Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ładowanie Akumulatora poza samochodem Skoda Oktavia 2 1,6 benzynyna

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ładowanie Akumulatora poza samochodem Skoda Oktavia 2 1,6 benzynyna

    Witam i mam takie pytanie i prośbę o informację od dłuższego czasu nie zamykałem samochodu kluczykiem tylko przez przycisk i zamykanie kluczykiem nie działa .Jak zrobić żeby zabrać akumulator do domu na noc żeby podładować i zamknąć auto oraz klape silnika samochód z autoalarm i puzniej wiadomo otworzyć i włożyć akumulator. Wiadomo że można ładować akumulator w samochodzie ale siedzenie w samochodzie lub pilnowanie go to problem proszę o informację pozdrawiam i dziękuję.

  • #2
    Przesmaruj wkładkę zamka np.WD40 , postaraj się rozruszać jak zacznie działać, otwórz maske, zamknij z kluczyka samochód i wyjmij aku.Niech mnie ktoś poprawi ale chyba powinno się udać.

    Komentarz


    • #3
      Jak wyciągniesz akumulator to auto będzie zamknięte. Centralny będzie zablokowany. Pytanie jak otworzysz maskę po jej zatrzaśnięciu kiedy akumulator będziesz miał w domu?
      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
      ​​​
      Grzegorz

      Moja Ambitna Czarnula

      Komentarz


      • #4
        No właśnie trzeba sprawdzić czy otworzy kluczykiem same drzwi od kierowcy bez prądu.Czyli otworzyć maske i odpiąć aku.
        Ostatnio edytowany przez chrzanek; 34389.

        Komentarz


        • #5
          Witam wszystkich i dzięki za pomoc jak rozumiem trzeba sprawdzić czy da się zamknąć samochód przekręcając kluczyk bez akumulatora w środku ,jeszcze jedno co z komputerem jak dłużej będzie bez prądu do tej pory był tylko chwile podczas wymiany akumulatora.Jeszcze jedno bo niechce osobnego tematu zakładać mam taki prostownik z Lidla ultimate speed maksymalny prąd ładowania 3.8 a akumulator 610Ah to chyba zamały to jak będzie mocniej rozładowany to kupę godzin trzeba będzie ładować mugłby ktoś polecić jakiś prostownik do większych akumulatorów w rozsądnych pieniądzach dzięki za pomoc pozdrawiam wszystkich
          Ostatnio edytowany przez Maxim2; 16144.

          Komentarz


          • #6
            Przez całą noc powinien dać rade naładować.Co do kompa to ewentualnie po paru km nauczy się z
            powrotem ,radio może chcieć kod jesli taki posiada oraz adaptacja szyb elektrycznych(opuszczasz szyby do dołu trzymasz przycisk kilka sek. potem do góry i to samo).Pamietaj że odłączając aku pierwszy minus a przy podłaczeniu odwrotnie.

            Komentarz


            • #7
              A co ma być z komputerem? Najwyższej wyzeruje Ci się przebieg dzienny. Powinna świecić się też lampka od wspomagania ale tu wystarczy pokręcić kierownicą w prawo i lewo. Radio jeżeli oryginalne Skody nie będzie chciało kodu. Jeżeli będziesz skanował kiedyś VCDS-EM to będzie trochę błędów. Oczywiście do skasowania.
              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
              ​​​
              Grzegorz

              Moja Ambitna Czarnula

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                A co ma być z komputerem? Najwyższej wyzeruje Ci się przebieg dzienny. Powinna świecić się też lampka od wspomagania ale tu wystarczy pokręcić kierownicą w prawo i lewo. Radio jeżeli oryginalne Skody nie będzie chciało kodu. Jeżeli będziesz skanował kiedyś VCDS-EM to będzie trochę błędów. Oczywiście do skasowania.

                Komentarz


                • #9
                  Witam rozumiem to nie ukrywam że mnie uspokoiliscie bo mam dosyć siedzenia w samochodzie podczas ładowania ,przedwczoraj kupiłem akumulator Varta Silver gosciu mówił że nie leżak tylko świerzak dzisiaj pomyślałem że pomimo że nowy to go podładuje ładowałem 4godz i się nie naładował oczywiście prostownikiem Ultimate speed czyżby jednak dłużej leżał dziwne trochę pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Możesz ładować też tym prostownikiem aku w aucie bez odpinania klem i bez siedzenia w aucie. Włączony prostownik zostawiasz w komorze silnika np. we wnęce przy chłodnicy, zamykasz maskę i ryglujesz auto pilotem. Nic się nie stanie. Przedłużacz przeciągasz do komory silnika, np. przy półosi lub poprzez atrapę, kratkę dolną z przodu auta.
                    Ps. Po odpięciu aku od klem jeszcze tylko zegarek będziesz miał do ustawienia, o szybach i wspomaganiu już było wyżej. Nic skomplikowanego.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ok pod warunkiem że po wyjęciu akumulatora da się auto zamknąć przekręcając kluczyk od strony kierowcy problem jest wtym że ładując akumulator podpięty man otwarta komórkę a mieszkam w budynku wielomieszkalnym i wiadomo komórka bez dozoru najlepiej więc zabrać go do domu w każdym razie dzięki wszystkim pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Jeżeli masz obawy, to możesz sobie np. zakładać na całe auto (czy do wysokości klamek w drzwiach) plandekę na czas ładowania akumulatora w domu .

                        Komentarz


                        • #13
                          No może też jest to jakiś pomysł

                          Komentarz


                          • #14
                            Jeszcze się nie zabrałeś za robote?
                            Ostatnio edytowany przez chrzanek; 34389.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X