Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Buczenie opon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Buczenie opon

    Cześć ,
    Od niedawna mam koła 17" i oponki 225/45 bridgestone , aktualnie nie jestem w stanie powiedzieć jakie są dokładnie i jaki maja profil wyciszenia . Ale w aucie buczy nie miłosiernie

  • #2
    Tu może być dużo pomysłów dlaczego;
    Może opony są wyzabkowane
    Może Bieżnik jest jakiś niestandardowy np. Choinka i będzie głośniej.
    A może nie jesteś przyzwyczajony do tej szerokości kapci. Większe opory powietrza i większe szumy
    Może to szumy z felgi , że względu na jej kształt.
    Powodzonka w szukaniu przyczyny a na końcu wyjdzie że to szumią łożyska

    Komentarz


    • #3
      Mogę dodać ze "buczenie" bo to jest bliższe niż szumienie najbardziej jest słyszane przy zwalnianiu na wysokości 40-20 KM/H , 60KM jest wszystko ładnie potem od 80 do 100 znów troszkę głośniej ale nie tak jak przy zwalnianiu i od 100 już wszystko się powoli wycisza wraz z prędkością


      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

      Komentarz


      • #4
        Miałem ten sam problem ze swoimi oponami. Tydzień temu problem ten rozwiązałem w bardzo prosty sposób- kupiłem nowe opony....i cisza....

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Jacek7210 Zobacz wpis
          Miałem ten sam problem ze swoimi oponami. Tydzień temu problem ten rozwiązałem w bardzo prosty sposób- kupiłem nowe opony....i cisza....
          Miałem tak samo jak kolega powyżej. Opony w pewnym momencie zaczęły mi buczeć. Pomimo dobrego jeszcze bieżnika wymieniłem na nowe i cisza. Prawdopodobnie guma się zestarzała i to była przyczyna. Opony miały 7 lat.

          Komentarz


          • #6
            Sprawdziłem wszystko, Bridgestone POTENZA RE050 , 225/45 R17 91W rok produkcji 2013(0113) czyli 1 tydzień?! chyba z tego co pamiętam . Prawdopodobnie przez wiek opon buczy tak jak buczy , no nic miesiąc temu kupione nie są zniszczone jeśli chodzi o bieżnik to się na nich przemęczę .
            Dzięki za aktywność w temacie .

            Komentarz


            • #7
              A opony nie są wyząbkowane?



              Komentarz


              • #8
                A nie mam pojęcia jak to sprawdzić nawet

                Komentarz


                • #9
                  Spuściłem trochę powietrza z opon jak zalecane jest na kłapcie od wlewu : 2.0 przód 2.1 tył jest teraz , było 2.5 i 3 jak wyjechałem od wulkanizatora , buczy już o wiele mniej mogę powiedzieć ze prawie wgl

                  Komentarz


                  • #10
                    Opony zaczęły ząbkować , pojechałem na reklamacje do znajomego, 4 opony inne wpadły i wszystko ucichło. Dzięki za pomoc

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X