Spalanie - Motostat.pl
                                            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                            Sprzedam na OLX!!

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X