Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy można przełożyć całe drzwi ?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Czy można przełożyć całe drzwi ?

  Witam

  Mam mocno zardzewiałe od dołu drzwi. Nawet nie wiem czy jest tam co połatać i polakierować, a koszt będzie większy niż kupno kompletnych używanych.
  I pytanie: czy można drzwi po prostu przełożyć ? Czy np nie ma tam jakiś ECU (czujniki otwarcia, nagłośnienie, podnośnik szyby i inne cuda), które muszą być te same (zaszyte numery seryjne itp) ?
  Aby się nie okazało, że mechanicznie przełożyć łatwo (a to chyba da się zrobić ?) a po zamianie komputer błędy zacznie pokazywać.

  pozdrawiam
  Tomek

 • #2
  Najlepiej - przełóż sterownik drzwi ze swoich zardzewiałych do tych "nowych" wówczas będzie bez problemu. Dopilnuj żeby cała reszta była taka sama. Jeżeli włożysz wyższy sterownik będziesz miał "więcej" kabli do podłączenia bo np, dojdzie doświetlanie przestrzeni fotochrom i inne funkcje dodatkowe. A odwrotnie też możesz strzelić sobie w stopę jak będziesz miał bogatsze wyposażenie od tego co masz w nowych niezardzewiałych drzwiach.

  A więc reasumując ...

  Najlepiej przepiąć sterowniki drzwi i wszystko powinno hulać bez ingerencji VCDSA bo inaczej trzeba będzie "przyzwyczaić" komputer do nowego sterownika drzwi a to już wymaga VCDSA i kogoś z wiedza i podstawowym kodowaniem

  Nie wpisałeś miasta w profil wiec nie mam gdzie pokierować w twoich rejonach do odpowiedniej osoby co byś miał szybciej

  Pozdrawiam
  OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - RS Inside and Black Look Outside
  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi

  T: 500286848

  Komentarz


  • #3
   Dzięki za info.
   Czyli jednak coś do przełożenia w środku jest.
   Dwóch lewych rąk nie mam, więc mechanicznie chyba dam radę. Elektryki/elektroniki też się nie boję, więc jakoś wymienię.
   Garaż na szczęście jest. Więc się rozłożę z tymi drzwiami i zobaczymy co z tego wyjdzie.
   No to kupuję drzwi i szukam info jak się je rozbiera.

   pozdrawiam
   Tomek

   Komentarz


   • #4
    Dobra, trafiłem na dwa problemy na start. Mam jakąś bogatszą wersję niż te drzwi co kupiłem. Więc jest inna wiązka. JEden kabel więcej do głośnika i jeden do małego głośniczka.
    1) Pierwszy problem to brak zainstalowanego głośnika. Ale rozumiem, że rozwiercę te nity, przełożę ze starego, zanituję i problem z głowy.

    2)Ale drugi problem poważniejszy.
    Bo jeden z kabli wiązki wchodzi gdzieś do zamka - nie mam pojęcia czy mam szansę się tam dostac aby odpiąć wtyczkę i wymienić wiązkę (zdjęcie)

    3) i któy to jest ten steronwik co powinienm wymienić ? Ten czarny elelment pod silniczkiem ? Jak wogóle wypiąć tą białą wtyczkę ?

    pozdrawiam
    Tomek
    Załączone pliki

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X