Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

DPF mnie irytuje!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • DPF mnie irytuje!

    Witam!
    Panowie mam pytanie odnośnie dpf-u. Auto to O2 RS 2.0 tdi BMN z 2007r. To że wypalanie włącza sie gdy jeżdżę tylko po mieście to jestem w stanie zrozumieć ale irytuje mnie gdy robię jakieś dłuższe trasy i wracam do domu a na drugi dzień włącza mi się wypalanie. Przecież ten syf powinien wypalić się na trasie? Czy ktoś z posiadaczy ma podobnie? Czy to pierwsze oznaki czegoś niedobrego bo jak tak to wywalę ten bubel z auta.
    Pozdrawiam.
    Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
    Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

  • #2
    Witam u mnie wypalał się średnio co 300 km z początku odbywało się to bezproblemowo po jakimś czasie dpf zrobił się złośliwy- wypalanie jak podjechałem z rodzimą na zakupy,powrót do domu z wypadu weekendowego itp-wycinka drobny, program teraz mam 190KM 400Nm i zastanawiam się dlaczego tak długo zwlekałem z pozbyciem się tego cudownego urzadzenia.Pozdrawiam.
    Dla wszystkich forumowiczów OCP 15% rabatu w serwisie komputerowym MSC
    MSC ul. Kłodnicka 97 tel: 791-221-517

    Komentarz


    • #3
      No właśnie drażni mnie to wypalanie po długiej trasie. Chyba też go wywalę i lekki sofcik zapodam. Teraz na hamowni pokazało 186ps więc powinnon być dobrze.

      P.S.
      A jak ze spalaniem po wycince? Ponoć spada.
      Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
      Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

      Komentarz


      • #4
        Dlatego tak się dzieje, że inne są wartości progowe dla rozpoczęcia wypalania przy jeździe ciągiem na trasie a inne po odpaleniu, przykładowo jeśli jedziemy długo rozpocznie się wypalanie przy zapełnieniu 24 gramy, a po odpaleniu następnego dnia przy 18 gr. Wartości przykładowe, nie pamiętam już jakie są dokładnie.
        Dlatego po trasie często następnego dnia auto wita mega irytującym dopalanie, też mi się tak zdarza.
        Kodiaq 1.5 DSG Style

        Komentarz


        • #5
          W takim razie Panowie czy możecie polecić dobry i niedrogi zakład ze śląska w którym mi to wywalą i troszkę podciągną softem? Chyba że nie kombinować (bo dobry i niedrogi mogą nie iść w parze) i uderzyć do Aligatora?
          Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
          Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

          Komentarz


          • #6
            ja np. powstrzymałem się z programem, ale dlatego, że mi turbo minimalnie popuszcza oleum przez lekkie przeładowywanie (choć pompuje dobrze) - nie chciałem mu podnosić parametrów. Ale sama wycinka dpfa tylko na plus wychodzi silnikowi. ja mam 2.0 hdi. Po samym wywaleniu dpfa będziesz miał ciut lepsze kreski, bo wydech luźniejszy ale o mniejszym spalaniu nie ma mowy, no chyba, że miałeś zawalony totalnie.

            Komentarz


            • #7
              Jeśli chodzi o spalanie to spytałem tak z ciekawości. Głównie zależy mi żeby troszkę ulżyć silnikowi:-)
              Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
              Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

              Komentarz


              • #8
                Ja swojego dpfa wywalilem w lipcu. Bez dodatkowego softa.
                Wypalal co 300km, irytujące i wq.. i dziwnie potrafił zatrzasc buda.
                Minusy:
                Bardziej kopci po odpaleniu, przy mocniejsze/dynamiczniejszej również... Ale coś za coś.
                Inaczej śmierdzi... W sumie to za autem nie lubię stać

                Plusy:
                Nie ma przymusu siedzienia/jeżdżenia autem bo wypala...
                mniejsze spalanie (u mnie znacznie niższe, w mieście z ok7-8 zeszłem do 6-7, oczywiście noga różnie deptala, raz mocniej raz lzej)
                Równa praca silnika


                Do tego stojąc za autem słychać już inny dźwięk niż był wcześniej... teraz mam coś jak syczenie. Ale mnie to pasi.

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki za info.
                  U mnie wogóle jakoś dziwnie śmierdzi z rury dopiero jak wypala to czuć ten charakterystyczny zapaszek nowego diesla.
                  Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
                  Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

                  Komentarz


                  • #10
                    A ja mam pytanie. Czy przy wypalaniu zawsze pojawia się kontrolka DPF?
                    O2 2.0 TDI 4x4 - "srebrna strzała"

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeśli wszystko jest dobrze to NIDGY się nie zapala kontrolka.
                      Kodiaq 1.5 DSG Style

                      Komentarz


                      • #12
                        Pocieszające Sądziłem, że zapala się ona przy każdym wypalaniu i myślałem, że u mnie coś nie gra. Nie mniej w VCDS zmieniały się wartości zapełnienia itp. Dzięki za pomoc
                        O2 2.0 TDI 4x4 - "srebrna strzała"

                        Komentarz


                        • #13
                          No to jak z tym warsztatem na śląsku? Ktoś zna jakiś dobry co wywala dpf i robi soft?
                          Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
                          Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

                          Komentarz


                          • #14
                            Mechanicznie wyciął mi go znajomy który bawi się wydechami co do softu to robiłem w TMW Electronic w Rybniku na Raciborskiej polecił mi ich brat robił tam 4 auta za soft wykasowanie dpf i hamownie skasował 1300 zeta oni zajnują się tylko elektroniką tel.501 723 192
                            Dla wszystkich forumowiczów OCP 15% rabatu w serwisie komputerowym MSC
                            MSC ul. Kłodnicka 97 tel: 791-221-517

                            Komentarz


                            • #15
                              Dzięki. Dzwoniłem do jednej firmy z Katowic to za całą operacje wyjdzie ok 2 tys. Jak ogarnę się trochę z kasą to może do nich uderzę.
                              Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
                              Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X