Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] szumy w tylnych drzwiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] szumy w tylnych drzwiach

    Co to jest ta "dwumasa" i czy to występuje w 1.4 tsi ?
    Przejrzyj TO (klikamy)

    Podobno występuje w 1.4TSI

  • #2
    [O2] szumy w tylnych drzwiach

    Witam wszystkich mam problem z szumiącymi uszczelkami dochodzą gdzieś z tylnych drzwi mam pytanie czy we wszystkich O2 uszczelki są takie marne i jak można takie coś wyeliminować może ktoś miał podobny problem proszę o pomoc aha jeszcze jedna sprawa padło mi całkiem oświetlenie wnętrza i bagażnika sprawdzałem bezpieczniki i żarówki niby wszystko ok na komputerze w salonie sprawdzali i wyskoczylo że uszkodzenie w obwodzie prądowym zacisk 30 czarna magia dla mnie a kiedy tam byłem w salonie nie było elektryka i tak jeżdze ciągle to chyba tyle dzieki wielkie za pomoc pozdrawiam
    DSG

    Komentarz


    • #3
      michael149, Witam . Spróbuj potraktować uszczelki drzwi silikonem w sprayu do uszczelek.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • #4
        było juz poruszane ......u mnie smarowali uszczelki trzy razy silikonem i za czwartym razem wymienili szybki z uszczelkami na nowe i po sprawie ----
        narazie brak usterek ...21-12-2009 wymiana akumulatora i przekroczyłem 103000tyś przebiegu...(listopad 2010r)juz 5lat minęło)..po przeglądzie .....Może czas na zmiany...kurde 17-12-2010 mam 104500tyś przejechane coś mało jeżdze ostaTNIO.......11-2011 przejechane 116000tyś wymiana rozrządu kpl

        Komentarz


        • #5
          A.) rozwalone lub pogięte uszczelki drzwi - sprawdzić
          B.) Źle skręcone zawiasy i drzwi odstają - sprawdzić
          C.) "zwichrowane" drzwi po wypadku i byle jak zamocowane - sprawdzić
          D.) jak żadne z powyższych:
          Rozwiązanie tylko warsztatowe:
          Wycięcie małych tylnych szybek (z tej strony gdzie szumi), ponowne "dobre" wklejenie i problem zniknie.
          Miałem ćwiczyłem - pomogło.
          Pozdrowienia
          Jacek
          Mam, jeżdżę, cieszę sie (-:
          Zmiana na 1.4 TSI 140 HP.
          Niestety ta nowa to nie jest 4x4 ...

          Komentarz


          • #6
            Podłącze się pod temat.

            Od kilku dni wyrażnie słychać jak (na nierównościach) pracują uszczelki w drzwiach. :x
            Co do szybki, u mnie lewa tylna tragicznie szumi. Co proponujecie w obu przypadkach ?

            Pozdrówka
            p690

            Komentarz


            • #7
              p690, jak wyżej napisałem.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez AdamB
                p690, jak wyżej napisałem.
                a szybka ?

                wyrywać ? :hammer

                Komentarz


                • #9
                  p690, jak wyżej napisał DOBI,
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez AdamB
                    p690, jak wyżej napisał DOBI,
                    czy ASO zrobi to w ramach gwarancji ?

                    Komentarz


                    • #11
                      p690, tak, już komuś robili na forum
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja mam szumy już przy 80 km/h i to w nowej Octavii 2FL kombi. Zwłaszcza w drzwiach kierowcy.
                        Przy jeździe po nierównościach słychać wszystkie drzwi jak pracują. Po 2 miesiącach musiałem smarować uszczelki sylikonem ale po tygodniu już było to samo. Pamiętam jazdę zaraz z salonu po odbiorze auta. Była wtedy kompletna cisza a teraz po 4 miesiącach jakbym jeździł jakimś nie dorobionym autem.
                        Kasta jest głośniejsza niż w mojej 14 letniej SIENIE. :evil:

                        Komentarz


                        • #13
                          TomaszW, użyj silikonu w sprayu, dostępnego np. na Statoilu lub allegro. U mnie wystarcza raz na kilka miesięcy.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • #14
                            tak mi to na gwarancji zrobili .....no ale trzy razy jeżdziłem na smarowanie czarnym silikonem pomagało na 2-3 miesiące i znowu to samo.....więc za czwartym razem nie wytrzymałem --wiec wymiana..
                            narazie brak usterek ...21-12-2009 wymiana akumulatora i przekroczyłem 103000tyś przebiegu...(listopad 2010r)juz 5lat minęło)..po przeglądzie .....Może czas na zmiany...kurde 17-12-2010 mam 104500tyś przejechane coś mało jeżdze ostaTNIO.......11-2011 przejechane 116000tyś wymiana rozrządu kpl

                            Komentarz


                            • #15
                              mi już trzy razy smarowali uszczelki... :? Dzisiaj pojechałem czwarty raz i pytam gościa od serwisu, co robimy ? A on do mnie ze możemy tylko smarować. :x



                              Co robić???

                              Komentarz


                              • #16
                                Powiedz kolegom z serwisu żeby przestali "nawijać makaron" i wycieli szybki i je ponownie wkleili ....
                                Jacek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nie po to kupowaliśmy nowe auta żeby je od razu smarować w końcu to nie jakieś autko za 20 tys zł czy 10 letnie auto.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    to są jakieś debile z tych ludzi... siedza tam i tylko potrafią olej wymienić! Powiedziałem im, ze szkoda mi czasu na ich smarowanie.

                                    Znacie moze jakis mądry serwis?

                                    [ Dodano: Czw 22 Paź, 09 15:32 ]
                                    jeden z tych gości z SERWISU AUTO LELLEK W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU powiedział mi: "gdzie jest napisane ze uszczelki maja nie skrzypieć"?


                                    normalnie żallll.... :?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      umnie zbiera się woda na dywanikach w serwisie powiedzieli zeby wymienic uszczelki zrobiłem wymieniłem a woda dalej sie zbiera jak mocniej leje co robić.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        woda sie leje dlatego ze leci pod tapicerke, jest nieszczelna folia ktora jest przyklejona pod tapicerka. Tam sa takie otwory pod kazdymi od spodu drzwiami- tedy powinna woda kapac jak sie dostaje pod uszczelke szyby.
                                        Ja mam taki problem ze mi swiszcze wiatr w tylnych drzwiach lewych, daje tak ze normalnie jakby ptaszki cwierkaly. Przy wiekszej predkosci cisza od 20 -80 bardz slyszalne. Nie wiem co mam robic. Moze to opona zimowa bo przerzucilem z przodu na tyl. Na letnich nie bylo takiego swistu.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez p690
                                          Podłącze się pod temat.

                                          Od kilku dni wyrażnie słychać jak (na nierównościach) pracują uszczelki w drzwiach. :x
                                          Co do szybki, u mnie lewa tylna tragicznie szumi. Co proponujecie w obu przypadkach ?

                                          Pozdrówka
                                          p690
                                          Ja mam to samo, regulacja drzwi nie pomogła, robione już były szybki w tylnych drzwiach, a skrzypi bardziej niż moje poprzednie 20 letnie volvo. Smarowanie starcza na krótko, zmieniłem teraz serwis, niebawem przegląd, więc zgłoszę im żeby wymienili te cholerne uszczelki bo to żenujące trochę, żeby bądź co bądź w nowym aucie tak skrzypiało.
                                          Pozdrawiam wojtas
                                          O2 ambiente 1.6 MPI + LPG LR

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            witam dalej mam swiszczenie dochodzace z tylnych lewych drzwi- strasznie denerwujace od 20 km/h. Myslalem ze opona, ale nie bo zamienilem, lozysko cisza, szczeki tez ok. Za co sie zabrac. Robilem tes i zaklejalem dzwi tasma wokol uszczelek drzwi i bez zmian, swiszcze swistak. Moze jakies porady?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez speede
                                              witam dalej mam swiszczenie dochodzace z tylnych lewych drzwi- strasznie denerwujace od 20 km/h. Myslalem ze opona, ale nie bo zamienilem, lozysko cisza, szczeki tez ok. Za co sie zabrac. Robilem tes i zaklejalem dzwi tasma wokol uszczelek drzwi i bez zmian, swiszcze swistak. Moze jakies porady?
                                              Nie zaklejaj całych drzwi dookoła tylko oklej tą wklejaną szybkę w tylnych drzwiach (ale tak "dokładnie"...) i daj znać ..
                                              Jacek
                                              Mam, jeżdżę, cieszę sie (-:
                                              Zmiana na 1.4 TSI 140 HP.
                                              Niestety ta nowa to nie jest 4x4 ...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Podłącze się pod temat, bo od kiedy pogorszyła się pogoda, to szlag mnie trafia, ponieważ co ś z tyłu trzeszczy i nie moge tego zlokalizować, byłem na kanale, bo myślałem , że to gdzieś tłumik stuka, , ale wszystko ok. Z tego co piszecie mogą to być te małe szybki w tylnych drzwiach, tylko powiedzcie mi czy one trzeszczą na połączeniu uszczelka szybki z drzwiami ? gdzie je przesmarować?, bo troche zgupiałem i nie wiem w którym miejscu to trzeszczy. o co chodzi z oklejeniem tylnej szybki?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  u mnie chyba jednak to nie szybka, podczas jazdy siedzialem z tylu i sie przysluchiwalem, jednoznacznie dzwiek odchodzi os spodu nadkola tylnego i podlogi. Swiszcze chyba to lozysko. Dziwne w marcu wymienialem, co do szybki o oklejalem i bez zmian dalej swiszcze, a podczas jazdy uchylalem drzwi otwieralem lekko i trzymalem, teoretycznie powinno sie cos zmienic skoro szybka a tu bez zmian. Swistanie idzie od podlogi tylnego nadkola. I nie wiem co robic. Kolejne lozysko?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X