Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

uszkodzenia pokolizyjne a badanie szczelności butli (legalizacja)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • uszkodzenia pokolizyjne a badanie szczelności butli (legalizacja)

    Około 2 miesięcy temu miałem stłuczkę (uszkodzony reflektor i zderzak) szkoda było nie z mojej winy ale ze względu na przeciągające się czynności robię szkodę z AC z regresem. Wszystko naprawiało się dobrze do wydania samochodu gdzie przypomniałem ASO ze trzeba zrobić badanie pokolizyjne. Samochód jest z gazem wiec diagnosta stwierdził że muszę zrobić legalizację butli i odesłał mnie do uprawnionego organu. Tu też zaczęły się schody z ubezpieczycielem który stwierdził ze samochód uderzony był w przód i nie musiał być sprawdzany tym samym odrzuca koszty tego badania. Może na forum jest ktoś z SKP i podpowie mi na podstawie jakiego artykułu odsyła się na badanie szczelności butli (mógłbym napisać odwołanie z AC)? Czy polisa OC pokrywa koszt takiego badania (to odpuściłbym sobie z AC)? Może ktoś miał podobne doświadczenia.

  • #2
    Wszystko zależy od powiatu w jednych SKP wymagają po zabraniu dowodu badania po kolizyjnego instalacji LPG (czyli legalizacja butli) w innych dostajesz papier i odbierasz dowód. W moim powiecie się nie dało w sąsiednim bez problemu zaświadczenie o pozytywnym przejściu przeglądu bez legalizacji.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X