Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Naprawa grzałki ogrzewania dodatkowego w wersji CAN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co prawda głupich pytań nie ma, ale moje chyba takowe jest.
    Nie mogę znaleźć u nas na forum instrukcji którą krzynol kiedyś "skonstruował" ale mam pytanie.
    Ponieważ nie rozumiem o co chodzi z nagrzewnicą "CAN" literka E oraz "bez CAN" literka F
    Posiadam samochód jak w opisie O2FL 1.4TSI (2011r) (wersja klimatyzacji "climatic" bez oznaczeń temperatury) na pewno ona nie będzie miała nagrzewnicy a na dzień dzisiejszy nie są one takie drogie.
    Jaka musiała by zostać włożona nagrzewnica (jaka literka) aby po przekręceniu temperatury nawiewu na max się aktywowała (domyślam się że z CAN'em) ale wolę się upewnić.
    Czy oryginalny akumulator starczy ? czy zajdzie potrzeba zamontowania większego ?
    Czy do TSI w ogóle jest sens montażu ? ogólnie jak wiadomo te silniki długo się nagrzewają nie tak jak poczciwe 1.6 bez turbo.

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

    Komentarz


    • wersja E podłączona do magistrali CAN działa w O2 i O2FL i sterowana jest właśnie z magistrali, działa autonomicznie/automatycznie. ale ma wady, które są tematem tego wątku.

      nagrzewnica F to jest sama aluminiowa grzałka bez elektroniki żadnej. zasilana jest przez przekaźniki, które są sterowane kompem silnika.
      i właśnie ecu może być problemem, bo nie wiadomo czy konkretny soft sterownika ma obsługę tych pinów sterujących przekaźniki.
      dodatkowo montaż jest dość pracochłonny - grube przewody, przekaźniki, podłączenie do ECU
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • krzynol Dziękuję za odpowiedź.
        Czyli mniej pracochłonnym jest wersja E ale bardziej awaryjna, co nie przeszkadza bo i tak używa się tylko w zimę a z tego co wyczytałem to wina leży w "lutach".
        Także pozostaje szukać wersji "E" tylko czy jest sens do silnika 1.4 ? i oryginalnego aku ? jak byś się na to zaopatrywał ?
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

        Komentarz


        • No jeszcze kwestia alternatora, w TDI jest dość duży, czyba 140 A, to tak naprawdę on zasila grzałkę, podczas jej pracy. W montażu bym upatrywał problem z zamontowaniem pinów do wtyczki Ecu silnika, który jest w podszybiu, dodatkowo zabezpieczony blachą ze śrubami zrywanymi, no i softem Ecu. Reszta to pikuś.

          PS.

          Jakby ktoś chciał cały zestaw (grzałka, kable, przekaźniki) z literką F to mam taki.

          Komentarz


          • Wymieniłem na jesieni grzałkę ogrzewania dodatkowego na używaną (miała być dobra). Niestety ona również nie działa. Po przeskanowaniu programem VAG CAN pojawia się informacja że sterownik grzałki jest niesprawny. Czy ktoś ma podobny problem?
            Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem; toż to nie piwo.

            Komentarz


            • Ma ktoś instrukcje demontażu, bo po migracji nie mogę znaleść jej, a porozbierałem od kierowcy i pasażera i nie mogę zlokalizować grzałki.

              Komentarz


              • [O2] TUTORIAL - Montaż dogrzewania elektrycznego - Octavia Club Polska
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • Instrukcja z obrazkami bo wymieniałem jakiś czas temu grzałkę w swoim aucie


                  1. Wyciągamy przełącznik świateł. W pozycji 0 wciskamy pokrętło do środka i przekręcamy w prawo.

                  2. Ściągamy dekory po obu stronach kierownicy.

                  3. Odkręcamy 5 śrub Torx20 od osłony nóg... uwaga na kable od złącza diagnostycznego





                  4. Jedna sztuka Torx20 od nawiewu i wyciągamy plastikowy element zaznaczony strzałką.



                  5. Ściągamy ramkę lewarka zmiany biegów i odkręcamy popielniczkę ( 2 x Torx20). Do wyciągnięcia popielniczki warto ściągnąć ramkę radia jest łatwiej. No i uważamy żeby nie wyrwać kabla od podświetlenia popielniczki.



                  6. Po wyciągnięciu popielniczki odkręcamy lewą śrubkę



                  7. Ostatnia śrubka koło pedału gazu



                  8. I ściągamy osłonę tunelu. Trzyma sie na rzepach i 2 zatrzaskach... lekko odginamy od spodu i pchamy w stronę przodu auta żeby wyskoczyła z zaczepów



                  9. Odkręcamy osłonę nagrzewnicy 3 x sruba 10. Jest jeszcze 4 śruba (prawy górny róg) która mocuje nagrzewnice, mozna ją wykrecić dopiero po odpieciu przewodów od nagrzewnicy

                  Na fotkach widać dlaczego pokrętła temperatury musza być ustawione na maximum przed przystąpieniem do prac. Fota z zaznaczonymi śrubkami to ustawione ok 20*C ... jak widać jarzmo blokuje nam dostęp do 4 śruby i nie pozwoli wsunąć nagrzewnicy na miejsce.





                  I to by było na tyle... wymiana nagrzewnicy na nową to OK godzina roboty. Moja była uszkodzona i wyskakiwał błąd ... Kupowanie używki to loteria bo rzadko kto pisze że 100% sprawna tylko "stan wizualny OK/dobry a jak wiadomo najczęściej pada lut na PCB ktorego nie widac) wiec wolałem posłać swoją do naprawy. Koszt 150 PLN
                  Ostatnio edytowany przez Mr0czny; 5890.

                  Komentarz


                  • Witam, zabieram się za naprawę swojej nagrzewnicy, podczas próby demontażu dotarłem do etapu wyjecia nagrzewnicy I tam musiałem się poddać, bo zabrakło mi narzędzi żeby odkręcić przewody zasilające. I tutaj moje pytanie, jak ją wyjąć? Czy po odkreceniu przewodów wystarczy pociągnąć? Dzisiaj delikatne próby szarpniecia czy podważenia nie dały widocznego efektu...

                    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

                    Komentarz


                    • Ona siedzi na wcisk stanowczo ,ale nie na chama.

                      Komentarz


                      • Okej dzięki, będę próbować

                        Komentarz


                        • nie siedzi na wcisk, jest luźna delikatnie
                          odkręciłeś wszystkie 4 wkręty?
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • Moja była w takim razie zapieczona ,bo sama nie chciała wyjść ...

                            Komentarz


                            • Yy nie, odkręciłem 3 wkręty trzymające osłonę nagrzewnicy, osłonę zdjąłem. Nie ruszone były nakrętki od kabli zasilających i ten czwarty co trzyma grzałkę podobno. Tego czwartego też trzeba wykręcić?

                              Komentarz


                              • no a jak chcesz wyjąć bez odkręcenia ?
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • Czytanie ze zrozumieniem się kłania Na początku forum jest napisane że 3 wkręty trzymają osłonę, czwarty grzałkę, nie mam pojęcia czemu mi się utumaniło żeby czwartego nie ruszać, bo trzyma grzałkę Dzięki wielkie!

                                  Komentarz


                                  • No i jest sukces! Grzeje aż miło
                                    Dzięki wielkie Panowie za rady, gimnastyki było co nie miara, ale się udało

                                    Mam takie dodatkowe pytanie, jako że nie chciałem zrobić pożaru to odpiąłem klemę z akumulatora, po złożeniu wszystkiego zaświeciła mi się pomarańczowa kontrolka od wspomagania i ESP, mój pseudo interfejs nie jest w stanie tego błędu odczytać.

                                    Wg mnie to przez odpięcie klemy i kontrolki powinny same zgasnąć po jakimś czasie, ale wolę dopytać, bo może jednak ja coś napaskudziłem?

                                    Komentarz


                                    • DaannD kontrolki znikną po przejechaniu kilkudziesięciu metrów.

                                      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                      Komentarz


                                      • Na razie przejechałem koło kilometra i dalej świecą, jutro ruszam w dalszą trasę i zobaczę. Powinny zgasnąć podczas jazdy czy po restarcie silnika?

                                        Komentarz


                                        • A miałem problem jedynie z ta śrubką z lewego boczku tunelu, tą od środka. Ale zdjęcie wszystko wyjśniło;p
                                          Ostatnio edytowany przez wita00; 6339.
                                          Wykres: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=529337#529337

                                          Komentarz


                                          • Klikając Econ + nawew na szybe wchodzisz na menu serwisowe w climatroniku. Dajesz następnie na kanał 20 lewym pokrętłem temperatury a pokrętłem siły nawiewu ustawiasz od 0 do 2:
                                            na kanale 20.0 masz rządanie grzałki elektrycznej - 0 wył. 1 zał. ; 20.1 informacja zwrotna grzałki czy odpowiedz brzmi 0 - wyłączona, 1 - załączona; kanał 20.2 to aktualna moc grzałki w wartości od 0 do 100 w jednosce prawdopodobnie % mocy maksymalnej. I niepotrzebny jest żaden kabel VAG by to sprawdzić, chyba że nie masz klimatronika. Pozdrawiam
                                            Wykres: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=529337#529337

                                            Komentarz


                                            • Witam naprawiłem grzałkę według instrukcji za co dziękuję ale mam dziwne zjawisko klimatyzacja dwustrefowa z jednej strony leci chłód a z drugiej ciepło o co chodzi nie rozumiem??

                                              Komentarz


                                              • wiking bylo ustawianie klapek ? Jak tak to w pierwszej kolejnosci do sprawdzenia czujniki temperatur na wylotach jak ok to silniczki . Nie smiecmy tutaj bo temat dotyczy grzalki.

                                                Komentarz


                                                • Dziękuję poszukam tematu

                                                  Komentarz


                                                  • Odgrzeje kotleta. Wie ktos jakie wartosci maja te rezystory? Ze zdjec wychodzi mi 62om ale wole sie upewnic, bo dostalem plytke bez nich i chce to ogarnac.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X