Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaż słupka od strony kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Demontaż słupka od strony kierowcy

    Witam
    Ma ktoś doświadczenie z demontażem słupka od strony kierowcy przy pasach bezpieczeństwa? Nie wiem od której strony się za to zabrać, czy podważyć w którymś miejscu, czy może jest gdzieś ukryta śrubka, a przekopałem internet i nic nie moge znaleźć... Samochód to Octavia II sedan bez airbagów z boku. Musze się tam dostać żeby wymienić głośniczek od czujników cofania.
    Z góry dzięki za pomoc
    Życie to nie je bajka, to je bitwa!

  • #2
    Na tym słupku nie ma śrubek. Wszystko jest mocowane na metalowych spinkach.
    Musisz zacząć podważać plastiki na łączeniu - na wysokości zagłówka (połączenie plastiku szarego i kremowego). Najlepiej do tego sprawuje się tępy nóż od zastawy stołowej :-) Nie pęknie i jednocześnie nic nie porysuje.

    Komentarz


    • #3
      Dzięki kolego, jutro z tym powalcze
      Życie to nie je bajka, to je bitwa!

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Dafik88 Zobacz wpis
        Witam
        Ma ktoś doświadczenie z demontażem słupka od strony kierowcy przy pasach bezpieczeństwa? Nie wiem od której strony się za to zabrać, czy podważyć w którymś miejscu, czy może jest gdzieś ukryta śrubka, a przekopałem internet i nic nie moge znaleźć... Samochód to Octavia II sedan bez airbagów z boku. Musze się tam dostać żeby wymienić głośniczek od czujników cofania.
        Z góry dzięki za pomoc
        W wersji z airbag jest śrubka jakieś 2 cm od góry po środku ukryta pod napisem airbag przypuszczam że u was też jest taka śrubka tylko zaślepka musi być bez napisu
        pozdrawiam
        roberta

        Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

        http://chomikuj.pl/Roberta9

        Komentarz


        • #5
          dokładnie, i z boków tej śrubki są kołki prowadzące, także górną część górnego słupka B na boki nie wyginaj tylko do siebie ciągnij, a jego dolną część na boki rozegnij i wyjmij z zaczepów
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Głośniczek już wymieniony ;-) odnośnie śrubki o której piszecie, nie mam airbaga i nie było tam żadnej śrubki. Przy demontażu trzeba to po prostu robić z wyczuciem i ładnie zejdzie, bez uszkodzeń. Tak więc śrubka na pewno jest jeśli jest tam airbag, jeśli nie ma- śrubki też nie ma, trzyma się to wszystko na zatrzaskach. Dzięki koledzy za pomoc :-)
            Życie to nie je bajka, to je bitwa!

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X