Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ściekajaca woda z drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ściekajaca woda z drzwi

    Witam. Ostatnio zauważyłem, że po myciu auta woda która dostaje się do wnętrza drzwi zaczyna wypływać tymi otworami dopiero po tym, jak otworzymy drzwi. Otwory odpływowe są jak najbardziej drożne. Ostatnio myłem auto i zaraz po myciu jak tylko otworzyłem drzwi kierowcy woda zaczęła wypływać. Później było małe czyszczenie auta i przy drzwiach pasażera, po ich otwarciu również wypłynął mały strumyk. Wydaje mi się, że to chyba nie jest normalne, do tej pory nie spotkałem się z takim zjawiskiem w innych autach. Przychodzi mi do głowy powiązanie tego problemu z tylnymi sprężynami, które mam do wymiany, auto dość mocno siedzi na tyle. Wg mnie woda powinna wypływać na bieżąco, a nie gromadzić się w środku i czekać na otwarcie drzwi. Ktoś może zauważył taki objaw u siebie?
    Ostatnio edytowany przez dieselinside1900; 43793.
    Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

  • #2
    Podobnie jest w O III. U mnie w drzwiach kierowcy, o dziwo tylko.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Normalny objaw. Zauważyłem 9 lat temu przy pierwszym myciu. Miałem tak tez w poprzednich autach.


      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

      Komentarz


      • #4
        W O I tak nie było, w innych samochodach też tak nie miałem.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          To jest patent z Mlada Boleslav żeby drzwi szybciej gniły w O2. A na powaznie po zakupie samochodu reklamowałem ten problem w salonie i uzyskałem odpowiedź że TTTM i nic z tym nie zrobią Z uwagi na to że nie uważam tego za normalne zjawisko (podbnie jak ty pierwszy raz się z czymś takim spotkałem) to po każdej większej ulewie lece drzwi otwierać żeby wodę z nich wylać. Ale nie przejmuj się Octavia ma więcej takich super ficzerów i jeszcze nie raz cie zaskoczy.

          Jedno jest pewne: jest to pierwsza i ostatnia Skoda w moim życiu.

          Komentarz


          • #6
            Witam,
            w mojej octavii zauważyłem taki sam problem we wszystkich drzwiach. Czy ktoś próbował wyciąć kawałek uszczelki w miejscu otworu w drzwiach? Wtedy woda by spływała sama. Myślicie że to dobry pomysł? Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Wówczas woda będzie wpływała do uszczelki. Wrzuć zdjęcia jak to wygląda. U mnie w O2 woda ściekała "chyba" po szybie do wnętrza drzwi. Następnie wyciekała pomiędzy blachą a tapicerką drzwi ponieważ płyta, na której znajduje się mechanizm podnoszenia szyb był problem z uszczelką. Sprawę załatwiłem w ten sposób że zdemontowałem tapicerkę drzwi i za pomocą czarnego silikonu naprawiłem problem.

              Komentarz


              • #8
                Podstawa to szczelne przyleganie tej blachy do drzwi, więc lecimy z wierzchu silikonem dookoła lub demontujemy blachę i uszczelniamy od środka.
                Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mr.suchy Zobacz wpis
                  Wówczas woda będzie wpływała do uszczelki.
                  Miałem na myśli żeby wyciąć kawałek uszczelki na dole. Ten kawałek który przylega do otworu odpływowego.
                  O jakiej blasze mówicie? Mi się wydaje woda przecieka między szybą a uszczelką, ale mogę się mylić.

                  Komentarz


                  • #10
                    Proszę wrzuć zdjęcia jak u Ciebie to wygląda. Gdzie "leży" woda. U mnie woda spływała z drzwi. Pomiędzy tapicerką a blachą (drzwiami).

                    Komentarz


                    • #11
                      W mojej poprzedniej Skodzie 1.9 TDI BXE miałem w tym miejscu gdzie zasili konowałem przeciek i lała się woda do środka
                      Załączone pliki

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez dieselinside1900 Zobacz wpis
                        Podstawa to szczelne przyleganie tej blachy do drzwi, więc lecimy z wierzchu silikonem dookoła lub demontujemy blachę i uszczelniamy od środka.
                        Gratuluje pomysłu. Silikon który posiada ocet dawać na blachę, która szybciej zgnije niż jakby w wodzie miała leżeć.

                        U mnie po stronie kierowcy tył wylewa wodę dopiero po otwarciu drzwi, reszta wygląda ok.
                        Grunt, że nie chlupie podczas jazdy
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X