Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Montaż modułu Bluetooth i radia BOLERO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mhm no ok jak dostane radio z powrotem i zrobie fotorelację
    Skoda Octavia II FL Elegance 140 KM 325 NM
    Była OII 1.9 TDI BJB - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...szy+samoch%F3d
    Jest OII FL 1.9 TDI BXE - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    Komentarz


    • Sergi, AUX się aktywuje po wejściu w SETUP a następnie MEDIA. Tam chyba trzeba "zaptaszkować".
      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
      ​​​
      Grzegorz

      Moja Ambitna Czarnula

      Komentarz


      • No to o ile pamiętam bylo zaptaszkowane ale ok facet odeśle mi radio to pokaże wszystko na zdjeciach
        Skoda Octavia II FL Elegance 140 KM 325 NM
        Była OII 1.9 TDI BJB - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...szy+samoch%F3d
        Jest OII FL 1.9 TDI BXE - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        Komentarz


        • Mam moduł telefonu 3C8035730A, który współpracuje z Columbusem. Nie mogę ustawić na tym radiu listy szybkiego wybierania, bo po każdym, ponownym połączeniu się telefonu z modułem lista ginie, jest wyświetlany komunikat, że pobrano nowa książkę telefoniczną (dzieje się to z automatu). dodam, że telefon łączy się z modułem jak zwykły zestaw głośnomówiący, czyli nie przejmuje we władanie karty sim. Jak sobie z tym poradzić, ktoś spotkał się z takim błędem?

          Komentarz


          • Witam, panowie kupiłem zestaw wypruty z VW Sharan z 2011r. z modułem 3C80350730B. Chciałbym go wsadzić do O2fl z 2009r. Pytanie:
            -czy te przyciski które są w lampce podsufitki a co za tym idzie wiązkę do nich mogę usunąć?
            -nie mam anteny, czy dokupić wewnętrzną lub jak któryś z kolegów mogę podpiąć pod triflexa (końcówkę GSM)????
            - co do zasilania +12V któryś z kolegów podpioł pod pin 17 w skrzynce C. W tej wiązce mam oryginalne piny opisane przez sprzedawcę numerem 17 (więc fabrycznie chyba tak jest)
            - zasilanie stałe (nie po stacyjce)?
            Dzięki za pomoc.
            Kubala
            ------------------------------------
            było 139 KM i 310 Nm
            jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

            Komentarz


            • Zamieszczone przez kubala Zobacz wpis
              Witam, panowie kupiłem zestaw wypruty z VW Sharan z 2011r. z modułem 3C80350730B. Chciałbym go wsadzić do O2fl z 2009r. Pytanie:
              -czy te przyciski które są w lampce podsufitki a co za tym idzie wiązkę do nich mogę usunąć?
              -nie mam anteny, czy dokupić wewnętrzną lub jak któryś z kolegów mogę podpiąć pod triflexa (końcówkę GSM)????
              - co do zasilania +12V któryś z kolegów podpioł pod pin 17 w skrzynce C. W tej wiązce mam oryginalne piny opisane przez sprzedawcę numerem 17 (więc fabrycznie chyba tak jest)
              - zasilanie stałe (nie po stacyjce)?
              Dzięki za pomoc.
              Krzynol możesz pomóc coś w tym temacie? .
              Kubala
              ------------------------------------
              było 139 KM i 310 Nm
              jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

              Komentarz


              • Zamieszczone przez kubala Zobacz wpis
                Witam, panowie kupiłem zestaw wypruty z VW Sharan z 2011r. z modułem 3C80350730B. Chciałbym go wsadzić do O2fl z 2009r. Pytanie:
                -czy te przyciski które są w lampce podsufitki a co za tym idzie wiązkę do nich mogę usunąć?
                -nie mam anteny, czy dokupić wewnętrzną lub jak któryś z kolegów mogę podpiąć pod triflexa (końcówkę GSM)????
                - co do zasilania +12V któryś z kolegów podpioł pod pin 17 w skrzynce C. W tej wiązce mam oryginalne piny opisane przez sprzedawcę numerem 17 (więc fabrycznie chyba tak jest)
                - zasilanie stałe (nie po stacyjce)?
                Dzięki za pomoc.

                panel sufitowy z guzikami możesz usunąć z wiązką, a potem wykodwać w module
                antenę jak najbardziej pod triflexa można podłączyć
                fabrycznie zasilanie jest z bezpiecznika SB9 w skrzynce e-box pod maską, ale można ze skrzynki wewnętrznej C bezpieczników podłączyć 17 (to też jest zasilanie przed zapłonem)
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • Koledzy witam ponownie. Moduł z Sharana upchnięty za panelem climatica. W Gateway"u odfajkowane 77-telefon. W samym radiu Bolero za dużo kodowania nie widzę. Przy Quadlock"u przepinowałem wtyczkę zieloną w czarną którą później wsunąłem w oprawkę zieloną i do Quadlocka (na 99% się nie machnąłem). Wywala mi poniższe błędy.
                  - Co do pierwszego to się z nim uporałem odkodowując dodatkowe przyciski które były w lampce podsufitki.
                  - Co do drugiego nie mam pojęcia.
                  Natomiast najważniejszy problem to mikrofon. jakieś podpowiedzi? W bolero też nie ma dodatkowych funkcji co do mikrofonu.

                  -Mam błąd anteny ale to pewnie dlatego ze kabel jeszcze dynda nie podłączony do triflexa.

                  Z góry dzięki.

                  9458193 - Jednostka obsługi instalacji do telefonu komórkowego
                  B1052 14 [009] - Przerwa w obwodzie lub zwarcie z masą
                  Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
                  Ramka zamrożona:
                  Stan błędu: 00000001
                  Priorytet błędu: 4
                  Częstość błędu: 1
                  Link błędów: 93
                  Przebieg: 142511 km
                  Data: 2071.14.29
                  Czas: 01:19:05
                  9457939 - Mocowanie uchwytu telefonu
                  B1051 13 [009] - Przerwa w obwodzie
                  Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
                  Ramka zamrożona:
                  Stan błędu: 00000001
                  Priorytet błędu: 4
                  Częstość błędu: 1
                  Link błędów: 93
                  Przebieg: 142511 km
                  Data: 2071.14.29
                  Czas: 01:28:00
                  9455635 - Mikrofon telefonu
                  B1048 13 [009] - Przerwa w obwodzie
                  Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
                  Ramka zamrożona:
                  Stan błędu: 00000001
                  Priorytet błędu: 4
                  Częstość błędu: 1
                  Link błędów: 93
                  Przebieg: 142511 km
                  Data: 2071.14.29
                  Czas: 01:19:05

                  tu opis Quadlocka z mojego Bolero:
                  Jeśli ewentualnie bolero nie obsługuje funkcji mikrofonu to przewody od mikrofonu które powinny wejść w pozycję 1 i 7 (foto RNS) połączyć bezpośrednio z przewodami wyjścia mikrofonu z pozycji 4 i 10 (foto RNS) ktory pójdzie wtedy bezpośrednio do modułu. Będzie tak działać?

                  a tu przykladowe z RNS 510:

                  Piny w kostce mam dokładnie jak na schemacie z RNS. Czy Bolero nie ma wejść i wyjść mikrofonu?

                  W Bolero widać że jest nieaktywny.

                  POMOCY
                  Ostatnio edytowany przez kubala; 5658.
                  Kubala
                  ------------------------------------
                  było 139 KM i 310 Nm
                  jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                  Komentarz


                  • bolero nie ma obsługi głosowej więc mikrofon idzie prosto do BT
                    a reszte musisz wykodować to nie będzie błędów
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • Dzięki krzynol za pomoc. Ale jak już mam kontakt z dobrym fachowcem to muszę go wykorzystać.
                      Pierwsza sprawa to łączność po bluetooth'u w tradycyjny sposób to na wyswietlaczu zegarów czy radiu pokazuje T-mobile, pomijając jakieś kwadraciki (pewnie stary licznik). A jeśli połącze się z kartą sim to wyświetla mi już era. Czy to tylko kwestia starej karty sim?
                      Druga sprawa to multimedia. Jeśli odtwarzasz po bluetooth'u np. mp3 z telefonu to gitara, ale jeśli już plik audio-video to audio nie nadąża za video (jakieś 3 sekundy). da się to jakoś skalibrować?
                      Kubala
                      ------------------------------------
                      było 139 KM i 310 Nm
                      jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                      Komentarz


                      • 1 tak
                        2 nie
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • Koledzy ile czasu nalezy szacowac na demontaz wiazki do BT pod fotelem?
                          Spalanie - Motostat.pl
                          Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                          Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                          Sprzedam na OLX!!

                          Komentarz


                          • jak była dokładana to godzinka
                            a jak ori to niby jak ją wypruć?
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • krzynol, no fabrycznie mam, tzn, że jest razem z innymi wiązkami połączona czy tak poprowadzona, ze nie ma co się za nią zabierać i ja zostawić?
                              Spalanie - Motostat.pl
                              Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                              Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                              Sprzedam na OLX!!

                              Komentarz


                              • głowy nie dam, ale raczej jak dojdzie do progu pod fotelem, to dalej idzie razem ze wszystkim
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • Witam. Panowie, czy ktoś mógłby mi rozjaśnić trochę temat dołożenia bluetooth do radia Bolero w O2FL (2011) w przypadku braku MaxiDot i bez multikierownicy? Czy moze to tak działać, że sie bedzie obsługiwać wszystko z poziomu radia i bedzie ksiazka telefoniczna w radiu? Jesli tak to jaki moduł musiałbym zakupić?

                                  Komentarz


                                  • Raczej maxidota potrzebujesz.
                                    sporzedałem swoj modul z Końcówka D ten z WiFi i gościu jak nie mial Maxidota nie mogl polaczyc tela, po zalożeniu multifunkcji i maxiDota zahulalo (na szczeście mial w planach to zakaldac )
                                    Spalanie - Motostat.pl
                                    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                    Sprzedam na OLX!!

                                    Komentarz


                                    • Dzieki za odpowiedź. Może ktoś to jeszcze potwierdzić? Myślałem że da sie połączyć w trybie HPF i sie ksiażka tez moze zassać do radia no ale właśnie tego nie wiem dlatego chce popytać obeznanych w temacie.

                                      Komentarz


                                      • Mam następujący problem. Chce zamontować moduł bt do mojego Amundsena+, czyli RNS 315, bo fabrycznie radio nie posiada bt. Mam w samochodzie maxi-dota i kierownicę z mf. Kupiłem wiązkę p&p w carsystems, na moduł jeszcze czekam aż dojdzie. Dzisiaj chciałem zamontować samą wiązkę i mikrofon. Wyjąłem radio i zgłupiałem. Tak jakby brakuje mi coś w instalacji samochodu, przynajmniej tak mi się wydaje. Chodzi mi o brak 2 małych kostek we wtyczce od radia, na dole są puste miejsca. O co chodzi?

                                        Tak wygląda kostka fabryczna:


                                        Tak wygląda kostka kończąca wiązkę z carsystems:


                                        Proszę, poradźcie jak to ogarnąć bo się już lekko załamałem...

                                        Komentarz


                                        • to radio nie obsluguje fabrycznego modulu BT jak na przykład Columbus.... zmien na wersje z wbudowanym BT bedzie najprościej chyba ze montujesz jakis inny zewnetrzy BT Parrot z cos takiego to wtedy zgosnie z instrukcja producenta.
                                          Spalanie - Motostat.pl
                                          Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                          Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                          Sprzedam na OLX!!

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez siemi1 Zobacz wpis
                                            to radio nie obsluguje fabrycznego modulu BT jak na przykład Columbus.... zmien na wersje z wbudowanym BT bedzie najprościej chyba ze montujesz jakis inny zewnetrzy BT Parrot z cos takiego to wtedy zgosnie z instrukcja producenta.
                                            Jak nie obsługuje, to po co na nim jest przycisk "phone"? Myślałem że da się to ogarnąć.. Niezbyt mnie satysfakcjonuje taka odpowiedź.. Nie wierze w coś takiego, że nie da się tego ogarnąć... Tylko czego mi tam brakuje?

                                            Komentarz


                                            • w te dodatkowe wtyczki wchodzi aux, zmieniarka, mikrofon do obsługi głosowej radia i coś tam jeszcze
                                              ale także w nie wchodzi sygnał audio telefonu z modułu BT i to może być problem
                                              bo nawet jeśli dokupisz tę wtyczkę + piny co nie jest problemem, to problemem może być brak wejścia takiego sygnału w RNS
                                              i całkowity brak obsługi audio z telefonu , co objawi się ciszą
                                              sprawdź czy masz fizyczne piny w radiu do tych małych wtyczek
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • Gniazdo w radiu tak wygląda:

                                                Komentarz


                                                • Okazało się, że nie było się czym martwić. Dzisiaj dotarł moduł bt i zabrałem się za robotę. Wygląda na to, że wiązka z Carsystems jest na tyle dobrze wymyślona, że wszystko ładnie zadziałało u mnie. To na prawdę jest plug and play. Troszkę pokodowałem i udało się uruchomić wszystkie funkcje, nawet sds działa i można pogadać po angielsku z taką panią, tylko ciężko jest odpowiednio wymówić polskie imiona z angielskim akcentem. Poza tym jest menu na maxi w języku polskim tak jak cała reszta w aucie. Działa też streaming audio poprzez bt, chociaż nie wiedziałem jak to uruchomić, a to po prostu trzeba na radiu przytrzymać przycisk media i pojawi się wybór źródła. Oczywiście wtedy wyświetlają się tytuły piosenek i można je przewijać itp itd. Trafiłem fajny moduł z Passata, chyba B7 o numerach 7P6035730K, data nabita 20/13.

                                                  Tak że nie potrzebnie się wczoraj zestresowałem i przybyło na pewno siwych włosów, nie prawdą jest że RNS315 to jest taka lipa, że nic nie ruszy.







                                                  Komentarz


                                                  • no i miodzio
                                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                    poprzednie modele:
                                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X