Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Manual - wymiana zaślepki airbag-u

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Manual - wymiana zaślepki airbag-u

    a ja wiem, że nic nie wiem i tyle powiem :lol:

  • #2
    [O2] Manual - wymiana zaślepki airbag-u

    Chciałbym zaprezentować manual wymiany zaślepki airbag-u. Jak widac na zdjęciach, wymieniłem zaślepkę bez chromu na taką z chromowanym uśmiechem
    Mod wykonany w octavii II kolegi kapi. Wielkie dzięki Irek
    ]"]Link
    Operację zaczynamy od wyjęcia poduszki z kierownicy. Płaskim śrubokrętem odczepiamy dwa zaczepy.
    ]"]Link
    Odłączamy konektorki kabelków klaksonu i wtyczkę w poduszce.
    ]"]Link
    Poduszka i obok niej nowa zaślepka:
    ]"]Link
    Kluczem 16 mm odkręcamy cztery nakrętki mocujące blachę klaksonu. Należy ją przytrzymać ręką gdyż jest na sprężynach.
    ]"]Link
    Następnie zdejmujemy blachę, która rozpiera plastikowe zaczepy zaślepki.
    ]"]Link
    Odczepiamy wszystkie zaczepy i zdejmujemy blachę, w której były zaczepione. Pod nią jest jeszcze jedna płaska blacha.
    ]"]Link
    Wyjmujemy poduszkę z zaślepki i wkładamy do nowej. Proszę się nie obawiać. Nic się nie rozwali i nie rozłoży.
    ]"]Link
    Na tym zdjęciu widać, że stara i nowa zaślepka mają takie same nacięcia od wewnątrz.
    ]"]Link
    Zakładamy najpierw Pierwszą płaską blachę. Pasuje tylko w jednej pozycji. Następnie zakładamy blachę mocującą zaślepkę i wkładamy zaczepy.
    ]"]Link
    Zakładamy blachę rozpierającą zaczepy, następnie blachę klaksonu i skręcamy nakrętkami.
    ]"]Link
    Podpinamy kabelki i montujemy poduszkę na kierownicy.
    ]"]Link

    Na śląsku mogę pomóc w wymianie tej zaślepki. Koszt zaślepki to ok. 60 zł.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Świetna robota
      Chyba już wiem o co poproszę na urodziny :wink:
      SPOT Poznań ->

      Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

      Komentarz


      • #4
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Dzięki chłopaki. Robota jest naprawdę przyjemna.

          Jeśli ktoś jest chętny to parę sztuk zaślepek mógłbym załatwić. Cena za szt. powinna być niższa niż oferuje allegro. Myślę, że 50 zł dałbym radę zrobić.
          Proszę pisać tu lub dzwonić do mnie. 510 150 407
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            rozumiem, że nowa zaślepka w razie czego pęknie tak jak powinna...
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Enriquez
              rozumiem, że nowa zaślepka w razie czego pęknie tak jak powinna...
              Zanim kupiłem to oglądałem ze wszystkich stron. Jest z tego samego materiału, ma takie same nacięcia, ma naklejkę TRW taką samą jak zdemontowana z auta.

              Bez obaw. Spełni swoje zadanie w razie W.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                To ja się wpisuję na listę :szeroki_usmiech
                SPOT Poznań ->

                Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                Komentarz


                • #9
                  Temat dziś przećwiczony. Od siebie dodam:
                  -warto sobie naszykować lusterko żeby podejrzeć tył kierownicy
                  -dobrze parę minut wcześniej odłączyć akumulator
                  -ja nie odłączałem tej wtyczki fioletowej przy poduszce, ponieważ bardzo mocno siedziała i odłączyłem żółtą wtyczkę przy kierownicy - dużo łatwiej. Trzeba wyjąć białą zaślepkę, nacisnąć ząbek i wyciągnąć bez problemu.
                  Dzięki koleś, za pomocną instrukcję.

                  Komentarz


                  • #10
                    skoh,

                    Teraz widzę, że nie wspomniałem o akumulatorze. Dobrze, że o tym napisałeś.

                    Co do mojej oferty zakupu zaślepek, to cena aktualna 70 zł.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • #11
                      Koledzy pytanie

                      Czy wkład poduchy po FL jest taki sam jak przed FL????

                      Mam kiere przed Fl i chciałbym sobie zamienić na po FL ale jak wiadomo oprócz kosztu kierownicy jest jeszcze koszt poduchy i tak sobie pomyślałem że może taka podmiana panelu da radę i wtedy koszt poduch spadnie do 70PLN

                      Co wy na to ??
                      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        maxpaynemm, nie da rady.
                        Jeśli z zewnątrz, patrząc na kierownicę, jest inny kształt zaślepki to na 100% poducha też ma inny kształt.
                        Zmieniając kierownicę trzeba wymieniać poduszkę kompletną.
                        Miałem kilka kierownic i w każdej tak właśnie było, że poduchy były różne (pod zaślepką).
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam propzycję podmiany całej poduszki z uśmiechniętą obudową do mojego toura II gdzie jest taka sama obudowa tylko bez uśmiechu. Czy odcień i fakturka obudowy jest taka sama? Warto w to wchodzić? Dodam że poducha na podmianę jest pewna i pochodzi z nowego auta.

                          Komentarz


                          • #14
                            Gaber,

                            O ile mechanicznie to faktycznie nic trudnego, o tyle adaptacji nowej poduchy do sterownika to chyba jeszcze nikt tu nie ćwiczył...
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Gaber
                              Czy odcień i fakturka obudowy jest taka sama?
                              Wymieniałem kilka zaślepek i materiał był ten sam.
                              Zamieszczone przez Gaber
                              Warto w to wchodzić?
                              Zdecydowanie tak !!!
                              Zamieszczone przez Enriquez
                              adaptacji nowej poduchy do sterownika
                              Co tu chciałbyś adaptować?
                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • #16
                                Nie wiem jakie masz warunki tej wymiany, ale jeżeli musisz dużo dopłacić to rozważ wymianę samej zaślepki. Naprawdę nie jest to trudna operacja.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Głównie chodziło mi czy odcień koloru poduszki po liftingu jest taki sam jak w O2 tour. Cena: poducha za poduchę

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ten sam. Zamieniaj bez wahania.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam

                                      A czy jest możliwości odklejenia tego chromowanego paska i przyklejenia go na kierownicę bez niego?
                                      Czy plastikowe wypełnienie w starej kierownicy odpowiada wielkością kierownicy z paskiem i nie ma takiej możliwości?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Seba5
                                        czy jest możliwość odklejenia tego chromowanego paska i przyklejenia go na kierownicę bez niego?
                                        Wg. mnie nie da się tego odkleić bez uszkodzenia chromu.
                                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Nie da rady. Chrom przechodzi na wylot takimi bolcami, które są z drugiej strony przytopione.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez skoh
                                            Nie da rady. Chrom przechodzi na wylot takimi bolcami, które są z drugiej strony przytopione.

                                            Teraz to zauważyłem na zdjęciach "kolesia"


                                            Komentarz


                                            • #23
                                              listwy na drzwiach też są przytopione i się da wymienić
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A ja mam taką ciekawostkę dla Was.

                                                Jeśli ktoś ma taką kierownicę u siebie:
                                                ]"]Link

                                                To może wymienić na taką jak poniżej kupując tylko kierownicę i zaślepkę airbagu:
                                                ]"]Link

                                                Poduszkę wystarczy przełożyć z jednej zaślepki do drugiej. Opanował to jeden z kolegów na FCP (jest tam manual lub wymienić wg. mojego manuala). Ja natomiast zrobiłem taką operację u mojego kumpla w jego F1 i gwarantuję, że wszystko pasuje jak ulał.
                                                Obie zaślepki są identyczne od drugiej strony.
                                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Z własnego doświadczenia dopowiem tylko tyle, że podczas wymiany plastików, poprzez niedelikatne wyciąganie poduchy niestety można ją rozłorzyć, więc radzę robić to delikatnie i z wyczuciem, wtedy wszystko będzie ok nic trudnego, każdemu polecam tego moda
                                                  Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X