Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2FL] MY2012 montaż MFA + tempomat w Classic/Family

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] [O2FL] MY2012 montaż MFA + tempomat w Classic/Family

    Zamieszczone przez DGW
    Jako że trochę tych silników zajeździłem napiszę coś od siebie do autora wątku.

    Zakładając że koszty modzenia są dla Ciebie bardzo ważne jak nie najważniejsze (tak wywnioskowałem po postach w tym wątku) i rozmiar modyfikacji jakie chcesz przeprowadzić twierdzę że z góry jesteś skazany na porażkę.
    Zbudować auto to jedno a utrzymać je przy życiu to drugie :!:

    W każdej chwili musisz się liczyć z jakimś fuckup-em. Czy to uszczelka pod głowicą, czy przeguby, czy poduszki czy jeszcze inne rzeczy łącznie z dużo częstszym serwisem.

    O uszczelce wspomniałem specjalnie po przeczytaniu kilku postów. Jeśli ktoś myśli że będzie dmuchał jakieś 1.8-1.9 bara i seryjne śruby utrzymają łeb na miejscu to się grubo myli. Jest kilka myków na to a na początku zacząłbym od śrub ARP i odpowiedniej uszczelki. Nie pytajcie o szczegóły.
    Niejednokrotnie łeb się podnosi na serii (nie piszę o wypalonych uszczelkach)

    Jeśli chodzi o sprzęgło (bo tu też kilka ciekawych postów było) to proponuję określić gdzie robimy zakupy. W IC kupując sprzęgło od G60 i VR6 (golf II, III) mamy w zestawie ten sam docisk tylko inną tarczę i to nie docisk hałasuje ani nie sprężyny w tarczy (tłumik drgań skrętnych) tylko sama skrzyni. Poszarpcie wałkiem sprzęgłowym w lewo i prawo energicznie o wszystko będzie jasne.
    Docisk od sharana VR6 jest inny a pasuje od silnika AAA.

    Nie widziałem chyba nic o wydechu a to też ważne

    ps podaj kontakt do tego kogoś kto zregeneruje w pełni pompę wtryskową za 900zł. Sama "sekcja główna" kosztuje więcej...

    ps.2 zapomniałem napisać jeszcze jednej rzeczy którą już kiedyś pisałem. Gdy zmieniłem silnik na PD byłem tylko wqr...ny na siebie że nie zrobiłem tego dużo wcześniej. Tyle kasy co władowałem w ALH to historia i każdemu będę odradzał grube modzenie tego silnika jeśli ma ograniczony budżet. Lepiej uzbierać raz trochę więcej i wsadzić PD-ka.


    hmmm trochę racji w tym jest co piszesz i sam się zaczynam zastanawiać czy to co chcę zrobić ma sens... co do głowicy to już kupiłem kolejną z ALH i szukam miejsca gdzie zrobią regenerację + porting w sumie wyślę ci PW może coś razem wymyślimy

  • #2
    [O2] [O2FL] MY2012 montaż MFA + tempomat w Classic/Family

    Disclaimer: Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne zniszczenia, jakie możecie zrobić przy przeprowadzeniu tego moda. Tekst powstał na podstawie tekstu w sieci czeskiego bodajże + własnych zmian + manual z forum + pytania do kolegów z forum.

    Potrzebne częsci: 5K0 953 502 N (wersja tempo plus mfa lub 5K0 953 502 M bez mfa - dla sado maso co nie chca mfa ), nic więcej nie trzeba. Ja nie miałem tego kabelka na zdjęciu. Części można dostać od misiek^wro na forum lub superbman@allegro

    Do tego zestaw torxów (np T15 - osłona kierownicy T8 - moduł kierownicy, T1/2 cala - kierownica, śrubokręt płaski szeroki +małe lusterko (mocowanie poduszki).
    Jeszcze jedna bardzo potrzebna rzecz ja używałem kabel od innova z angielska wersja popularnego programu.

    OK bierzemy się do roboty, najpierw trzeba ściągnąć górną osłonę kolumny kierownicy, łapiemy od strony kierownicy i podciągamy lekko do góry idzie jak po maśle.
    Zatrzaski wyglądają jak na zdjęciu:



    Teraz coś co przysporzyło mi najwięcej problemów, radzę dobrze się przyglądnąć.



    Prosimy żonę o małe lusterko, można próbować na czuja, ale niepotrzebnie wszystko wyrysujemy a przy tym trochę łaciny poleci.



    Należy włożyć śrubokręt płaski i strącić drucik z trzymania (obrotami śrubokręta - jak na pierwszym zdjęciu dokładnie pomiędzy strzałkę a drucik), to samo po obrocie kierownicy na drugą stronę.




    Ok, mamy kierownice, trzeba teraz odpiąć poduszkę. Nie odpinałem akumulatora, wystarczy ustawić kierownice na prosto, wyciągnąć kluczyk ze stacyjki i uważać żeby się nie zablokowała. Wyciągamy białe zabezpieczenie do siebie i wyciągamy wtyczkę wraz z poduszką.


    Następnie odkręcamy mocowanie kierownicy, podobno śruba ma 5 żyć, tak że uważać z ponownym odkręcaniem i przykręcaniem. Najlepiej zrobić zdjęcie położenia kierownicy na kolumnie, miejsce powinno być oznaczone, jak nie ma należy taki znak przecinakiem/śrubokrętem nabić.



    OK, next step odkręcamy osłonę kolumny dolną, 3 śruby dwie z boków jedna od dołu.




    Zostało odkręcić i zdjąć sterownik kierownicy, oraz odpiąć kostki przewodów.





    Mamy niewierną manetkę na górze, nasunięta jest ona na prowadnice i zatrzaśnięta zatrzaskami na kolumnę kierownicy jak na zdjęciach.





    Ok manetka zdemontowana:


    Porównanie starej i nowej. Kostki wszystkie pasują, zatrzaski pasują, wymieniamy tylko jedną na drugą.



    Teraz składamy wszystko w odwrotnej kolejności, przy ściąganiu dolnej obudowy, gumowa osłona stacyjki odłączyła się od osłony trzeba było ją zdjąć ze stacyjki i zamontować na osłonie przed przykręceniem osłony.



    Ok to po poprawnym przykręceniu wszystkiego, pamiętajmy żeby przykręcić kierownice na tym samym ząbku, przechodzimy do kodowania.

    Uruchamiamy lappa, podłączamy kabel z magistralą i portem usb, czemamy 30sek.
    Odpalamy programik.

    Wszystko co ustawiłem foty mówią same za siebie:

    01-engine (wpisujemy kod na tempo)



    16-steering wheel (aktywowanie manetek mfa i tempo w sterowniku kolumny)





    17-instruments (włączenie wyświetlania mfa)



    Po ustawieniu wszystkiego jak na zdjęciach, nie mamy już żadnych błędów przy skanie, działa MFA i tempomat.
    7.3LPG/100 ~ 60km/h

    Komentarz


    • #3
      Super!

      Manetka z obsługą tempomatu i komputera, to nie czasem z końcówką "N" ?

      Komentarz


      • #4
        fajny reportaż, dodałem do tego:
        Forum - Octavia Club Polska

        cały czas się zastanawiam po kiego chu... to zmienili ???
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Enriquez
          fajny reportaż, dodałem do tego:
          Forum - Octavia Club Polska

          cały czas się zastanawiam po kiego chu... to zmienili ???
          dzieki!,
          na tych starych nie widzę nigdzie znaku producenta innego jak vw ag, na nowych jest valeo, może kasa.

          [ Dodano: Nie 26 Lut, 12 11:07 ]
          Zamieszczone przez komoornik
          Super!

          Manetka z obsługą tempomatu i komputera, to nie czasem z końcówką "N" ?

          superbman ma M to taka umieściłem, trzeba by pewnie kogoś z etka żeby powiedział czy jest jakaś różnica, bo też coś o N słyszałem.
          7.3LPG/100 ~ 60km/h

          Komentarz


          • #6
            Ty też u siebie powinieneś mieć teraz 5KO 953 502 N.

            5KO 953 502 M nie ma przycisków do obsługi komputera pokładowego - jest do aut z kierownicą multifunkcyjną.

            Komentarz


            • #7
              Po instalacji wypadałoby też chyba zakodować zapalanie się lampki w liczniku - pytanie jak to zrobić ?
              Czarna perła O2 FL:
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

              Komentarz


              • #8
                Dlaczego niektóre manetki są złączone a inne osobno? Jak chcę w swoim mincie odpalić tempomat, skąd mam wiedzieć jaką kupić?
                Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                Komentarz


                • #9
                  to dość proste, jeżeli Twój samochód został wyprodukowany od 31 maja 2010 to masz manetki zespolone. Możesz się o tym przekonać, zdejmując górną osłonę (jest na zatrzaski).
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #10
                    Próbowałem zakodować silnik tak, jak to przedstawił na zrzutach ekranowych beatnik. Niestety w VCDS nie mam aktywnej opcji "Coding II" i nie można wpisać odpowiedniego kodu. Może wiecie jak zlikwidować problem? Z góry dzięki za pomoc.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez plbodek
                      Próbowałem zakodować silnik tak, jak to przedstawił na zrzutach ekranowych beatnik. Niestety w VCDS nie mam aktywnej opcji "Coding II" i nie można wpisać odpowiedniego kodu. Może wiecie jak zlikwidować problem? Z góry dzięki za pomoc.
                      bo u ciebie nie wpisuje się kodu tylko wybiera z listy funkcje jaka chcesz uruchomić...mam to samo w golfie :wink:

                      gdy ktoś chciał skontrolować, czy moduł w jego samochodzie obsługuje tempomat to tutaj link do wiki:
                      Steering Wheel Control Module Versions - Ross-Tech Wiki
                      Chiptuning, serwis FAP/DPF i inne....Poznań
                      https://www.facebook.com/pages/TuneF...09364479166793

                      www.tuneforce.pl
                      www.dpfserwis.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Jeśli ktoś potrzebowałby moduł do Tempomatu mam na zbyciu oraz zegary pół FIS, pisać na PW.

                        Komentarz


                        • #13
                          Czy uruchomię mfa i tempomat

                          Witajcie, Pozwólcie że na początku się przedstawię. Jestem Daniel z Wielkopolski. Użytkownikiem Skód jestem od jakiegoś czasu - 2 Fabie, teraz Octavia II FL Combi.

                          Mam prośbę - czy ktoś w temacie jest w stanie powiedzieć czy jeśli mam licznik o oznaczeniu Address 17: Instruments
                          Control Module Part Number: 1Z0 920 803 B
                          Component and/or Version: KOMBI H21 0109
                          Software Coding: 110B00
                          Work Shop Code: WSC 73430
                          VCID: 336F0115822E491

                          jestem w stanie uruchomić komputer pokładowy i tempomat po dołożeniu manetek, i sterownika kierownicy? Przy okazji dołożyłbym też multifunkcję w skórze - czy będzie to współgrało z radiem Swing? Myślę o takim zestawie:


                          Co do licznika nie jestem pewien, ale jak robiłem test wyświetlacza to w środkowej części jest sporo znaków wyświetlanych.

                          Komentarz


                          • #14
                            Mam dla Ciebie dwie wiadomości - dobrą i złą
                            1. Dobra jest taka, że bez problemu zainstalujesz tempomat i kierownicę do tego licznika.
                            2. Zła jest taka, że ten konkretny zestaw jest z O2 przed liftem, więc za bardzo nie pasuje.

                            No i pytanie, o datę produkcji - od maja 2010 manetki są już zespolone a nie pojedyncze.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #15
                              O kurcze, to już chyba maksymalny poziom przemęczenia. Patrzeć o dostrzegać to naprwadę 2 różne rzeczy
                              Ok, jak znajdę odpowiedni zestaw to tempomat i kierownicę podmienię, a co z komputerem? Da się uruchomić na tym liczniku?

                              Komentarz


                              • #16
                                Kompa też uruchomisz czyli: średnie spalanie, inf. o prędkości, dystans, bieżące spalanie, km do tankowania, czas przejazdu itp.

                                [ Dodano: Czw 23 Maj, 13 07:31 ]
                                Na tym liczniku komp działa tylko z manetki do obsługi kompa, nie działa z kierownicy multifunkcyjnej. Żeby działało z kierownicy do licznik musi być maxidot

                                Komentarz


                                • #17
                                  Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś napisałby mi dokładnie co będę potrzebował żeby uruchomić mfa + tempomat + sterowanie radiem z kierownicy. Chodzi mi o numery części (manetki, kierownica) ale także dodatkowe rzeczy typu kable itd. Mam nadzieję, że nie wykorzystuję Was nadmiernie Z góry dziękuję

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    wyderkiewicz,

                                    Podaj datę produkcji samochodu !!!
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Enriquez, a czy jesy sposób żeby w aucie przedliftowym po wymianie na poliftowa multifunkcję w pełni odpalić prawą rolkę?
                                      moze wymiana manetki na poliftową?
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Enriquez
                                        wyderkiewicz,

                                        Podaj datę produkcji samochodu !!!
                                        2009 rok

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          piotrek_gdy,

                                          myślę, że tak - myślę... ale nie sprawdzałem.

                                          wyderkiewicz,

                                          nie chodziło mi o rok, tylko o datę produkcji. Datę.
                                          Jak nie znasz daty, musisz dowiedzieć się jaki masz aktualnie moduł pod kierownicą.
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Enriquez
                                            Jak nie znasz daty, musisz dowiedzieć się jaki masz aktualnie moduł pod kierownicą.
                                            Wg. VCDS 1K0 953 549 CS

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              No to już możesz poszukiwać modułu 1K0 953 549 CH - spacewalker się chwalił, że ma
                                              Pozdrawiam
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A czy zamiast 1K0 953 549 CH może być 1K0 953 549 CS? Bo to jest chyba zamiennik, tak? Proszę żebyście mnie poprawili jeśli się mylę, ale kojarzy mi się że gdzieś coś takiego w necie wyczytałem.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez wyderkiewicz
                                                  A czy zamiast 1K0 953 549 CH może być 1K0 953 549 CS? Bo to jest chyba zamiennik, tak? Proszę żebyście mnie poprawili jeśli się mylę, ale kojarzy mi się że gdzieś coś takiego w necie wyczytałem.
                                                  CS to moduł low-line - nie obsługuje kompa ani tempomatu.
                                                  To CH jest zamiennikiem dla CS.

                                                  Możesz również poszukać CK (jeżeli nie masz automatycznej skrzyni biegów)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X