Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pranie tapicerki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pranie tapicerki

    Witam. Czy ktoś z was czyścił swoją tapicerkę ? Mam plamy na fotelu kierowcy oraz na środku tylnej kanapy trochę mnie to denerwuje(zdjęcie wrzucę popołudniu),nie wiem jakimi preparatami to wyczyścić ?? Czy poczekać do wiosny z tym czyszczeniem? nie mam możliwości suszenia auta w garażu ponieważ go nie mam? czy oddać auto do profesjonalistów ??
    jeśli polecicie jakieś środki to czy można będzie czyścić przy obecnych warunkach pogodowych ??
    Octavia II Tour

  • #2
    Jak chcesz czyścić sam i nie masz garażu, to poczekać do wiosny...
    Zanim pomyślisz o preparatach, pomyśl o odkurzaczu piorącym... jeśli nie posiadasz, poszukaj gdzie można wynająć
    Czyszczenia bez odkurzacza piorącego absolutnie nie polecam...
    Potem możesz pomyśleć o preparatach... jak co, to podpowiem...

    Teraz najważniejsze:
    Koszt wynajmu odkurzacza i zakupu preparatów będzie niewiele mniejszy niż to co zapłacisz profesjonalnej firmie...
    I jeszcze się narobisz... chyba, że to lubisz...

    Sytuacja trochę się zmienia, gdy masz znajomego z odkurzaczem i gotów jest bezpłatnie Ci użyczyć i odrobiną preparatów wspomóc...
    Maciek
    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
    Zapraszamy....

    Komentarz


    • #3
      Teraz to albo zamarznie albo wyschnie za 2 miesiące. Poczekaj do wiosny i daj gdzieś, gdzie zrobią to odkurzaczem piorącym i wysuszą.

      Samemu sprejami/piankami to można tylko rozmazać, zresztą takie czyszczenie to tylko wcieranie w głąb.

      Komentarz


      • #4
        Witaj kolego, mam za sobą czyszczenie 2 aut, Octavii 1 i Fabii 2.
        Octavię wyczyściłem sam przy pomocy odkurzacza i preparatów ogólnodostępnych na stacjach i w sklepach - 2 pianki orlen oraz preparat w atomizerze Bioline Textil Cleaner.
        Fabię oddałem do myjni i zrobili to za ok 200 pln brutto.
        Oba auta robiłem w lecie bo też koczowały pod chmurką.
        Poczekaj na cieplejsze czasy i w tym czasie poczytaj trochę a będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.
        Pozdrawiam

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          Jeśli bym się zdecydował na oddanie na pralnie to nie zwracać uwagi na prognozę? Oni dobrze wysusza te auto ??
          nie mam odkurzacza pioracego ani nikogo kto miałby pożyczyć a wydawało mi się ze jak zrobię to sam zwykłymi piankami to przyoszczedze sporo pieniążków.
          kolega używał zwykłego vanisha do dywanów i powiem wam ze efekt był mega z tego co pamiętam to brud wychodził razem z pianą no ale robił to w lato ☺
          Octavia II Tour

          Komentarz


          • #6
            Jak widzę co wychodzi z tapicerki pranej przy użyciu odkurzacza piorącego, to nie wierzę w skuteczność żadnych pianek
            No chyba że pianka używana jest doraźnie między kolejnymi dogłębnymi praniami...
            Maciek
            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
            Zapraszamy....

            Komentarz


            • #7
              Cennik wypożyczalni odkurzaczy piorących oraz myjek ciśnieniowych Kärcher Katowice
              znalazlem wypożyczalnię chyba nie tak drogo ??
              Octavia II Tour

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Sszary Zobacz wpis
                Jeśli bym się zdecydował na oddanie na pralnie to nie zwracać uwagi na prognozę? Oni dobrze wysusza te auto ??
                Niektóre wysuszą dobrze, inne podsuszą, a jeszcze inne oddadzą wilgotne... w samym Gdańsku są takie, i takie, i takie...
                Tu już musisz sam obadać konkretną firmę, zapytać, poszukać opinii itd...

                Maciek
                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                Zapraszamy....

                Komentarz


                • #9
                  W dużej mierze efekt końcowy będzie zależał od tego kiedy ostatnio tapicerka była prana (o ile w ogóle) i jakiego rodzaju zabrudzenia występują. Tak czy siak odkurzacza piorącego żaden środek nie zastąpi. Myślę, że warto wyłożyć na profesjonalne pranie raz na jakiś czas, zwłaszcza jak nie ma garażu.

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie ma szans żeby Ci na myjni wysuszyli na 100%, zawsze wilgoć zostanie i będzie potem smród w aucie jak to zaparzysz.
                    Poczekaj jak będzie ciepło i wtedy otworzysz auto na słońcu i po problemie.
                    Ja miałem prane w czerwcu gdzie temperatury były po ok 25 stopni i całość wyschła po 36 godzinach.
                    Ostatnio edytowany przez Przemek_i; 26272.

                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz


                    • #11
                      A co do pianek to trzeba wiedzieć jak to robić i najlepiej prać cały element a nie kawałkami bo wtedy wychodzi brud nierównomiernie i robię się masakryczne plamy.

                      ...Moje Cappuccino MPi...

                      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Sszary Zobacz wpis
                        cena za wypożyczenie sprzętu ok... ino środek do prania, który dają niewiele mi mówi... a że "najlepszy" ... ileż ja tego bełkotu marketingowego się nasłuchałem
                        ale spróbować można... ino latem
                        Maciek
                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                        Zapraszamy....

                        Komentarz


                        • #13
                          Ok dziękuję panowie za podpowiedzi, w takim razie czekam do lata wtedy wynajmę i sie trochę poprawię.
                          Octavia II Tour

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                            spróbować można... Ino latem
                            egzaktly

                            ...Moje Cappuccino MPi...

                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                            Komentarz


                            • #15
                              Jeżeli jest to plama miejscowa i nie masz odkurzacza piorącego, to spróbuj np: Excede Encapsulator Cleaner 500ml - AutoNaBlask
                              Nadaje się też do podsufitki i boczków.

                              Moja Skodzina

                              Skoda Octavia II -
                              Opel Astra III -

                              Komentarz


                              • #16
                                Miałem plamę na fotelu kierowcy i kanapie. Teściowa mi to usunęła mydełkiem na plamy W5 Lidla. Taka doraźna akcja to była.


                                Sszary w Katowicach masz myjnię w Ikei. Royal Wash . Podjedź do nich i pokaż te plamy.

                                Jak chcesz z tym poczekać do lata to mam kumpla w Gliwicach który profesjonalnym odkurzaczem i oryginalnymi środkami Ci to wypierze.

                                Jak do mnie przyjeżdża to wyciągam fotele, kanapę i pierze wszystkie zakamarki podłogi niedostępne normalnie. Przy prowadnicach foteli potrafi być sporo syfu.

                                Możesz do niego zadzwonić i przedstawić problem:

                                Wojtek - 793 191 611
                                Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                Komentarz


                                • #17
                                  mam odkurzacz piorący + środki ori i powiem Ci że działanie jest mega zadowolony.Raz mi się zdarzyło mieć większy problem...rozpuszczony cukierek na siedzeniu i zaschnięty było ciężko nawet bardzo,ale kilku krotna kuracja dała radę
                                  Ale tak jak koledzy mówią radze poczekać do wiosny
                                  Dawid
                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    ok dzieki Panowie za odpowiedzi !!
                                    poczekam do wiosny/lata i wtedy to zrobie
                                    Octavia II Tour

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X