Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kodowanie autoryglowanie + gaśnięcie świateł dziennych przy zaciągniętym ręcznym O2FL

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kodowanie autoryglowanie + gaśnięcie świateł dziennych przy zaciągniętym ręcznym O2FL

Witajcie, mam dwa problemy aby poradzić sobie z kodowaniem jak w tytule:
    1. Autoryglowanie - czy to jest możliwe w O2FL? Ściągnąłem sobie jakieś porady z neta (załącznik). Nie chce mi wejść w 46 ale za to mogę w 09 w bajcie 0 zaznaczyć bit 1 i 2 - czy to jest to autoryglowanie przy 15 km/h i odryglowanie po wyciągnięciu kluczyka?
    2. Wyłączenie świateł dziennych (przy halogenach) podczas zaciągniętego hamulca ręcznego. 09 bajt 11 bit 0? U mnie tego nie ma...
    Pomocy
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez szere; [ARG:4 UNDEFINED].
    Wirus -> 136 KM 310 Nm

1. tak bo po lifcie moduł komfortu i bordnetz został zespolony
    2 . DRL nieatywne cos tam - tryb amerykanski

Komentarz

Kolego czytać forum i jeszcze raz czytać , masz auto poliftowe więc elektronika modułu CE09 i 46 jest zintegrowana i te twoje fotki które mówią co kodować nie są do tego sterownika co masz . w twoim wypadku masz zakodować opcja pierwsza czyli ryglowanie po przekroczeniu 15 km/h i odryglowanie przy wyjęciu kluczyka to bajt 0 i zaznaczyć bity 1i 2 zaznaczyć , natomiast DRL nieaktywne przy zaciągnięciu hamulca ręcznego to tryb amerykański czyli dla Ciebie bajt 11 bit 0 .

Komentarz

Jak nie masz podpisu opcji z "ptaszkami" a widzisz wartość bajtu binarnie i wiesz dokladnie który bit ma być zmieniony to poprostu w takim ciągu zmieniasz jego wartość. Pamiętająć, że bity liczy się od 0 zaczynając od prawej strony do lewej i powinno zadziałać. Ja tak ustawiałem tryb amerykański- nie było opcji zaznaczenia tylko w ciągu bitów zmieniłem wartość z 0 na 1 tego, który mnie interesował.
        Ostatnio edytowany przez smajler; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

smajler w końcu miałem chwilę to ogarnąłem ten tryb amerykański, zrobiłem tak jak piszesz - nie było bitu 0 to wpisałem ręcznie... mam nadzieję, że przy okazji nic innego się nie przestawiło
          Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

szere Ja miałem robione tak samo, jak zmieniłeś ten jeden bit z 0 na 1 i tryb amerykański zaczął działač to nic nie popsujesz

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X