Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kodowanie czujnika RLS swiatła i deszczu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kodowanie czujnika RLS swiatła i deszczu

    Zamieszczone przez baca10
    mplutek, bierz halogeny, bedziesz bardziej zadowolony
    podłokietnika uzywasz nacodzien - halogenów przez 3 lata uzyłem moze ze 2 razy - tak jak kolega wyzej:diabelski_usmiech A do ozdoby halogeny bez podłanczania mozna miec za ok 200 zł nówki.
    Uniden Pro 520XL + President Missouri

  • #2
    kodowanie czujnika RLS swiatła i deszczu

    Tak wygląda długie kodowanie(hex) dla czujnika światła i deszczu w O2/O2FL - 1K0 955 559
    Nie każdy VCDS posiada długie kodowanie, tylko krótkie w formacie dziesiętnym(dec)

    Bajt0



    Bajt1


    Bajt2


    Bajt 1 i 2 są banalne - mamy w opisie wartość liczbową szesnastkową(hex)

    Bajt 0 musimy zsumować z poszczególnych bitów w trybie szesnastkowym!
    bit0 - 1
    bit1 - 2
    bit2 - 4
    bit3/4 - według opisu (0,8,10,18)
    bit5 - 20
    posługujemy się kalkulatorem np z windows w trybie hex

    przykład:
    1+2+4+8+20=2F(hex)

    potem liczbę złożoną z poszczególnych bajtów (w moim przypadku 7504D) konwertujemy na dziesiętną - 479309

    [ Dodano: Pon 24 Paź, 11 18:19 ]
    i odwrotnie jest z dec->hex przykład:
    kolega czyzyk64 np prośbę którego jest ten opis mo kodowanie krótkie dec 471077
    w szesnastkowym to jest 73025
    Bajt0 - 7
    Bajt1 - 30
    Bajt2 - 25

    Bajt1 i 2 od razu wiadć, że jakieś konkretne szyby są wybrane
    Bajt0 - włączony bit0,1,2 = 7

    chyba jasne
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      krzynol, wielkie dzieki, jest juz o wiele jaśniej.

      Komentarz


      • #4
        Odgrzewam kotleta Chciałbym u siebie "zmniejszyć" czułość czujnika zmierzchu, tj. tak żeby światła mijania uruchamiały się później, aktualnie czujnik wydaje się być zbyt nadgorliwy

        Na razie nie wiem jaką mam obecnie ustawioną korektę RLS, ale przykładowo przyjmijmy że jest to 80%. Jak chcę zmniejszyć czułość to ta wartość musi być większa czy mniejsza?

        Komentarz


        • #5
          wybierasz z listy rozwijalnej i testujesz naocznie
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Ja ma takie pytanie z zwykłej ciekawości co ustawia się bajt 3. Mam czujnik 1K0 955 559 AF.
            Oczywiście w moim VCDS nie mam opisów dla tego baita
            Załączone pliki
            pozdrawiam
            roberta

            Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

            http://chomikuj.pl/Roberta9

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez DaannD Zobacz wpis
              Odgrzewam kotleta Chciałbym u siebie "zmniejszyć" czułość czujnika zmierzchu, tj. tak żeby światła mijania uruchamiały się później, aktualnie czujnik wydaje się być zbyt nadgorliwy

              Na razie nie wiem jaką mam obecnie ustawioną korektę RLS, ale przykładowo przyjmijmy że jest to 80%. Jak chcę zmniejszyć czułość to ta wartość musi być większa czy mniejsza?
              Korekcja jest rosnąca tj. Im wiecej procent tym mniej zbiera światła. Mozesz sobie potestowac najlepiej po zmierzchu , punktowe światło (latarka) tak ok 5 cm od czujki bezposrednio na czujnik swiatla nie deszczu , wlaczasz bloki pomiarowe tam masz zakres dzialania 0...7 i obserwujesz po jakim czasie przy wartosci 7 przelaczy na dzienne

              Komentarz


              • #8
                Ooo super, podziękował!

                Komentarz


                • #9
                  Witam, posiadam u siebie czujnik deszczu i zmierzchu, ale ktoś pożałował light assist, i chcę dołożyć włącznik z trybem auto. Pytanie który pin w bordnetzie odpowiada za automat żeby dołożyć przewodzik? Auto O2 RS.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Jarksson Zobacz wpis
                    Witam, posiadam u siebie czujnik deszczu i zmierzchu, ale ktoś pożałował light assist, i chcę dołożyć włącznik z trybem auto. Pytanie który pin w bordnetzie odpowiada za automat żeby dołożyć przewodzik? Auto O2 RS.
                    Jak masz czujnik deszczu to na 99% masz już ten kabelek zamontowany.
                    Zdemontuj włącznik świateł i sprawdź czy wszystkie 10 pinów we wtyczce włącznika jest obsadzonych kabelkami. Jak masz 10 kabelków - to wystarczy tylko wymienić włącznik świateł na AUTO i zakodować VCDS-em.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Jarksson Zobacz wpis
                      Witam, posiadam u siebie czujnik deszczu i zmierzchu, ale ktoś pożałował light assist, i chcę dołożyć włącznik z trybem auto. Pytanie który pin w bordnetzie odpowiada za automat żeby dołożyć przewodzik? Auto O2 RS.
                      Pin nr 2 z włącznika świateł na pin nr 14 złącza E(16 pinowe) do modułu centralnej elektryki(kolor fioletowy).
                      Skoda Superb II Ambition
                      2.0 TDI CR 170 KM

                      https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Krzycho-63 Zobacz wpis

                        Pin nr 2 z włącznika świateł na pin nr 14 złącza E(16 pinowe) do modułu centralnej elektryki(kolor fioletowy).
                        Proste pytanie, konkretna odpowiedź. Dzięki Krzychu!

                        Komentarz


                        • #13
                          Może ktoś odpowiedzieć, czy w momencie kiedy przekraczamy prędkość 140 km na godzinę i czujnik przełącza na światła mijania, to czy poniżej tej prędkości czujnik z powrotem wraca do dziennych? Dziś jechałem włączyły się i dopiero po zatrzymaniu i zaciągnięciu ręcznego z powrotem włączyły się dzienne.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez michalkazanice Zobacz wpis
                            Może ktoś odpowiedzieć, czy w momencie kiedy przekraczamy prędkość 140 km na godzinę i czujnik przełącza na światła mijania, to czy poniżej tej prędkości czujnik z powrotem wraca do dziennych? Dziś jechałem włączyły się i dopiero po zatrzymaniu i zaciągnięciu ręcznego z powrotem włączyły się dzienne.
                            U mnie nie wraca, czyli mam tak samo. Z tym że u mnie ta graniczna prędkość wynosi 150 km/h, a nie 140.

                            Komentarz


                            • #15
                              U mnie wraca ale dopiero po dłuższej jeździe, czyli np. przekroczę prędkość 140 i mam ją dłużej jak bodajże chyba 30 sekund włączają się mijania, następnie po przejechaniu z niższą prędkością jakichś 30-40km włączają się znów DRL (choć mogę być w błędzie) ale ogólnie zauważyłem że się zmieniają ale dopiero po dłuższym czasie.
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                              Komentarz


                              • #16
                                Trzeba ileś tam minut jechać z prędkością poniżej chyba 50km/h i wtedy się przełączą na dzienne, jakoś tak pisało w instrukcji.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X