Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] TUTORIAL - Montaż elektroniki haka O2/O2FL

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Skrzynka bezpieczników w desce samochodu. Nie jest tak łatwo jak się wydaje.
    Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

Komentarz

• Pytanie czy 1K0 907 383 F można zamontować do O2 (nie FL) czy musi być 1K0 907 383 D ?
      ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

Komentarz

• Czy podłączenie przyczepki z wtyczką 7-pinową do gniazda 13-pinowego (za pomocą redukcji 13/7 pin) nie będzie generowało błędu spalonej żarówki? Przy 7-pinowej wtyczce nie ma żarówki światła cofania.

Komentarz

• blumski przejściówka nie generuje żadnych błędów. Ważne jest żeby pozycje prawa i lewa były osobno podpięte.
          Często w przyczepkach są one zmostkowane i generują błąd jednej z żarówek.

Jest Szara Elegantka II FL 2,0 CFHF "12 177,4 KM 450,9 Nm
          Była Škoda Octavia II 2,0 TDi Elegance ''06 169,1KM 394,2Nm
          Spalanie - Motostat.plSpoty Śląskie (Katowice i okolice)

Komentarz

• Zamieszczone przez gradek Zobacz posta
            blumski przejściówka nie generuje żadnych błędów. Ważne jest żeby pozycje prawa i lewa były osobno podpięte.
            Gradek, dzięki za odpowiedź.

Komentarz

• @krzynol
              chyba nie miałem jeszcze okazji - dzięki za ten poradnik. W końcu po długim czasie dokończyłem montaż - pół roku miałem niepodłączona wiązkę pod kierownicą
              Na szczęście udało się bez problemów wpiąć zarówno do skrzynki bezp. jak i do przewodów sygnałowych - choć tam dodatkowe zamieszanie przez dokładany autoalarm przez poprzedniego właściciela oraz przewody od instalki LPG.
              Najważniejsza jest satysfakcja, że zrobione samemu i działa jak trzeba!

Zamieszczone przez gradek Zobacz posta
              Ważne jest żeby pozycje prawa i lewa były osobno podpięte.
              Mnie to teraz czeka - podpięcie testowe i oczywiście błąd. W najbliższym czasie przeróbka instalacji w przyczepce
              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

Komentarz

• Andrzej.P Andrzej być może wystarczy np. jedną obrysówkę podłączyć pod drugi obwód, żeby elektronika widziała obciążenie. Nie sprawdzałem tego, gdyż korzystam z przyczepek pożyczanych.

Komentarz

• zapomniałem dodać tutoriale video montażu haka, dwa pierwsze to demontaż i montaż belki haka, dwa kolejne to podłączenie elektryczne

->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->O2FL DSG Elegance+
                  ->była O2 BKC+ARL 4x4 6 lat i O1 ASV 7 lat

Komentarz

• Zamieszczone przez gradek Zobacz posta
                    Andrzej.P Andrzej być może wystarczy np. jedną obrysówkę podłączyć pod drugi obwód, żeby elektronika widziała obciążenie. Nie sprawdzałem tego, gdyż korzystam z przyczepek pożyczanych.
                    Akurat w tej przyczepce nie mam obrysówek (180x100 - ma tylko odblaski).
                    Wiesz, jak już poprawiać, dokładać przewody, to warto zrobić jak trzeba.
                    Obok istniejącego kabla dałem kolejny, dwużyłowy (coby także przeciwmgielne podłączyć) i teraz jest jak trzeba. No, prawie, bo jeszcze muszę kupić lampę od przeciwmgielnych i ją zamontować i podłączyć do kostki
                    Najważniejsze, że komp nie widzi błędów i wszystko działa jak trzeba (przeciwmgielnej nie właczałem ).

Komentarz

• Andrzej.P Andrzej jak ma być prawidłowo to jeszcze lampę cofania dołóż

Komentarz

• Na szczęście mam w przyczepce wtyk 7pin, więc tego już nie muszę

Komentarz

• Swiatlo cofania nie jest wymagane dla przyczepy lekkiej do 750kg.

Nie wiem skad taka samorobka, ze nawet swiatla p.mgielnego nie ma, ktore wymagane jest prawem od lat 90tych.
                          Spritmonitor.de

Komentarz

• Ciężko powiedzieć; to jest rocznik 1995, ja tę przyczepkę użytkuję 4 lata - w międzyczasie całą rozebrałem i wymalowałem. Zmieniłem też lampy - ale instalacja el. do niedawna była oryginalna - kabel z 5 żyłami, czyli brak osobnych pozycyjnych oraz brak światła przeciwmgielnego. Było widać, że to od lat nie było ruszane, także zapewne tak to kiedyś ktoś zrobił.
                            Teraz jak już wspomniałem dołożyłem kolejne 2 żyły, czyli jest jak trzeba.

W innej przyczepie, którą nie tak dawno kupiłem - rocznik 1991 - akurat lampa przeciwmgielna jest.

Komentarz

• Witam mam pytanie czy te przewody do canów można podłączyć gdzieś bliżej naprzykład od kostki parktronika?
                              Jeśli tak to w które przewody trzeba się wpiąć?
                              i czy np sygnał stop można podłączyć do lampy?

Komentarz

• 2x nie.
                                niestety, w O2 FL parktronik i ewentualnie napęd 4x4 ma magistralę napędową, a tu potrzeba magistrali komfortu, z tyłu auta w takim standardowym wyposażeniu jej nie ma
                                sygnał stop służy sterownikowi, to nie jest sygnał 12V na żarówkę.
                                dlatego hak jest dosyć czasożernym modem
                                Ostatnio edytowany przez krzynol; [ARG:4 UNDEFINED].
                                ->O2FL DSG Elegance+

Komentarz

• natomiast konfiguracja O2 z hakiem i haldexem jest super uniwersalna:
                                  zakładasz parktronik starszego typu O2 bierzesz magistralę napędu z 4x4
                                  zakładasz parktronik nowego typu O2FL (pod bolero czy columbusa) to bierzesz magistralę komfortu ze sterownika haka
                                  i co lepsze ze sterownika haldexa bierzesz również sygnał F czyli stop
                                  także do przodu tylko zasilania do skrzynki bezpieczników idą.

no, się napisałem, powodzenia w modach
                                  ->O2FL DSG Elegance+

Komentarz

• ok dzięki za pomoc hak już zamontowałem teraz przeprawa z kabelkologią heehe gniazdo kupiłem z modułem westwali i wiązką czekam aż dojdzie

Komentarz

• dziś przyszła wiązka i mam pytanie czy te luźne przewody mają jakieś znaczenie ?
                                      Załączone pliki

Komentarz

• Ten niebieski przewód pod bezpiecznik 19 reszta pod t 40 tki?
                                        Załączone pliki

Komentarz

• I ostatnie pytanie gdzie dostane piny do skrzynki bezpiecznikowej od ręki w Gdańsku?

Komentarz

• w ASO
                                            ->O2FL DSG Elegance+

Komentarz

• sebos81 potrzebujesz o ile pamiętam takie coś oczywiście na odpowiednią grubość kabla. To tylko przykład.

Pin żeński SPT 4,8, przewód: 1mm2, materiał styku: mosiądz cynowany, op. 10szt.

Komentarz

• No i udało się mam hak
                                                mój zestaw wygląda tak
                                                a najlepsze jest to że udało mi się kupić całą wiązkę od jakiegoś vw ze sterownikiem westfalia jak na foto za 150 zeta i nie trzeba lutować do głównego zasilania bo w skrzynce jest pin męski na który zrobiłem rozgałęźnik na 3 przewody do bezpieczniów 40 stek bardzo dobry poradnik polecam
                                                Załączone pliki

Komentarz

Pracuję...
                                                X