Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zamek pasa bezpieczeństwa

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamek pasa bezpieczeństwa

    Cześć,

    Dziwny problem. Jak jest ciepło, słońce nagrzewa zamek pasa bezpieczeństwa - kierowcy. Po zapięciu pasa komputer zgłasza że pas nie jest zapięty. Wygląda to tak że w jednej sekundzie jest zapięty a potem na sekundę nie. Włączę klimatyzację, problem mija. Czy muszę wymienić, kupić nowy zamek pasa bezpieczeństwa ? Ktoś miał podobny problem ?

    Pozdrawiam

  • #2
    Tak, miałem. Praktycznie tylko latem. Jedyne wyjście rozebrać osłonę zamka, tzn rozerwać bo jest klejona. Jest wątek na forum. Styk wyłącznika jest tak lichy, że szok. Trzeba go lekko podgiąć wyczyścić z syfu i osłonę skleić z powrotem np. kropelką. Da się zrobić bez wyciągania końcówki z auta. Mam inny problem związany z nagrzewaniem drzwi kierowcy, wtedy otwieranie i zamykanie szyby emituje potępieńczy pisk. Po ostudzeniu mija. Podejrzewam, że nie jest to sprawa uszczelek. Nie bardzo mi się uśmiecha patroszyć drzwi. :-(

    Komentarz


    • #3
      1. Jesteś w stanie znaleźć ten wątek ?
      2. Nie wywali poduszek podczas takiej zabawy ?
      3. Mam to samo z szybami ale z tyłu. Chce się tym zająć w tym roku ale mam wrażenie że trzeba właśnie uszczelki umyć i nasmarować.

      Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        ad.1 [O2] naprawa czujnika niezapiętego pasa kierowcy - Octavia Club Polska

        ad.2 nie ma powodu, tam jest tylko wyłącznik czujnika zapięcia pasa - w końcu pracuje parę razy dziennie

        ad.3 myłem i talkowałem - bez skutku

        Komentarz


        • #5
          Nie ma sensu dyblować dobrej fotorelacji więc wątek zamykam Link jest więc już nie dubluję



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X