Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] podpórka maski

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] podpórka maski

    Zamieszczone przez Dorian
    dolewalem co 100-200km po 0,3l,
    To już jest bardzo dużo, bo wychodzi około 1,5 -2 l na 1000km.
    Zamieszczone przez Dorian
    Zmienilem tez olej na Total Quartz 10W40
    Z takim olejem to lepiej uważaj, bo po pierwsze półsyntetyk nie nadaje się do tego silnika, po drugie przy porannych mrozach może być za gęsty i nie nabije ciśnienia w napinaczu rozrządu, a wtedy problem oleju "rozwiąże się" razem z resztą silnika.

    Zamieszczone przez Dorian
    Chyba, ze zaczniemy sie bawic w jakies grube wymiany
    Tu jest ograniczone pole manewru. W wielu przypadkach problemem były pierścienie. Jak był mały przebieg to można było wymienić same pierścienie i było ok. Przy większym przebiegu, odkształconych/uszkodzonych tłokach czy zużytej gładzi cylindrów niewiele da się zrobić. Ten silnik nie nadaje się do honowania/tulejowania itp. więc zostaje wymiana bloku. Czy ewentualnie wystarczy sama wymiana pierścieni to chyba można stwierdzić jedynie po zdjęciu głowicy.

    Możesz zrobić pomiar kompresji z próbą olejową. Będziesz wiedział jednoznacznie gdzie jest problem - czy np nie poszły uszczelniacze zaworowe.
    Turbo w porządku, nie widać , żeby uszczelnienia na turbo puściły ?

  • #2
    [O2] podpórka maski

    co jest potrzebne do zamontowania oryginalnej podpórki maski silnika,
    podnośnik hydrauliczny przerdzewiał i trzeba wrócić do oryginału,a poprzednie elementy gdzieś się zawieruszyły - muszę wszystko dokupić
    może ktoś podać numery katalogowe by wrócić do oryginału?
    Jacek

    Komentarz


    • #3
      gdzies widziałem rosyjski patent na taki siłownik montowany jak w Golfie 6- może ktoś pamieta na jakim rosyjskim forum to było??
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        jago7270, proszę tu masz wszystkie części wypisane

        Loading...
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #5
          Biszczu, punkt dodany
          Nexus6 mnie też wspomoże częściami z rozbiórki
          Jacek

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez piotrek_gdy
            gdzies widziałem rosyjski patent na taki siłownik montowany jak w Golfie 6- może ktoś pamieta na jakim rosyjskim forum to było??
            dawaj linka :diabelski_usmiech
            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

            Komentarz


            • #7
              piotrek_gdy, Nexus6, o to wam chodzi?
              403 — Доступ запрещён

              Komentarz


              • #8
                bohen, tak

                Nexus6, jago7270, robimy?
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  piotrek_gdy, zobacze ile te graty u nas kosztuja :diabelski_usmiech
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • #10
                    - 3C0 823 359 A (teleskop) - ok. 160 zł,
                    - 1K0 823 402 A (uchwyt) - ok. 20 zł.

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie boicie się rdzy? To nie P&P, trzeba ciąć :?


                      403 — Доступ запрещён
                      Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez andrzej111
                        Nie boicie się rdzy? To nie P&P, trzeba ciąć
                        Lepszy taki konkret niż ten gówniany siłownik. Jak się dobrze zabezpieczy to będzie na lata. W razie czego też jestem chętny

                        Seat Leon ST FR by mirek_p11

                        Fotki
                        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                        Fotki

                        Komentarz


                        • #13
                          mirek_p11, nie wiadomo czy lepszy, a gówniany siłownik od samego początku był skazany na porażkę
                          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            A nie lepiej tak:

                            forum.skoda-club.ru • Просмотр темы - Газовый упор капота для A5 FL! не милотек!!!!

                            Sprężyna gazowa z superba i dwa sworznie kuliste.
                            Sam zamierzam to zastosować, sworznie już kupiłem w motoryzacyjnym za całe 4pln od sztuki a sprężyna gazowa już jedzie z allegro za 55pln + przesyłka. łączny koszt nie powinien przekroczyć 80pln.
                            Jest druga srebrna kochanka- CBF 600S...

                            Komentarz


                            • #15
                              Ostlander, jak zamontujesz to daj znać czy poszło bez większych problemów.

                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                              Fotki
                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                              Fotki

                              Komentarz


                              • #16
                                Sprężyna zamontowana. Zajęło to ok 0,5 godziny czasu łącznie z szukaniem w garażu odpowiednich podkładek.
                                Aby przykręcić sworzeń kulisty w otworze pasa przedniego najlepiej jest zdemontować lewą lampę. Dostęp jest wtedy bardzo dobry.
                                Przeróbka konieczna jest tylko w gnieździe cylindra które nachodzi na dolny sworzeń. Polega ona na opiłowaniu pilnikiem plastikowego gniazda by zwiększyć zakres ruchu teleskopu.
                                W otworze maski demontujemy starą podporę oraz gumę i w to miejsce przykręcamy z użyciem 2 podkładek górny sworzeń kulisty. Otwór w masce jest sporo większy od średnicy sworznia Φ8mm więc konieczna jest włożona w środek otworu mniejsza podkładka np z tworzywa sztucznego lub nawet odpowiednia uszczelka z aluminium. Całość skręcamy tak , by nakrętka znajdowała się od strony silnika. Przed skręceniem warto wszystkie elementy pokryć smarem na bazie wosku stosowanym do smarowania łańcuchów motocyklowych w celu zabezpieczenia ewentualnej korozji. Naturalnie wszystkie elementy mocowania sworzni są ocynkowane.
                                Cylinder teleskopu zamontowałem odwrotnie niż na rosyjskim forum, być może odwrotnie będzie lepiej?

                                Wykaz potrzebnych części:
                                Sprężyna gazowa z Superba 3C0 823 359 A
                                2 nakrętki M8 samokontrujące ocynkowane
                                4 podkładki o średnicy wewnętrznej Φ8mm i zew. ok 25-30mm ocynk.
                                2 sworznie kuliste gwintowane M8
                                1 podkładka lub uszczelka do wypełnienia otworu w masce.

                                Zdjęć nie robiłem bo powielałbym praktycznie te z forum rosyjskiego. :diabelski_usmiech
                                Jest druga srebrna kochanka- CBF 600S...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ostlander,

                                  A miałem już nic nie modzić w aucie. :diabelski_usmiech

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Bardzo pożyteczna rzecz. Szkoda że od razu nie jest montowana. NO cóż jak nie dali to trzeba sobie samemu zrobić bo warto
                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                    przedstawiam smerfetke

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      FEBI BILSTEIN - 31633 kilka zlotych taniej za nowy silownik
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Montaż siłownika wykonałem kilka tygodni temu stosując rozwiązania bardzo podobne do tych zastosowanych przez kolegę Ostlander. Zamontowałem nieco słabszy siłownik 220 N. Dodatkowo z aluminiowego kątownika wykonałem wzmocnienie biegnące od śruby mocowania maski. Ponadto na przednim pasie z płaskownika zrobiłem niewielkie wzmocnienie pod mocowanie sworznia kulistego. Dodatkowe wzmocnienia zostały pomalowane. Całość funkcjonuje doskonale. Koszt poniźej 100 zł. Przy okazji zamieszczę fotki.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ostlander, dzięki za informację. Już niedługo będzie kolejny mod

                                          Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                          Fotki
                                          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                          Fotki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            A w przed FL też to można zrobić :?: :?:

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              krzysiek L., oczywiście że tak

                                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                              Fotki
                                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                              Fotki

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                mirek_p11, a możesz napisać, który element "ajzola" rdzewiał?
                                                Jestem ciekaw co może być słabym punktem rozwiązania zaproponowanego przez kolegę Ostlander.

                                                W sumie to najłatwiejsze i najmniej inwazyjne rozwiązanie
                                                Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez andrzej111
                                                  mirek_p11, a możesz napisać, który element "ajzola" rdzewiał?
                                                  zaznaczone dwa elementy zardzewiały. Przed montażem polakierowałem bezbarwnym elementy siłownika, ale nie pokryłem zaznaczonych elementów smarem na samym początku i korozja zrobiła swoje.

                                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                  Fotki
                                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                  Fotki

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X