Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] naprawa czujnika niezapiętego pasa kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] naprawa czujnika niezapiętego pasa kierowcy

    Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
    , to ty nie wiesz że poznaniacy są gorsi od szkotów ? :P :lol:
    chodzicie w stringach a nie kieckach :wink: :P
    OctaviaII-160km-320Nm+DSG+Cobra75WX-ST+President(Kentucky)

  • #2
    [O2] naprawa czujnika niezapiętego pasa kierowcy

    EDIT 2: po kilku tysiącach km jazdy i kilku jazdach kilkugodzinnych stwierdzam, że usterka została całkowicie naprawiona - żadnych problemów


    EDIT: coś się pokopało, dlatego zdjęcia oglądajcie od końca


    Zaczęło się niedawno, po kilku h jazdy włączała się kontrolka niezapiętych pasów i gong. Także przy ostrym hamowaniu. Krótka ocena sytuacji i wnioski - coś jest nie tak z czujnikiem w zapięciu pasa. Wielu z Was ma ten problem, ale na forum nie znalazłem sposobu naprawy, tylko wymiana całego mocowania lub wyłączenie opcji za pomocą VCDS'a.
    Ja wybrałem sposób naprawy, który jest stosunkowo prosty.
    Potrzeba kluczy z końcówkami SPLINE - żeby odkręcić fotel i żeby odkręcić mocowanie pasa. Myślę, że ta czynność nie wymaga specjalnego tłumaczenia, trzeba oczywiście także rozłączyć wtyczkę mocowania pasa i całość zabrać w wygodne do pracy miejsce.

    Obudowa pasa jest sklejona - należy ją rozdzielić - ja użyłem do tego szczypiec do spinek tapicerki.
    Po rozdzieleniu obudowy mamy dostęp do czujnika - to ten biały element z kabelkami. Czujnik jest uruchamiany zieloną częścią. Rozdzielenie czujnika to prosta sprawa, wystarczy nożyk tapicerski.
    Po otwarciu czujnika już wszystko jest jasne - należy wyczyścić całość, a także - w moim przypadku dogiąć w nowy sposób blaszkę styku, aby po zapięciu pasa nie było ryzyka, że obwód zostanie zwarty.
    Reszta, to poskładanie wszystkiego w odwrotnej kolejności, sklejenie obudowy np. Kropelką i montaż w samochodzie.
    Załączone pliki
    była octa jest bora.. 1.9 TDI AJM
    a teraz... znowu octa ;-)

    Komentarz


    • #3
      Mam ten sam problem, naprawa się prawie udała, połamałem obudowę :evil: , poszukiwania nowej trwają.

      Komentarz


      • #4
        Hej, Fajna relacja na pewno się przyda, a tak poza tematem, co to jest za przyrząd do ściągania tapicerki posiada jakąś nazwę, żeby było go łatwiej namierzyć
        ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

        Komentarz


        • #5
          Przecież o wiele prościej jest wykodować czujnik zapiętego pasa...

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez krzysn
            Przecież o wiele prościej jest wykodować czujnik zapiętego pasa...

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez krzysn
              Przecież o wiele prościej jest wykodować czujnik zapiętego pasa...
              Pewnie że tak :!: , ale ja wole aby mnie taki czujnik molestował bo się rozbestwię aly hehe
              ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez hyp
                co to jest za przyrząd do ściągania tapicerki posiada jakąś nazwę, żeby było go łatwiej namierzyć

                pierwszy z brzegu sklep internetowy
                Szczypce do klipsów tapicerki Jonnesway - Specjalistyczne - narzedzia-esklep.pl
                była octa jest bora.. 1.9 TDI AJM
                a teraz... znowu octa ;-)

                Komentarz


                • #9
                  bardzo dziekuje za ten post zrobiłem tak jak w opisie i wszystko jest ok. Podpowiem że obudowe plastikową pasa podgrzewałem delikatnie zapalniczką i wtedy lepiej puszcza klej. Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzień dobry

                    Ja trochę niby z innej beczki. Otóż w mojej OII FL szlag trafił prawą przednią klamrę do pasa.
                    Była już sklejona, ale ostatecznie pękł cały plastik, nie do odratowania.

                    Czy jest opcja kupienia samego plastiku? Mechanizm jest okay.
                    Albo inaczej. Na allegro jest sporo klamr tylnich, również z OI.. do OII nie ma raczej nic. Pewnie mógłbym kupić za 2 stówy cały mechanizm w ASO, ale mija się to z celem, wolałbym z jakiejś używki wydłubać to, co mnie interesuje.
                    Czy te klamry z tyłu z OI mają identyczny plastik..?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez krzysn
                      Przecież o wiele prościej jest wykodować czujnik zapiętego pasa...
                      Jak to zrobić? Nie mogę znaleźć opisu.
                      ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                      ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Tabel
                        Zamieszczone przez krzysn
                        Przecież o wiele prościej jest wykodować czujnik zapiętego pasa...
                        Jak to zrobić? Nie mogę znaleźć opisu.
                        >KLIK< :evil:
                        OII sprzedana


                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam,

                          A czy przy demontażu fotela kierowcy wyposażonego w airbagi należy odłączyć akumulator czy dezaktywować poduszki ? Czy można odkręcić i odłączyć kable i nic się nie stanie ?


                          pozdrawiam,
                          Pierwsza Skoda.

                          Komentarz


                          • #14
                            Martinus_MCMLXX, nie wkładaj kluczyka do stacyjki, wtedy wszystko będzie ok jak rozepniesz kostki.
                            OII sprzedana


                            Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                            Komentarz


                            • #15
                              Dzięki wielkie.
                              Pierwsza Skoda.

                              Komentarz


                              • #16
                                U mnie jest inny problem,nie wyświetla mi kontrolka, nie mówiąc o brzęczku informacji o nie zapięciu pasów, nawet przy przekręceniu kluczyka, wtyczki sprawdzone, zapięte. Niestety nie mam VCDSa. Gdzie jeszcze szukać?
                                czarna perła

                                Komentarz


                                • #17
                                  slawciol, bez kompa się nie obejdzie. Możliwe że juz masz wykodowany ten czujnik.
                                  OII sprzedana


                                  Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez kapi
                                    Możliwe że juz masz wykodowany ten czujnik.
                                    Informacja na tablicy o nie zapiętych pasach była.
                                    czarna perła

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez slawciol
                                      nie wyświetla mi kontrolka, nie mówiąc o brzęczku informacji
                                      Zamieszczone przez slawciol
                                      Informacja na tablicy o nie zapiętych pasach była.
                                      sory, ale nie wiem teraz o co chodzi,
                                      albo wogole nie pokazuje ? albo pokazuje informacje ?
                                      OII sprzedana


                                      Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez kapi
                                        Zamieszczone przez slawciol
                                        nie wyświetla mi kontrolka, nie mówiąc o brzęczku informacji
                                        Zamieszczone przez slawciol
                                        Informacja na tablicy o nie zapiętych pasach była.
                                        sory, ale nie wiem teraz o co chodzi,
                                        albo wogole nie pokazuje ? albo pokazuje informacje ?
                                        Jest tak że jeszcze przedwczoraj miałem kontrolkę o nie zapiętych pasach. Od wczoraj ta kontrolka się nie zapala.
                                        Jak mam nie zapięte pasy to nie ma informacji o tym na zegarach. Przedwczoraj jeszcze była
                                        czarna perła

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez slawciol
                                          Jest tak że jeszcze przedwczoraj miałem kontrolkę o nie zapiętych pasach. Od wczoraj ta kontrolka się nie zapala.
                                          możliwe że jakimś paprochem przygniotłeś czujnik w zapięciu pasa - jest stale wciśnięty,
                                          OII sprzedana


                                          Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez kapi
                                            Zamieszczone przez slawciol
                                            Jest tak że jeszcze przedwczoraj miałem kontrolkę o nie zapiętych pasach. Od wczoraj ta kontrolka się nie zapala.
                                            możliwe że jakimś paprochem przygniotłeś czujnik w zapięciu pasa - jest stale wciśnięty,
                                            Czyli pozostało to rozebrać i sprawdzić :?

                                            [ Dodano: Nie 28 Cze, 15 12:25 ]
                                            Zamieszczone przez kapi
                                            możliwe że jakimś paprochem przygniotłeś czujnik w zapięciu pasa - jest stale wciśnięty,
                                            Strzał w 10
                                            Już działa, parę razy cienkim nożem w gniazdo, troszkę WD i jest ok.
                                            czarna perła

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X