Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kluczyk zespolony

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kluczyk zespolony

    Witam,
    potrzebuję rozebrać kluczyk jak na zdjęciu w celu wyjęcia immo. Wygląda na solidnie sklejony, a nie chciał bym czegoś zniszczyć. Czy ktoś już to robił i wie ja się powinno za to zabrać?

    Załączone pliki

  • #2
    Ten kluczyk nie jest sklejony, to jedna całość, miałem taki sam i aby wyjąc mimo odciąłem kilka milimetrów plastiku przy grocie po czym ukazał się kanalik w którym luźno był immo, mam gdzieś fotę kluczyka obciętego to mogę ci podesłać
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • #3
      Maly745 jak możesz to podeślij. Na pewno się przyda. Nie chciał bym przeciąć kluczyka razem z immo...

      Komentarz


      • #4
        Ja użyłem noża z ząbkami na podcięcia
        Załączone pliki
        Skoda Octavia II FL
        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

        Komentarz


        • #5
          dzięki Maly745 zafotki. W weekend podziałam. Głęboko immo siedzi w tym otworze walcowym?

          Komentarz


          • #6
            Charlie6 też zabieram się do tego tematu...powiedz mi jaki masz centralny zamek?
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #7
              dawcio nie mam przed sobą kompa, odpisze w szczegółach pod koniec weekendu

              Komentarz


              • #8
                Immo siedzi luźno jak otworzysz ten otwór to wyleci samo
                Skoda Octavia II FL
                Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                Komentarz


                • #9
                  Charlie6 a skąd jesteś?(jaki rejon PL)
                  Dawid
                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                  Komentarz


                  • #10
                    Pilot z kluczykiem już aktywowany (zdjęcie poniżej na foto)


                    @ dawcio - jestem z Łodzi. Co do centralnego zamka i centralnego modułu elektryki to u mnie następujaco:

                    1. Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 1K0-937-08x-09.clb
                    Part No SW: 1K0 937 085 L HW: 1K0 937 085 L
                    Component: BCM PQ35 B+ 110 0651
                    Revision: 00110 AC
                    2. Address 42: Door Elect, Driver Labels: 1K0-959-701-MIN3.lbl
                    Part No SW: 1T0 959 701 T HW: 1T0 959 701 T
                    Component: Tuer-SG 009 2119
                    3. Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 1K0-959-702-MIN3.lbl
                    Part No SW: 1T0 959 702 R HW: 1T0 959 702 R
                    Component: Tuer-SG 009 2119
                    W przednich szybach tylko elektryka. Teraz z pilota otwierają się drzwi, bagażnik i szyby.
                    Ze starego kluczyka wykorzystałem immo i grot (grot trzeba trochę dostosować)

                    @ Maly745 - dzięki za wskazówki co do zabrania się za kluczyk zespolony
                    Załączone pliki
                    Ostatnio edytowany przez Charlie6; 43462.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Charlie6 Zobacz wpis
                      Ze starego kluczyka wykorzystałem immo i grot (grot trzeba trochę dostosować)
                      gratki kolo,ale jak użyłeś starego grota aby zamontować go w scyzoryku?
                      Aha jakiej firmy masz centralny zamek(fabryczny czy dokładany np przez dilera?)
                      Dawid
                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                      Komentarz


                      • #12
                        1. Zwykła piłka do wycięcia grota ze starego kluczyka zespolonego. Następnie wydłubujesz z resztek zatopionego plastiku i masz surówkę do dopasowania. W kluczyku z pilotem masz grot zamocowany za pomocą małego sworznia. Wybijasz delikatnie małym gwoździkiem. Później przypasowując surówkę ze starego kluczyka z grotem który masz wyjęty z kluczyka z pilotem dopiłowujesz delikatnie kształt pilnikiem. Po dopasowaniu montujesz i wbijasz z powrotem sworzeń i gotowe.
                        Korzyści - i tak zniszczony stary kluczyk zespolony (wyjęte immo), brak dodatkowych kosztów w punkcie dorabiania kluczyków.
                        2. Co do centralnego zamka to nie wiem gdyż nie rozbierałem. Nie jestem użytkownikiem auto od nowości i na stówę nie powiem Ci czy fabryczny czy dokładany np przez dilera. Ale z papierów jakie mam od auta wnioskuje że ma 99,9% fabryczny. Jak wiesz jak to w łatwy sposób sprawdzić to napisz. Sprawdzę co jest u nie i Ci odpiszę

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Charlie6 Zobacz wpis
                          Nie jestem użytkownikiem auto od nowości i na stówę nie powiem Ci czy fabryczny czy dokładany np przez dilera. Ale z papierów jakie mam od auta wnioskuje że ma 99,9% fabryczny. Jak wiesz jak to w łatwy sposób sprawdzić to napisz. Sprawdzę co jest u nie i Ci odpiszę
                          pokarz foto jaki masz(miałeś)pilot do centralnego
                          Hmmm wygląda że to żadna ameryka z tym dorobieniem scyzoryka,a jak programowałeś coś?
                          Dawid
                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                          Komentarz


                          • #14
                            żadna ameryka
                            1. Kluczyk miałem tak jak na pierwszym foto w poście (nierozbieralny)
                            2. Scyzoryk z pilotem jak na ostatnim foto w poście - 1K0 959 753 N (na allegro nowy za 80 zł)
                            wszyściutko masz ładnie opisane - w temacie na forum -> Kluczyk scyzoryk w Mincie - podsumować czas (kodowanie + co i jak opisał Kol. Enriquez)
                            Ostatnio edytowany przez Charlie6; 43462.

                            Komentarz


                            • #15
                              A takie pytanie laika...jeśli mam kluczyk zespolony i zamienię na scyzoryk to co będzie odpowiadało za sterowaniem centralka z tego scyzoryka?
                              Dawid
                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                              Komentarz


                              • #16
                                W twoim przypadku elektronika z kluczyka z modułem 09 który zarządza centralnym zamkiem .

                                Komentarz


                                • #17
                                  To tylko w fabryce wystarczyło dołożyć scyzoryk...
                                  Dawid
                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    mam i ja
                                    Załączone pliki
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      dawcio a ten kluczyk to chyba jakiś zamiennik nie oryginał

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Jacek.M Zobacz wpis
                                        a ten kluczyk to chyba jakiś zamiennik nie oryginał
                                        tak musiał taki być bo używam na codzień dwóch(ja i żona) i nie mogłem rozwalić obu a więc po łatwiźnie poszedłem miałem proxime i dodałem tylko scyzoryk
                                        Dawid
                                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja bym wolał kupić oryginalny kluczyk używkę i zakodować

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Jacek.M Zobacz wpis
                                            Ja bym wolał kupić oryginalny kluczyk używkę i zakodować
                                            żaden problem chwila roboty i zrobione już mam wprawę najwięcej roboty z rozcięciem starego klucza,aby wyciągnąć imo
                                            Dawid
                                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X