Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podwyższone obroty na zimnym silniku przy włączonym ogrzewaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podwyższone obroty na zimnym silniku przy włączonym ogrzewaniu

    Witam mam pytanie odnośnie climatronika w skodzie. Czy to normalne jak na zimnym silniku włączy się ogrzewanie to obroty podwyższają się do 990 nie całe 1000 obr.min. Zauważyłem ze przeważnie robi się tak gdy temperatura spada na około 4 stopnie C. I przy pierwszym odpaleniu np rano obroty tez są podwyższone tak jak by silnik na ssaniu chodził po kilku minutach obroty spadają, robi się tak nawet gdy nie jest właśnie wspominana plusowa temperatura, nie tylko podczas mrozu. Czy to normalne ze silnik dodaje sobie obrotów jak silnik benzynowy działający na ssaniu. Dodam jeszcze,że wysokie obroty na włączonym ogrzewaniu utrzymują się do momentu aż silnik osiągnie odpowiednią temperaturę (90) stopni.
    Zjawisko podwyższonych obrotów może być normalne latem przy klimatyzacji ale czy zimą też przez włączenie ogrzewania. Obojętne czy silnik od stopnia nagrzania silnika, dopiero w momencie maksymalnego nagrzania obroty są w normie.

  • #2
    Zamieszczone przez kamcio3411 Zobacz wpis
    Czy to normalne jak na zimnym silniku włączy się ogrzewanie to obroty podwyższają się do 990 nie całe 1000 obr.min.
    normalne grzałki elektryczne się włączają
    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • #3
      Aha ok dzięki..

      Komentarz


      • #4
        Zapomniałem dodać czy wtedy tez nie będzie się podnosił poziom oleju, bo to w sumie takie same zjawisko podnoszenia obrotów jak dopalanie dpf tylko bez wentylatorów.?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez kamcio3411 Zobacz wpis
          bo to w sumie takie same zjawisko podnoszenia obrotów jak dopalanie dpf
          nie,dopalanie nie zacznie się na zimnym silniku
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #6
            No właśnie według teori nie możliwe jest dopalanie na zimnym , tylko że u mnie na 100 procent kilka razy sie dopalał na zimnym silniku, obroty podwyższone wentylatory chodziły, i siwy dymek z wydechu po przy gazowaniu. Miałem tak kilka razy po przejechaniu 2 km, gdzie silnik olej idt był zupełnie zimny. Wiadome regeneracja nie jet wtedy mozliwa ze względu na zimny silnik układ wydechowy i olej, ale jednak się regenerował.Bo jak nie to co to było.

            Komentarz


            • #7
              Bo to zależy co kto rozumie pod pojęciem zimny silnik. Może dla nas jest on zimny bo przejechaliśmy dopiero 2km, jednak komputer uważa że już można uruchomić procedurę wypalania i właśnie to czyni. Wystarczy że ciecz chłodząca osiągnie ileś tam stopni i już jest możliwe włączenie wypalania. Mam tak często, np. wczoraj po przejechaniu 2km w silnym mrozie. Wtedy w cudowny sposób silnik zaczyna szybko osiągać temperaturę roboczą, nawet na takim mrozie, bo bez wypalania czas nagrzewania tego silnika to porażka. Pomaga jedynie zmniejszenie ogrzewania kabiny, wtedy nagrzewa się szybciej.

              Komentarz


              • #8
                Dokładnie ciężko bardzo go rozgrzać.... Nawet na wyłączonym ogrzewaniu jest masakra:;/.....

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez kamcio3411 Zobacz wpis
                  Dokładnie ciężko bardzo go rozgrzać....
                  a to ja nie wiem ja garażuje i problemu takiego nie mam....
                  Dawid
                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                  Komentarz


                  • #10
                    Hej, Orientuje sie ktoś jaki napęd pompy oleju posiada silnik skody CFHC? Czy w tym silniku też pompa ulega awrii?

                    Komentarz


                    • #11
                      Cześć,
                      podpinam się pod temat. Zauważyłem, że w mojej Skodzie przy włączeniu ogrzewania obroty podnoszą się do 1000. Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły. Czy też tak macie ?
                      Czy to jest norma czy raczej zwiastun jakiejś usterki ?

                      Komentarz


                      • #12
                        elektryczne podgrzewanie cieczy
                        Dawid
                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                        Komentarz


                        • #13
                          DAWCio,
                          coś więcej w temacie ? Bo nie ukrywam, że nie jestem specjalistą w dziedzinie mechaniki.

                          Komentarz


                          • #14
                            w wielkim skrócie....zauważ że bardzo szybko leci ciepłe powietrze w zimie z nawiewów,to dlatego że są zamontowane grzałki,które podgrzewają ciecz więc podnosi obroty silnika aby zdobyć odpowiednią ilość prądu na te grzałki.
                            Dawid
                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                            Komentarz


                            • #15
                              No i taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje Dziękuję

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X