Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z klimatyzacją Sanden PXE14

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z klimatyzacją Sanden PXE14

    Mam problem z klimatyzacją ( półautomat z trzema pokrętłami, Octavia II 1.9 tdi 2010r, sprężarka sanden PXE14. Po włączeniu klimatyzacja nie chłodzi. Pod komputerem brak błędów. Klapy działają. Chłodne powietrze pojawia się podczas gwałtownego hamowania i przyspieszania, jak już zaskoczy to jest prawie ok ale jak się zatrzymam po chwili przestaje działaćprzemęczyłem ost rok ale teraz nie mam zamiaru. Czynnik jest ok smar jest w ciągu roku nic nie ubyło. Podejrzenie padło na zawór bo po podpięciu napięcia do niego bezpośrednio z innego źródła nie zmienia ciśnień na podpiętych zegarach.Teraz odessałem czynnik i zdemontowałem zawór. Po podpięciu zasilania na stole operacyjnym zawór klika i wydaj esię być sprawny (pozostaje pytanie czy pod ciśnieniem może sobie nie radzi. zawór pxe.jpg

  • #2
    Są 2 typy zaworów pxe14.jpgpxe16.jpg

    Komentarz


    • #3
      Wymień zawór na nowy taki sam - ten zapewne pod ciśnieniem się przycina - to częsta usterka.

      Komentarz


      • #4
        Cześć. Daj znać proszę czy wymiana pomogła. U mnie problem jest następujący, klima włącza się i wyłącza kiedy chce. Instalacja szczelna, czynnik nabity. Obstawiam jeden z czujników.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez ffolkes Zobacz wpis
          Cześć. Daj znać proszę czy wymiana pomogła. U mnie problem jest następujący, klima włącza się i wyłącza kiedy chce. Instalacja szczelna, czynnik nabity. Obstawiam jeden z czujników.
          Mój brat miał identyczne objawy w VW Touran. Wymiana tego zaworu pomogła w 100%.
          Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X