Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

mokry bagażnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mokry bagażnik

    Witam mam mały problem ponieważ ostatnio zauważyłem że mam mokry bagażnik w octavii II FL hatchback . Najbardziej po lewej stronie sprawdziłem polewając wodą miejsce mocowania wycieraczki i tylne światło . Znacie może jakieś inne wadliwe miejsca którym może dostawać się woda

  • #2
    Ode mnie - trzeba przede wszystkim wyczyścić pokrywę bagażnika (w tym rowek przy szybie tylnej) i wnękę przy uszczelce. Uszczelkę przesmarować środkiem do konserwacji i trochę ją ułożyć na rancie. Dobrze jest też nawoskować el. metalowe aby woda lepiej spływała z bagażnika i wnęką pod klapą.
    Ogólnie woda najczęściej leje się bezpośrednio z pokrywy na uszczelkę (potem spływa na dół do rowka, tryska z tych otworków) i do bagażnika przy podnoszeniu klapy - taka uroda . Trzeba więc uważać przy podnoszeniu klapy. Taką prawidłowość zauważyłem w tym temacie u siebie.

    Komentarz


    • #3
      Wosk jest regularnie nakładany ,ale uszczelki nigdy nie smarowałem . Spróbuję ją ułożyć i nasmarować

      Komentarz


      • #4
        Rozumiem że siedziałeś w bagażniku a druga osoba lała wodę z wiadra ? Bo jeżeli nie to nie ma innego sposobu aby rozwiązać Twój problem.

        Komentarz


        • #5
          Dokładnie tak i nic nie zauważyłem żeby ciekło . Najbardziej mokre jest przy tylnej lampie ale nie jest ona zaparowana i działa normalnie .

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bodd Zobacz wpis
            Dokładnie tak i nic nie zauważyłem żeby ciekło . Najbardziej mokre jest przy tylnej lampie ale nie jest ona zaparowana i działa normalnie .
            nie tyle chodzi o tylną lampę co uszczelkę pod lampą najczęściej woda dostaje się przez tą uszczelkę do środka samochodu. Sprawdź ją
            pozdrawiam
            roberta

            Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

            http://chomikuj.pl/Roberta9

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X