Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Zamek klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Zamek klapy bagażnika

    koleś, a jak je przerobić?? Jak będziesz robił modyfikację takich lampek to cyknij foto-release

  • #2
    [O2] Zamek klapy bagażnika

    Witam,
    Już kiedyś pisałem na ten temat ale napisze jeszcze raz bo ta historia ma ciąg dalszy. Tak więc rok temu miałem problem z zamkiem bagażnika który pokazywał mi że bagażnik jest otwarty mimo iż fizycznie był zamknięty. Po wielkich walkach w ASO wymieniono mi ten zamek na nowy. W te wakacje zauważyłem bardzo dziwna rzecz, jeżeli był duży upał tak ponad 30 stopni i samochód był mocno nagrzany to zamek znowu pokazywał że jest otwarty mimo iż był zamknięty, po jakis 10 minutach jazdy kiedy samochód juz sie schłodził wszystko wracało do normy, dziwne prawda?
    Octavia III RS 2.0 TDI CUPA

    Komentarz


    • #3
      może ma to związek z rozszerzalnością cieplną metali :roll: nie wiem na jekiej zasadzie działa ten czujnik otwartej klapy
      1.8T AGU L&K

      2.0TDI BKD ELEGANCE

      TOYOTA LAND CRUISER J95

      Komentarz


      • #4
        Nie wiem w każdym razie nie jest to aż tak upierdliwe jak za poprzednim razem bo ten stary to darł sie nie zależnie od temperatury :wink:
        Octavia III RS 2.0 TDI CUPA

        Komentarz


        • #5
          Jeśli problem występuje w tedy kiedy jest upał. Może to być przyczyna zimnego lutu na tablicy.

          Komentarz


          • #6
            Juz wiem w czym problem kolega u którego byłem na przeglądzie mnie oświecił po prostu w tych zamkach jest kiłowata elektryka i tyle :wink:
            Octavia III RS 2.0 TDI CUPA

            Komentarz


            • #7
              Podpinam się pod temat - odgrzewam kotlet :wink:
              Też mam problemy z zamkiem klapy bagażnika - chyba ! , już opisuję ...
              Na wyświetlaczu centralnym u mnie ok , po otwarciu klapy ciemno , niekiedy po paru minutach potrafi wskoczyć oświetlenie , i jeszcze jeden objaw jak zamykam klapę i gdybym zrobił to za słabo - czyli nie zamknął i chciał zaraz ponowić - nic z tego , uderzę w dolny zderzak który otwiera ją i puszcza po ok 5 sek - czyli muszę odczekać swoje po otwarciu . Otwieranie klapy z pilota ok , zamykanie to samo ale kiedyś zauważyłem że nie zamknął w automacie - wg mnie zamek klapy - wy co sądzicie

              Komentarz


              • #8
                co sądzimy?
                vag

                Komentarz


                • #9
                  abstinent, to wiem :| , ale może miał już ktoś taki problem ...

                  Komentarz


                  • #10
                    gruto, sprawdź miejsce w które wchodzi ucho zamka. Jest tam taki półokrągły, czarny plasticzek - to jest popychacz do przełacznika. Czasami jest zasyfiiny od starego smaru i się zacina ( nie wychodzi do końca i dlatego brak jest światełka ). Często wystarczy przepłukać to jakimś Kontaktem czy silikonem i problem znika.
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #11
                      Forum - Octavia Club Polska
                      Fajna stronka

                      Komentarz


                      • #12
                        No serwis mi stwierdził że walnięty zamek klapy . Znacie kogoś co załatwi nowy ori ?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamek pokrywy bagażnika Skoda Octavia II -oryginał - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
                          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja mam ten sam problem z tym zamkiem. Najwyraźniej albo syf dostał się do mechanizmu albo mechanizm jest uszkodzony i styki nie łączą. Tak czy siak obawiam się, że jest zamek do wymiany. Czy ktoś z Was przerabiał demontaż tapicerki klapy (ja mam hatchbacka). Wolałbym nie połamać zaczepów. Duży jest problem ze zdjęciem zamka?

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja wymieniałem ten zamek. Kupiłem używkę za 40 na allegro.
                              Demontaż jest prosty. Będziesz potrzebował torx'ów. ja w castoramie kupiłem taki komplet chyba za 10 pln.
                              Aby zdemontować tapicerkę należy wykręcić widoczne wkręty (jeden trzyma ucho do zamykania klapy) a następnie wyszarpnąć tapicerkę na siłę. Wyskoczy z kołków i ukaże się nam zamek.
                              Mogę tylko dodać że jakiekolwiek czyszczenie czy specyfiki typu "kontakt" u mnie nic nie pomogły. Zamek ciągle żył własnym życiem (nie ryglował się automatycznie bądź zaryglował się kiedy mu się chciało, to samo z oświetleniem bagażnika).

                              Komentarz


                              • #16
                                ja nowy kupiłem w czechach ori 80 zł + wymiana przy pivku

                                Komentarz


                                • #17
                                  Sprawdzałem sobie ten zamek jeszcze raz i teraz już mam małą zagwozdkę. Żarówka w kufrze się nie zapala, jak otwieram kufer, ale kontrolka otwartego kufra świeci się prawidłowo. Czy ten czujnik uruchamia obydwie lampki? Jeśli tak, to najwyraźniej żarówka z jakiegoś względu nie otrzymuje zasilania mimo załączonego obwodu przez czujnik. Czy jest jakieś urządzenie, które steruje tą małą lampką (oczywiście oprócz czujnika)?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    gisek, miałem to samo - do wymiany zamek klapy- on steruje oświetleniem kufra , natomiast powiadomienie o otwarciu klapy na Max docie jest z innego czujnika - chyba otwierającego który jest pod plastikiem w pasie gdzie domyka sie klapa

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Tam pod tą klapką nie ma czujnika od kontrolki otwartego bagażnika. Przy otwartym bagażniku świeci mi się kontrolka na zegarach. Jak wciskałem czujnik w zamku to gasła mi kontrolka na zegarach. Ja nie mam MAXI DOTa, u mnie jest zwykła czerwona kontrolka taka jak od sygnalizacji otwartych drzwi.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        nie wiem nie znam sie aż tak na elektronice - być może , ale generalnie po wymianie zamka w klapie wszystko jest git - swieci lampka , wszystko działa :szeroki_usmiech
                                        szkoda ze nie mieszkasz blisko czech - miałbyś to za pół darmo ORI

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          zamka nie rozbierałem, ale może to jest czujnik 3-pinowy na ten przykład i steruje oddzielnie czujnikiem i lampką. Możliwe, że będę musiał rozbebeszyć zamek. Spróbuję dziś wieczorem.
                                          Bee miał pewność co jest nie tak. Tak nawiasem mówiąc udało mi się wyciągnąć zamykany schowek w konsoli centralnej (ten dolny z klapką) i tam okazuje się nie mam żadnego oświetlenia co mnie strasznie wkurza. Będę musiał coś tam dorobić.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            W zamku w klapie jest stycznik 3 położeniami, który steruje oświetleniem bagażnika i informacją na desce rozdzielczej.

                                            1 klapa otwarta - światło świeci w bagażniku i na desce
                                            2 klapa zamknięta ale nie do końca - światło w bagażniku już się nie świeci ale na desce jest kontrolka niedomkniętej klapy.
                                            3 klapa zamknięta - Obydwie kontrolki nie świecą.

                                            Zobacz jeszcze kostki w bagażniku po lewej stronie na nadkolu za tapicerką, oraz przewody w osłonie gumowej miedzy klapą a "budą".
                                            Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Rozebrałem część tej tapicerki, żeby dało się wymontować zamek. Faktycznie ma trzy PINy, więc zrobiłem sobie zworkę i sprawdzałem co się dzieje. Kontrolka otwartych drzwi działa. jednak jak zwierałem drugi obwód niestety nie daje to żadnych efektów.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                gisek, żarówkę oświetlenia sprawdzałeś?
                                                Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jest nówka sztuka tak na wszelki wypadek. Nie wiem już gdzie tu jeszcze można zajrzeć, żeby to zweryfikować. Chyba pojadę do serwisu zamiast się mordować...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X