Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klimatyzacja (półautomatyczna) słabo chłodzi po zmianie czynnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klimatyzacja (półautomatyczna) słabo chłodzi po zmianie czynnika

    Oddałem Octavie do serwisu klimatyzacji na odgrzybianie. Przepytali mnie przy okazji czy klima działa dobrze - no działała gorzej niż kiedyś, wydajność była niższa. Zalecili wymianę czynnika chłodniczego.
    Gdy odbierałem samochód, powiedzieli, że czynnika było za dużo (fabryczna ilość, nie zmieniany od 2009r) i teraz po wymianie jest już właściwa ilość, zgodnie z serwisówką Skody.

    Niestety od tego momentu klimatyzacja działa gorzej. Chłód czuć po dłuższym czasie (5minut od włączenia), a wydajność jest przeciętna.

    Serwis mówi, że postąpili zgodnie z instrukcją serwisową i trzeba szukać, co jest przyczyną, że być może "coś sie ujawniło w związku z wymianą"
    Co wg Was może być przyczyną? Jednak za mało czynnika, a poprzednia fabryczna ilość była właśnie dobra. Czy faktycznie ujawniło się "coś", bo klima przed serwisem nie działała już tak dobrze jak nowa.

    pozdrawiam

    AKRAK1
    AdamKrak Pierwszy

  • #2
    Od 8 lat czynnika było za dużo - coś mi tu nie pasuje. Przez ten czas powinno już trochę ubyć.
    Masz jakiś paragon, czy wydruk z tego serwisu - ile gram czynnika nabili?
    Proponuje udać się do innego serwisu klimy, żeby sprawdzili ciśnienie.
    Ewentualnie jak masz kogoś z VCDS-em to możesz odczytać w measuring blocks modułu klimy - tam będzie podane ciśnienie.
    W obecnych temperaturach w spoczynku powinno być 5-6 bar.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
      Od 8 lat czynnika było za dużo - coś mi tu nie pasuje. Przez ten czas powinno już trochę ubyć.
      Masz jakiś paragon, czy wydruk z tego serwisu - ile gram czynnika nabili?
      Proponuje udać się do innego serwisu klimy, żeby sprawdzili ciśnienie.
      Sprawdze dokladnie. Pamietam, ze bylo około 650ml, a oni nabili około 500ml.

      AKRAK1


      AdamKrak Pierwszy

      Komentarz


      • #4
        Za dużo czynnika po 8 latach? Wydaje mi się to niemożliwe. Zacząłbym diagnostykę jednak od ponownej weryfikacji ilości czynnika w innym serwisie.
        Antyfotoradar Valentine1
        Harry II Classic+Sirio ML145

        Komentarz


        • #5
          Miałem podobne objawy po serwisie klimatyzacji, mimo wielu prób komputer nic nie pokazywał, a wentylatory się włączały okazało się że zawór sprężarki klimatyzacji był uszkodzony (działał na tyle by nie wyskakiwał błąd na komputerze), Problem w tym że aby go sprawdzić-wymienić trzeba spuiszczać czynnik i nabijać od nowa. Proponuje od tego zacząć i nie słuchać dziwnych diagnoz.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X