Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opony do O II Kombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Opony do O II Kombi

    Witam,
    mam pytanie, czy opony 235/45 R17 spasują mo do auta ?

    Pozdrawiam

  • #2
    Nie wiem czy bardzo pomogę, seryjnie w tym modelu występowały 225/45R17. Może ktoś inny ma większe, ale ja akurat nie :]

    Komentarz


    • #3
      przy takiej szerokości według mnie powinien być niższy profil, żeby nic nie obcierało przy tak szerokim kole w OII. myślę, że minimum 40. jeszcze się zastanawiam na jakie felgi to chcesz założyć.
      na tył można eksperymentować, ale na przód bym się nie odważył, bo to koło ma skręcać i nie trzeć

      Komentarz


      • #4
        Również powinieneś zwrócić uwagę żeby nie przesadzić bo licznik będzie przekłamywał, tu masz kalkulator:

        Kalkulator opon » Przelicznik rozmiaru opon » Oponeo

        Komentarz


        • #5
          225/45/17 i nie kombinuj
          Kondziu

          OCP

          Komentarz


          • #6
            Tutaj alternatywny kalkulator od wulkanisty. Poza rozmiarami, różnicą średnicy i prędkości na liczniku są jeszcze ceny w sklepach dla każdego zamiennika. Miałem podobny dylemat więc znam temat.
            Zamiennikiem przyjęło się nazywać opony o rozmiarze innym niż stosowane fabrycznie w konkretnym modelu pojazdu, ale dopasowane parametrami tak, aby zachować pełne bezpieczeństwo jazdy. Zamienniki zwykle stosuje się aby zmienić rozmiar felg, poprawić niektóre parametry jazdy lub oszczędzić na kosztach zakupu ogumienia.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Kazet Zobacz wpis
              Witam,
              mam pytanie, czy opony 235/45 R17 spasują mo do auta ?

              Pozdrawiam
              Osobiście mam 18/40/225...licznik ma błąd ok 2km/h przy wskazaniu 100km/h, co do rozmiaru ...wejdzie spokojnie.
              ANTY MECHANIK YT

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez lu5asz Zobacz wpis
                225/45/17 i nie kombinuj
                dobrze gada nie kombinuj tylko zakładaj takie jak fabryka podaje, masz jeszcze opcje założyć R18 225/40

                Komentarz


                • #9
                  Mówicie, że seryjnie 225/45R17? Przy zakupie auta u mnie założone były 195/65R15 i takie też CrossClimate+ kupiłem

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X