Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uruchomienie obu świateł przeciwmgielnych za pomocą VAS PC

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

michal.sz z małą przerwą do 21 lipca jestem w okolicy Pińczowa.

Jest Szara Elegantka II FL 2,0 CFHF "12 177,4 KM 450,9 Nm
    Była Škoda Octavia II 2,0 TDi Elegance ''06 169,1KM 394,2Nm
    Spalanie - Motostat.plSpoty Śląskie (Katowice i okolice)

Komentarz

Odświeże troche temat, bo chwilowo mnie wywiało. Bylem ostatnio u dwóch elektroników, obydwaj używali VCDS'a, pierwszy poległ szybko i stwierdził że nie wie, drugi spedził 5 min dłużej i też nic mądrego nie wykukał ale powiedział że jak mam jakas wskazówkę to bylaby pomocna . Zaproponował rzeźbienie przy kostkach za paręset złotych
      Pytanie brzmi czy taka lakoniczna wskazówka ,cytuję: "(...) tak - bajt 18 - wartości nieparzyste to kontynent, parzyste to ruch lewostronny" - powinna być dla nich wystarczająca czy może da sie coś tutaj jeszcze więcej dodać w szczegółąch żeby sobie poradzili?

Komentarz

Zamieszczone przez michal.sz Zobacz posta
        Odświeże troche temat, bo chwilowo mnie wywiało. Bylem ostatnio u dwóch elektroników, obydwaj używali VCDS'a, pierwszy poległ szybko i stwierdził że nie wie, drugi spedził 5 min dłużej i też nic mądrego nie wykukał ale powiedział że jak mam jakas wskazówkę to bylaby pomocna . Zaproponował rzeźbienie przy kostkach za paręset złotych
        Pytanie brzmi czy taka lakoniczna wskazówka ,cytuję: "(...) tak - bajt 18 - wartości nieparzyste to kontynent, parzyste to ruch lewostronny" - powinna być dla nich wystarczająca czy może da sie coś tutaj jeszcze więcej dodać w szczegółąch żeby sobie poradzili?
        Wydaje mi się, że za pomocą VCDS-a tego nie zrobisz. Być może da się to zrobić Vag Can Pro.
        Bajtu 18 bym raczej nie ruszał.
        Ostatnio edytowany przez georgg; [ARG:4 UNDEFINED].
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

Moja Ambitna Czarnula

Komentarz

georgg u mnie dwa tylne pmg. aktywował gradek na ogólniaku. Nie wiem jakie on ma sprzęty, ale dał radę .

Moja Octavia:
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
          Rafał

Komentarz

Dla waszej wiadomości dwa przeciwmgielne można aktywować m.in. Vag Can Pro.

Komentarz

Zamieszczone przez Enriquez Zobacz posta
              Najprościej i bez rzeźby to zamienić kabelki przy bordnetzu - A6 z C47.
              Trochę będą napięte, ale tak kiedyś robiłem, jak nie miałem wiedzy jak przekodować.
              ktoś tego probował oprócz kolegi Enriquez ? i teraz taki filmik znalazlem na yt:

gdzie facet odczepia przekaźniki pod kierownicą i wyciąga moduł, że te kabelki gdzie są, na wierzchu, jakies kostki obok modułu, w środku całego pudełka? Ktoś coś? może bym sie od tej strony wziął za te lampy. Swoją droga co daje przepięcie tych kabli, zmianę świecenia lampa prawa/lewa czy obydwa? Może autor tego posta sie wypowie.

Komentarz

niezły fachura ten facet

masz dwa rozwiązania.
                1 zamienić piny w brodnetzu dotyczące obu dolnych żarówek w tylnej lampie.
                wadą jest to, że błąd spalonej żarówka będzie pokazawał inne miejsce

2 zakodować ODISem funkcjonalność świateł na odwrót.

włączenie obu świateł przeciwmgielnych VCDSem czy VagCanPro to tylko taki półśrodek
                Ostatnio edytowany przez krzynol; [ARG:4 UNDEFINED].
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->O2FL DSG Elegance+
                ->była O2 BKC+ARL 4x4 6 lat i O1 ASV 7 lat

Komentarz

krzynol Krzysztof jesteś pewien, że kodowanie świateł VCP to półśrodek?
                  Wydaje mi się, że niektóre opcje można kodować zarówno ODIS-em jak i VCP.

Komentarz

półśrodek to oba przeciwmgielne, nie ważne czym kodowane
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->O2FL DSG Elegance+
                    ->była O2 BKC+ARL 4x4 6 lat i O1 ASV 7 lat

Komentarz

Pracuję...
                    X