Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klapa bagażnika nie otwiera się

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klapa bagażnika nie otwiera się

    Panowie może to już było,ale rozevrałem już klapę i jestem jeszcze bardziej zdziwiony niż bylem. Jak naciskam na pilocie otwarcie bagażnika to slychać jakby chciał otworzyć, ale nie otwiera, jakby sily niemialo. Sprawdzilem ten mikrostyk, nawet podgielem blaszke i on działa. Czy to zamek jest wadliwy? Zamek moge kupic ,ale zeby sie nie okazało ze to nie to.
    Czy moze coś z okablowaniem? Do tego zamka dochodzą trzy przewody w wtyku. W O1 byl siłownik klapy tu takiego czegoś nie widzę. Prosze o porade. Zamek 1Z5827501C
    1.9 TDI umiera...

  • #2
    A jaka fura , bo nie widzę? Z tekstu wynika, że nie OI. Jeżeli OII, to też jest siłownik, ale nie w klapie tylko tu gdzie jest to ucho, za które się zamek zatrzaskuje. W OIII nie mam pojęcia jak jest. Skoro słyszysz odgłosy siłownika, to raczej on działa. Spróbuj otworzyć bagażnik od środka, może mu przejdzie. Ja tak zrobiłem jakies 2 tyg. temu, gdy też mi się zaciął. Otwarłem i od tej pory zero problemu. Nie wiem nawet co mu było. Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      klapę otworzyć od środka, i spryskać zaczep wd czy innym smarem, mi się w tym miejscu też zablokowało, przesmarowałem zamek i po problemie
      Mastershine - Auto Detailing Studio

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za odpowiedź. Ja otworzyłem bagażnik. U mnie slychać że otwiera takie bzy tylko nie ma siły otworzyć skobla jak otwieranie awaryjne. Tam dochodza trzy kable i czasem czy tam nie ma jakiegos gówna co dostaje impuls i otwiera skobel?
        1.9 TDI umiera...

        Komentarz


        • #5
          Tak myslalem ze cos musi byc w tym zamku, jakiś silownik cos go blokuje. Szkoda ze to troche nierozbieralne, tylko mozna rozwiercic i tak sobie zobaczyć co sie zepsuło
          1.9 TDI umiera...

          Komentarz


          • #6
            Sprawa była banalna. Ja rozebrałem klape i wyciągnełem zamek. Juz chcialem zamawiać nowy zamek ASO 195 zł, myślałem o używce,ale poszedlem do samochodu i jest. Pod skoblem jest siłownik i od działa. Zatarła sie ta dzwignia która zwalnia zamek. Zatarła ze siłownik nie mogł jej ruszyć do końca. Wystarczyło psiknąć wd lekko się przesmarowało syf wyleciał i działa. Kuźwa wystarczyło bez rozbierania...
            1.9 TDI umiera...

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X